Skocz do zawartości

Opticum HD T90


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Byłem wczoraj u sąsiada, który sam kupił ten dekoderek.Podłączyłem i wszystko gra ale nie polecam tego sprzętu. Na tej samej antenie Cabletech urzu 0083 miał stabilny sygnał 97% a Opticum o wiele mniej i się trochę cieło ale poprawiłem. Do tego charakterystyczne prztykanie przy przełączaniu kanałòw " made in Opticum" . Myślałem że to jest spotykane przy kartach C+ w czytnikach uniwersalnych ale żeby przy kanałach naziemnych!? Kolejny minus to brak tych małych wejść na kabel z żółtą i białą końcówką. Czasami da się podłączyć stary telewizor tylko kablem żółty,biały czerwony. Nie potoba mi się też jego menu,czcionka za duża,na telewizorze 4:3 wygląda fatalnie. Generalnie nie polecam,są na rynku ciekawsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyłącz funkcję LCN w tunerze

 

Ok. Dzięki.

 

Jeszcze jedno pytanko.

 

Mam tak w info dekodera:

HARDWARE: HD N2-3w-1 2011-02-10

 

SOFT: V 1.0.10

po wgraniu nowego:

1.0.14 13.04.2013

 

Soft wgrany z linka kolegi:

http://www.opticum.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2

 

Nie podoba mi się grafika. Nie mam możliwości zmiany kolorystyki. Czy mogę zmienić soft na Cameleon 1.0.18 2013-01-23

Chyba raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz takie same jak na rysunku (procesor ALI M 3601 E) powyżej to musisz te wgrać przy pomocy pendrive

http://www.opticum.com.pl/pl/p/hd-t90

 

a jak masz te inne nowsze (procesor ALI M 3801) to te też przy pomocy pendrive

http://www.opticum.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2

 

Nie doczytałem Twojego wcześniejszego posta. Masz wersję ze starszym procesorem. Mój Opticum to STB HD N2

 

EDIT:

Jest już nowy soft: 1.1.2 2013-06-17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko takie opcje w "Sortowanie według:"

Wyższy MUX

Niższy MUX

Kanały SD

Kanały HD

Na każdym jest to samo, czyli 997, itp.

 

Nie wiem jaki masz wgrany soft.

U mnnie na sofcie 1.0.14 13.04.2013 w:

 

ustawienie skanowania - skan kanałów jest :

 

- sortuj autonumerycznie - TAK

- wyśietl LCN - NIE

- priorytet sortowania - KANAŁY HD

- zasilanie anteny 5 v - NIE

- tylko FTA - NIE

 

Nie doczytałem Twojego wcześniejszego posta. Masz wersję ze starszym procesorem. Mój Opticum to STB HD N2

 

Umiesz czytać człowieku?? Zanim napiszesz następny post zastanów się 2 razy nad jego treścią. Opticum STB HD N2 ma inny soft niż HD T90. Rozumiesz?? Czyli ja nie mam takich opcji które opisał kolega TotalCalcio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa mam taki sam dokladnie dekoder jak ty Opticum HD Stb N2-3 i wlasnie wgralem oprogramwanie z 2013-06-23

a wiec :

wchodze w skanowanie -> ustawienia skanowania -> sortuj auto. NIE , wyswietlaj lcn NIE , na pilocie robie exit pyta czy zapisac

zmiany potwierdzam tak i zaczyna sam skanowac wtedy wciskam znow exit na pilocie

wchodze w 1 opcje Skanownie kanałow i szukam swojego pasma i wyszukuj sortowanie mam wg. znalezionego kanału

i numeracje o 1 - 20 itd... zadnych 999

acha właczylem opcje rownie szuakaj z nit. jak by mialo to cos zmienic..

 

 

 

Mam pytanie co wnosi nowgo ostanie oprogramowanie "Software OPTICUM STB HD N2-3 1.1.2 2013-06-17" ??

nigdzie nic nie opisali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dodano nowe nadajniki

2. Zaktualizowano parametry nadajników (zmiana kanałów i częstotliwości)

3. Usunięto problem z planszą INFO

4. Usunięto problem z brakiem dźwięku w niektórych filmach uruchamianych z pamięci USB

5. Po zresetowaniu dekodera na wyświetlaczu pojawia się "ON", "on", ale zamiast "- - - -" jest "S t r t",

6. Poprawiono opóźnienie w aktualizacji czasu, dekoder od razu po uruchomieniu (zniknięciu na wyświetlaczu "S t r t") "łapie" godzinę (poprzednio to trwało ok. 10 sekund),

7. Dodano w "Ustawienia systemu/Inne/Styl listy kanałów" opcję "Klasyczny", po naciśnięciu klawisza "OK" nie widać tytułów nadawanych programów, tylko nazwę kanału,

8. Dodano w "Ustawienia systemu/Ustawienia OSD" możliwość zmiany opóźnienia OSD co sekundę w zakresie od 1 do 10 (wcześniej chyba było od 5-ciu w górę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...