Jump to content

Kolejność kanałów


Recommended Posts

Witam. Posiadam tuner USB do odbioru DVB-T Cabletech URZ0085. Jednak mam problem z ustawieniem własnej kolejności kanałów. Do odbioru sygnału używam programów: Blaze HDTV Player.v6.0 lub ewentualnie Splash Lite. W Blaze jest możliwość ustawienia ulubionej listy, lecz kolejność i tak zostaje bez zmian. Odbieram MUX1 i MUX2, jednak kolejność jest ustawiona według nadajnika i nijak nie potrafię ustawić jej po swojemu. Mógłbym prosić o jakąś radę lub polecenie innego programu, w którym jest możliwość ustawienia własnej listy?

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy nie ma w ustawieniach opcji o nazwie LCN (Local Channel Number) i ewentualnie ją wyłącz i na nowo usuń i przeskanuj kanały. Być może wtedy możliwe będzie przestawianie. Ma to drobną wadę bo opcja jest przydatna w miejscu gdzie przykładowo odbierasz te same mux-y z kilku kierunków wtedy powinny być odrzucone duble. W moim przypadku, tam gdzie mieszkam jeżeli stosuję LCN a jestem w zasięgu 3 różnych nadajników MUX-1 to zostają zaprogramowane jako pojedyncze kanały TVP1 HD, TVP2, ATM, ESKA, POLO, TTV (z nadajnika gdzie jakość jest najlepsza) oraz trzy TVP INFO z Krakowa, Kielc i Rzeszowa czyli 9 kanałów a nie 21.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Jednak w programie Blaze nie ma możliwości wyłączenia sortowania po LCN. Jednak zainstalowałem program DVB Viewer, gdzie bez problemu ustawiłem własną listę kanałów.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...