Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź ustawienia nagrywania czy są poprawne i przy nagrywaniu najlepiej jest wyłączyć Timeshift.


Witam,

Po wciśnięciu Play włącza się przewijanie zamiast odtwarzania. Niektóre nagrania odtwarzają się bez problemu. Co to może być?

Ta przypadłość jest już od dawna w Arivach i tak się niestety dzieje a głównie przy nagrywanym materiale z kanałów kodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie pytanko: dlaczego przy użyciu timera Ariva raz nagrywa programy, a raz nie? Wszystko dobrze nastawione, brak nagrania na dysku. Nigdy nie wiadomo, czy akurat tym razem tuner coś nagra. Z tego, co raz zauważyłem dekoder włącza się o zaplanowanej godzinie, ale nie nagrywa.

Przy nagrywaniu 'zwykłym' przez wciśnięcie przycisku rec na pilocie zawsze nagrywanie działa.

 

tez mi to sie zdarzało, szczegolnie jak miale ustawiione nagrywanie kilka razy w ciagu dnia, zazwyczaj pierwszy raz cos nagrywalo w danym dniu, ale kolejna rzecz w tym samym dniu juz nie nagrywalo....nie wiem dlaczego... ale fajnie ze ruszyles ten problem :-) moze ktos na bedzie w stanie pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam, to zalecane jest, aby dysk podłączony do Fergusona Ariva miał tylko jedną partycję.

Możliwe, chociaż podzielony dysk ma już około 3, 4 lat, a mój Ferguson długo chodził na nim  bez problemów.

Najpierw zmieniłem 250 na 253, co właściwie nic nie dało, a od kilku miesięcy mam jeszcze problemy z nagrywaniem.

Na początku myślałem, że to problemy softu, ale problem istnieje mimo już kilku aktualizacji, później wydawało mi się, że to coś z kodowaniem w nc+ (wyłączenie Timeshiftu nic nie dało).

Edytowane przez sepoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@donald-0

Programując timer sprawdź, czy w pozycji "czynność" masz ustawione "nagrywanie", a nie "oglądanie". Jeśli jest to drugie to rzeczywiście tuner nie będzie nagrywał.

 

Tak, w polu "czynność" mam ustawione "nagrywanie", a nie "oglądanie". Zawsze tego pilnuję. Więc nie wiem dlaczego tak się dzieje?

Timeshift jest wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam problem z dekoderem ariva 250 combo, mianowicie przestało mi działać NC+. Wszystko chodziło idealnie do wczoraj. Sygnał zakodowany, rachunek opłacony uprawnienia do karty przesłane, karta sprawdzona w punkcie NC+, sprawna u nich kanały działają. Po powrocie do domu z aktywną kartą na arivie nie ma kodowanych kanałów,(na dwóch różnych) wgrałem soft, restart urządzenia, nic nie pomaga. co może być przyczyną?

Dodam że jest to stara wersja karty która działa z spliterem oraz jest sparowana z drugą karą (działa) MR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z Arivą 250 Combo.

Czytnik CA nie reaguje - używam Cameleona od nc+.

 

Nieważne, czy jest karta spliterowa, czy oryginalny Cameleon - nie odczytuje uprawnień.

W opcjach Czytnik CA zero informacji.

 

Ustawienia fabryczne nie pomagają.

 

Nie działa ani na 3,6MHz jak i na 6,0MHz.

 

Ma soft stary numerowany V1.27B9.

Na nowym V1.31B2 karta nc+ gryzie się modułem Cyfrowego Polsatu, więc nie aktualizuję.

 

Jakieś pomysły?

 

Aktualizacja do V1.31B2 nic nie dała.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Czerwony kolor tekstu w postach zarezerwowany jest wyłącznie dla Administracji i Moderacji forum. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już pewnie był, ale nie odszukałem. Czy z modułem CAM na Arivie 250 Combo, można odpalić multiroom?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, ta funkcja Multiroom w tunerach Ferguson serii "Ariva" jest całkiem ciekawa. Jednak niestety ograniczona jest jedynie do czytnika kart tunera. :?

W niniejszym dziale forum jest też oddzielny wątek poświęcony tej funkcji: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/10486-multiroom-w-arivie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Generalnie muszę używać softu A250Combo 20151012 V1.27B9 (4.4 MiB) ponieważ na nowszym sofcie Cameleon gryzie mi się z modułem Polsatu. Pisałem o tym już wszędzie.

Poniżej lista zmian w nowszym sofcie, którego nie chcę używać
version: 1.31B2
- fixed multiroom setting failure
- improved DTS pass through
- fixed all internet apps icons
- improved semi-twin tuner functionality
- removed iptv 100 channel limits
- quick access to iptv by pressing F4 on RCU
- fixed iptv list volume control
- fixed online update functionality
- fixed SCART 8-pin off in deep standby (clock off)
- improved aerial adjustment for Combo models
- improved audio DD & DD+ decoding
- fixed time-shift buffer size setting failure
- removed Picasa support (service off by Google from 1 May 2016)
- rebuild FastScan functionality for NL, CZ, SK, BE, LUX
- and other minor mistakes...

 

Ma to ktoś po polsku?
Moje pytanie: Czy są jakieś ważne zmiany w tej wersji 1.31 czy spokojnie mogę używać 1.27?

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema. Mam problem. Podczas aktualizacji przez USB trochę się zamyśliłem i wyciągnąłem kabel USB i dekoder się wyłączył. Jak go włączę to wyświetla się tylko napis ON. Kupiłem kabel USB/RS232 z końcówką męską, a w dekoderze też jest męska, więc musiałem zakupić przejściówkę żeńsko-żeńską, ale niestety przejściówka nie wchodzi przez te "bolce" po bokach. Ktoś coś doradzi?

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przejściówki USB>serial mają to do siebie, że najlepiej to potrafią stwarzać problemy. Pokombinuj jeszcze z ustawieniami portu (prędkość, parzystość iitp.) jednak żeby mieć 100% pewności że to nie wina przejściówki a np. faktycznie uwalony flash w dekoderze musisz podłączyć pod kompa z fizycznym portem RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Czy Ariva 250 Combo powinna działać z nowym modułem NC+ (Nagra). Zamówiłem dziś moduł w NC+, włożyłem i rozczarowanie. Wyświetlił się komunikat: "Twój odbiornik jest niezgodny z tym modułem". Piszą w instrukcji modułu, że odbiornik powinien być wyposażony w slot CI+.

Może trzeba zrobić upgrade do wersji najnowszej jaka jest na stronie Fergusona.

Pomóżcie, proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferguson Ariva 250 nie obsługuje modułów CI+, aktualizacja oprogramowania nie pomoże, to kwestia sprzętowa. Moduł nie zadziała z tym odbiornikiem. Z serii 25x tylko model Ariva 253 ma testowo wsparcie CI+ po aktualizacji oprogramowania, ale nie polecam, bo na razie nie działa to jeszcze w 100% stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam problem z Arivką 250.

Przestała czytać nc+ z karty splitterowej Turbo.

 

Z tego samego splittera działa Ariva 210 Combo i nie ma problemu.

Sprawdzałem karty Turbo - obydwie działają na 210 a na 250 obydwie nie działają.

250-tka działa gdy włożę kartę Cameleon, ale przez kartę splitterową zero odzewu.

Sprawdziłem nawet czy kabel telefoniczny się nie uszkodził, ale to nie to bo 210 działa na tym kablu.

 

O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...