Jump to content

Kolejność kanałów

Recommended Posts

Witam. Posiadam tuner USB do odbioru DVB-T Cabletech URZ0085. Jednak mam problem z ustawieniem własnej kolejności kanałów. Do odbioru sygnału używam programów: Blaze HDTV Player.v6.0 lub ewentualnie Splash Lite. W Blaze jest możliwość ustawienia ulubionej listy, lecz kolejność i tak zostaje bez zmian. Odbieram MUX1 i MUX2, jednak kolejność jest ustawiona według nadajnika i nijak nie potrafię ustawić jej po swojemu. Mógłbym prosić o jakąś radę lub polecenie innego programu, w którym jest możliwość ustawienia własnej listy?

Sprawdź czy nie ma w ustawieniach opcji o nazwie LCN (Local Channel Number) i ewentualnie ją wyłącz i na nowo usuń i przeskanuj kanały. Być może wtedy możliwe będzie przestawianie. Ma to drobną wadę bo opcja jest przydatna w miejscu gdzie przykładowo odbierasz te same mux-y z kilku kierunków wtedy powinny być odrzucone duble. W moim przypadku, tam gdzie mieszkam jeżeli stosuję LCN a jestem w zasięgu 3 różnych nadajników MUX-1 to zostają zaprogramowane jako pojedyncze kanały TVP1 HD, TVP2, ATM, ESKA, POLO, TTV (z nadajnika gdzie jakość jest najlepsza) oraz trzy TVP INFO z Krakowa, Kielc i Rzeszowa czyli 9 kanałów a nie 21.

Dzięki za odpowiedź. Jednak w programie Blaze nie ma możliwości wyłączenia sortowania po LCN. Jednak zainstalowałem program DVB Viewer, gdzie bez problemu ustawiłem własną listę kanałów.