Skocz do zawartości

Opticum HD T90


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z tym dekoderem. Mieszkam na terenie Białegostoku, zakupiłem ten dekoder w tamtym tygodniu i mam z nim pewien problem. Nie odbiera mi on dwóch multipleksów: MUX1 i MUX2. MUX3 odbiera normalnie z Cieszyńskiej, reszta nic. Natomiast sąsiadka odbiera (mieszkam w bloku czyli ta sama antena) MUX1 i MUX2. Zrobiłem update lecz nic to nie pomogło, kabel antenowy w domu jest w porządku, wtyki też. W czym problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina przestarzałej, lub nie skonfigurowanej pod DVB-T instalacji antenowej. Jak odbierasz wszystkie programy analogowe? (TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat, TV4 i TVN) Sąsiadka może odbierać sygnał prowadzony z innej anteny.

 

Najwidoczniej są zainstalowane zwrotnice do sumowania sygnałów z kilku odrębnych obiektów (nadawczych), jednak nikt nie pomyślał, aby zmodyfikować to pod DVB-T.

 

Jedyne co możesz zrobić to zawiadomić administrację bloku, a jak to nie pomoże, to kupić dobrą antenę pokojową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wina przestarzałej, lub nie skonfigurowanej pod DVB-T instalacji antenowej. Jak odbierasz wszystkie programy analogowe? (TVP1, TVP2, TVP INFO, Polsat, TV4 i TVN) Sąsiadka może odbierać sygnał prowadzony z innej anteny.

 

Najwidoczniej są zainstalowane zwrotnice do sumowania sygnałów z kilku odrębnych obiektów (nadawczych), jednak nikt nie pomyślał, aby zmodyfikować to pod DVB-T.

 

Jedyne co możesz zrobić to zawiadomić administrację bloku, a jak to nie pomoże, to kupić dobrą antenę pokojową.

Analog chodzi jak ta lala, antena na dachu jest tylko jedna na wszyskie piony, jutro zadzwonię do adm.

Ps. Z Cieszyńskiej nadają dookólnie, może to dlatego nie ma z tamtąd problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jeśli telewizor reaguje na pilot od dekodera Opticum to najprostszym rozwiązaniem jest przesłonięcie czujnika podczerwieni (czujnika pilota) w telewizorze jakimś metalicznym materiałem -np kawałek sreberka z opakowania od czekolady itp. powinno skutecznie pomóc... jedyny minus takiego rozwiązania to fakt, że wtedy telewizor trzeba będzie włączać i wyłączać "na piechotę" ...ręcznie przyciskiem na obudowie...ale poza tym problemów nie będzie... w sumie i tak wszystkie kanały DVB-T są z dekodera...wiec pilot od telewizora potrzebny do ich oglądania nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...