Skocz do zawartości

Jakie macie nagrania telewizyjne na kasetach VHS?


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na VHS mam MŚ w lotach narciarskich w Oberstdorfie 2008, prawie całe Euro 2008, ceremonię otwarcia IO w Pekinie i finał RPA 2010. Na VHS nagrywałem mnóstwo rzeczy (Strong Man-ów, Hugo, filmy erotyczne też :D i wiele wiele innych), jednak miałem mało kaset i nadpisywałem. Ostatecznie zostało tak jak napisałem, wyłamałem ząbki w kasetach i zamknąłem definitywnie rozdział VHS. Przydałby się jakiś grabber to pozgrywałbym trochę. Mam też swoją komunię.

Miałem jeszcze mnóstwo bajek, ale zmieniając miejsce zamieszkania gdzieś się zapodziała. Za to mam coś cenniejszego jeszcze od kaset - szpule, gdzie są MŚ w Barcelonie (nagrania mamy). Tylko nie mam na czym tego oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na VHS nagrywałem mnóstwo rzeczy (Strong Man-ów, Hugo, filmy erotyczne też :D i wiele wiele innych)

Z jakich kanałów nagrywałeś filmy erot.?

Ostatecznie zostało tak jak napisałem, wyłamałem ząbki w kasetach i zamknąłem definitywnie rozdział VHS.

U mnie nie było potrzeby wyłamywania "ząbków" z kaset. Zawsze miałem ich wystarczająco dużo. Przeważnie nagrywałem na "BASF"/"EMTEC" - nabywałem Niemiec :P Nie chciałem nagrywać na "SHIWAKI" i podróbki Panasonica, czyli "PANASONICS", bo minęłoby parę lat i kaseta nadawałby się do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nagrywałem najczęściej z TV4 w piątki. Byłem bardzo ciekawy świata :D. A kaset ogólnie to mam z 15, więc niezbyt dużo. Bardzo dużo kaset mam, ale magnetofonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W moim domu jest pełno kaset VHS, niektóre opisane, inne nie. Co na nich jest? Cała masa różnych nagrań, po prostu ogrom. Są nagrania z uroczystości rodzinnych, różne filmy, seriale nagrywane z telewizji (w latach 1997-1999 albo nawet 2000 moja mama nagrywała każdy nowy odcinek Klanu na TVP1). Są też różne bajki, kreskówki itp., które nagrywano dla mnie. Pamiętam także, że jak byłem mały bardzo lubiłem oglądać zakończenie poszczególnych stacji telewizyjnych, plansze i obrazy kontrolne, a ponieważ wtedy jeszcze chodziłem spać nieco wcześniej, niż teraz, wszystko to nagrywali dla mnie moi rodzice, a ja oglądałem te nagrania rano z ogromnym zainteresowaniem :) Chyba najciekawsze (i poniekąd historyczne) nagranie to film Pan Tadeusz nadany w Jedynce 2 kwietnia 2005 roku. Film został przerwany w momencie, gdy ogłoszono śmierć Jana Pawła II, nagrała się część programu specjalnego i czarne logo TVP.

Ten temat natchnął mnie do zrobienia porządków w kolekcji kaset VHS, opisania ich i stworzenia prywatnego archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2007r. na YouTube był kiedyś użytkownik o nazwie PolishTV (obecnie electrozapp) który miał ogrom kaset VHS, nawet z okresu PRL. Pamiętam że wśród jego nagrań to między innymi archiwalne wydania ''Dziennika Telewizyjnego'', dawne zakończenia programu czy też archiwalne programy telewizyjne. Kiedyś nawet odpisałem do electrozappa czy wrzuci jeszcze raz te nagrania, ale electrozapp odmówił a szkoda bo według mnie nagrywał kawał historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nagrania te pochodzą z archiwów TVP, bo skąd?

 

Gdzieś czytałem, że za ustaloną kwotę można nabywać różne kopie archiwalnych programów od TVP tylko i wyłącznie dla własnego użytku. Tylko trochę wydaje mi się dziwne to, że takowe filmy jeszcze nie zostały usunięte z YT.

 

Druga opcja jest następująca. TVP w ubiegłym wieku (kiedy to już były dostępne nagrywarki VHS) przypominała stare czasy w tv. Dana osoba wtedy skorzystała z okazji i nagrała, po czym udostępniła filmik na YT.

 

Zaznaczam, że takich rarytasów jest więcej w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy filmik widziałem kiedyś na stronie TVP, ale teraz nie mogę go tam znaleźć. Pamiętam, że TVP w którąś tam swoją rocznicę umieściła różne archiwalne filmiki na swojej stronie, być może niektóre z nich już usunęli. Na stronie TVN-u w dziesiątą rocznicę był umieszczony fragment pierwszego wydania Faktów, ale później go usunęli i próżno szukać go na ich stronie. Na szczęście został on w porę skopiowany przez zielarza na YouTube. Zbanowali go, ale nagranie zostało zreuploadowane przez gameworld1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że za ustaloną kwotę można nabywać różne kopie archiwalnych programów od TVP tylko i wyłącznie dla własnego użytku. Tylko trochę wydaje mi się dziwne to, że takowe filmy jeszcze nie zostały usunięte z YT.

 

Nie słyszałem o czymś takim. Dość ciekawie to brzmi. A nie wiesz może, co można od nich kupić? No i za jaką cenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że za ustaloną kwotę można nabywać różne kopie archiwalnych programów od TVP tylko i wyłącznie dla własnego użytku. Tylko trochę wydaje mi się dziwne to, że takowe filmy jeszcze nie zostały usunięte z YT.

 

Nie słyszałem o czymś takim. Dość ciekawie to brzmi. A nie wiesz może, co można od nich kupić? No i za jaką cenę?

 

Znalazłem na pewnej stronie, forum informacje o możliwości przegrania programów. Koszt wynosi 400 zł za godzinę przegrania. Tylko nie wiem czy informacja ta jest prawdziwa. Zresztą zapewne można wysłać pytanie do TVP. Istnieje też strona z sklepem TVP, na której można zakupić niektóre programy na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 zł za przegranie godziny programu? To trochę drogo. Ciekawe, co przegrywają. Czy są to na przykład archiwalne programy, takie jak Dziennik Telewizyjny, Studio 2 itp.

Obejrzałoby się zwłaszcza Studio 2 z gościnnym udziałem ABBY. U siebie znalazłem jeszcze na VHS koncerty Jeana-Michela Jarre'a i zespołu Queen (oryginalne, nie nagrane z tv). Pamiętam, że gdzieś jeszcze były kasety, na których dużo było nagrań ze stacji: Nasza TV (zwłaszcza z ostatnich dni jej nadawania) i z RTL7. Muszę je odszukać. Kawał historii polskiej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam około 20 kaset z teledyskami z lat 90tych.

 

Kilka osób pisało że tez ma muzykę na VHS. Może tez ktoś nagrywał teledyski z Viv-y w latach 90-tych? Jak tak proszę o kontakt na PM lub na forum. W zależności jaka jest zawartość kaset byłbym może zainteresowany kupnem tych kaset.

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tez ktoś nagrywał teledyski z Viv-y w latach 90-tych?

Nagrywałem i nagrywam nadal. Żeby sprzedać tak drogocenne rzeczy, najpierw musiałbym skończyć z ich przegrywaniem na płytki DVD :P Ostatnimi czasy mam bardzo mało czasu na to :cry: Chociaż nie wiem, czy te kasety zostawić sobie na pamiątkę...?

Ja mam nagrany koncert Kelly Family z Sopotu 96'

Ja jeszcze mam odcinek pr. "Interaktiv" (VIVA GER) z 1995, gościem był również zespół Kelly Family.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś nagrywałem, ale potem skasowałem. Kasety były drogie 20 zł za jedną, więc jak chciałem nagrać coś innego to niestety trzeba było kasować. Ze skoków mam tylko MŚ w lotach z Oberstdorfu 2008. Ale narazie nie mam jeszcze jak tego zgrać, muszę sobie sprawić grabbera. Jest tam jeszcze Euro 2008 i finał RPA 2010. Też mam ceremonię otwarcia Igrzysk w Pekinie (niecałą, bo nie zmieściła się i do tego bez głosu niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...