Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomić wyszukiwanie ręczne dla żądanej częstotliwości i dodać brakujący kanał do istniejącej listy kanałów

 

Dla TVP1 HD - 11449 MHz pol. H

Dla TVP1 SD - 10892 MHz pol. H

 

Dopiero dzisiaj w końcu spróbowałem i Twoja porada zadziałała. Dziękuję.

 

Edytowane przez Barti
Usunięto zdublowaną treść postu. Poza tym, proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem używkę Ariva 250

Soft v1.27b9

Nie mogę przesuwać kanałów

Wgranie nowego softu pomoże?

 

Klikam żółtym, wybieram kanał lub kanały do przesunięcia, pojawiają się ikonki obok, ale jak klikne znowu żółtym to zonk, wyłączam tylko tryb przesuwania

 

E: aktualizacja softu nie pomogła

Nie da rady zmienić listy kanałów z poziomu pilota

O co chodzi?

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klikam żółtym, wybieram kanał lub kanały do przesunięcia, pojawiają się ikonki obok, ale jak klikne znowu żółtym to zonk, wyłączam tylko tryb przesuwania

 

 

Wchodzisz w listę kanałów, klikasz żółtym, zatwierdzasz enterem, przesuwasz i znowu żółtym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Arivka 250 to taki sam dramat jak 210.

Mam na myśli jednoczesne działanie nc+ i Cyfrowego Polsatu.

Bo do samego nc+ to jak najbardziej polecam.

 

https://youtu.be/6_emvDJ9y2k


Nagrałem nawet filmik, żeby pokazać ten lekki dramat.

Mam nc+ full pakiet Extra+ z Canal+ i Man Packiem a w Polsacie tylko pakiet Rodzinny

 

Kanały dzielą się na:

1) tylko nc+ (Canal+ nSport MiniMini Kuchnia itd)

2) tylko CP (Polsat Sport, Polsat Sport Extra)

3) FTA (TVP Info, TVS, SuperTennis Sport1 itd)

4) kanały wspólne nc+ i CP, które mam wykupione i tu i tu (TVP1 HD, TVN HD, Polsat JimJam, Polsat News itd czyli to co w Rodzinnym)

4) kanały wspólne nc+ i CP, które mam w nc+ a których nie mam w CP (i tutaj duża grupa od TNT HD przez Eleven po Nat Geo HD itd itd)

 

Co widać na filmiku:

- TVP 1 HD - mam tu i tu i chula wszystko

- Canal+ i Canal+ Sport - typowo nc+ - chula

- Polsat Sport - tylko CP - chula

- SuperTennis HD - FTA - chula

- TNT HD i CBS Europa HD - kanał wspólny nc+ i CP, którego nie mam w CP i tutaj w Arivie 210 wyskoczył by błąd "Tego kanał nie ma w twoim abonamencie" a tutaj takiego błędu nie ma (hurra) ale co widać? Znika fukcja Pilot, a próba wywołania ponownego tej funkcji powoduje że okienko Pilot wyskakuje tylko na ułamek sekundy (czyli to samo jak w Arivie 210 gdy wyłączymy komunikaty modułu CI z tym że tutaj czy komunikaty są włączone czy nie to cały czas jest problem z okienkiem Pilot)

- mało tego, po wejściu w te kanały wspólne, przechodząc na kanały FTA (na filmiku Supertennis i Sport 1) nadal jest problem z okienkiem Pilot

-dopiero po wejściu na kanał nc+ (Canal+) sytuacja sie normuje i kanały FTA (ponownie SuperTennis i Sport 1) działają poprawnie z fukcją Pilot

 

Generalnie miałem nadzieję, że była to przypadłość Arivy 210, ale widzę że cała rodzina Fergusona nie jest w stanie poprawnie udźwignąć 2 największych platform cyfrowych w Polsce

 

Myślałem o zakupie innego tunera Cryptoboxa lub Opticuma, ale szkoda ryzykować bo nie mam gwarancji, że to wypali.

Trochę czuję się samotny z tym problemem, bo w necie nie znalazłem żadnego info, że ktoś ma podobne problemy z Arivą przy jednoczesnym użytkowaniu nc+ i CP, albo po prostu tylko ja zwracam uwagę na szczegóły jak znikające okienko Pilot (wg mnie bardzo wkurzające)

 

Przejście z 210 na 250 - z deszczu pod rynnę....

 

E: na wszystkich kanałach kodowanych ustawiłem Dekoduj przez CA

Tylko Polsaty Sport dałem Dekoduj przez CI

Kanały FTA zostawiłem automat

 

E: wgrywałem też nowszy soft i nie pamiętam ale na starszym sofcie chyba nie było problemu, jest to możliwe?

Czy jak zrobię sobie kopię mojej listy kanałów, wgram stary soft to będę mógł odpalić tę listę na starym sofcie?

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wgrywałem też nowszy soft i nie pamiętam ale na starszym sofcie chyba nie było problemu, jest to możliwe? (...)

 

 

Kurka wodna! Rzeczywiście działa!

Tak coś kojarzyłem że na starym sofcie nie było problemu i po wgraniu nowego tuner zaczął świrować.

Tak więc do jednoczesnego działania nc+ Cameleon i modułu CI+ Polsatu koniecznie stary soft A250Combo 20151012 V1.27B9 i dla kanałów nc+ ustawić Dekoduj przez CA

Dekodowanie dla CI musiałem ustawić dla 3 kanałów: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Cartoon Network HD (mam je w CP a w nc+ brak)

Jeśli mamy soft A250Combo 20160812 V1.31B2 lub jeśli nie ustawimy dla wszystkich kanałów Dekoduj przez CA to będzie ten problem z okienkiem Pilot

 

Mam jeszcze pytanie.

Czym się różnią te 2 softy?

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że tuner po wyłączeniu tak jakby czuwa w trybie oglądania.

Są ikonki na wyświetlaczu (Dolby i inne) i dioda na karcie mruga czyli ciągnie uprawnienia.

Nie wiem po jakim czasie to znika i zapala się czerwona lampka Standby.

Da radę to wyłączyć?

Edytowane przez DamPrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że po wyłączeniu tunera wieczorem dzisiaj w nocy tak jakby chodził cały czas.

Nie było zapalonej czerwonej lampki Standby.

Próba ponownego włączenia tunera kończy się na tym, że od razu po sekundzie wskakuje ostatnio oglądany kanał i się wyłącza. I kolejne próby to samo.

I albo trzeba się chwilę mordować z tym, ale wyłączyć z tyłu zasilanie na chwilę i włączyć ponownie.

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam pytanie: czy jest możliwość obsługi dekodera Ferguson Ariva 150 Combo pilotem do telewizora Samsung za pośrednictwem Anynet+?

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już w nim wątkiem o tym modelu tunera. Poza tym, nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z polskich ofert możesz używać w czytniku uniwersalnym kartę Smart HD+ lub kartę Cameleon (w ofercie abonamentowej platformy nc+, karta po dawnej Cyfrze+).

Co do modułów CAM to wszystkie Fergusony posiadające złącze na taki moduł obsługują moduły typu CI lub CI+ posiadające tzw. tryb "legacy". Moduły CAM CI+ bez trybu "legacy" w tych tunerach nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę bardziej: wszystkie uniwersalne moduły, moduły Conax, Seca, Viacess, oraz moduły NMA (po Cyfrze+) oraz Cyfrowego Polsatu: CI oraz CI+, moduł po "n" w Conax (CI+).

Nie działa najnowszy moduł CI+ nc+ z kartą Cayman.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Da się w jakiś sposób udostępniać sygnał z Arivy 150 Combo do programu Kodi ? 

W Kodi jest klient TV dla enigmy itp. Np z Vu+Solo mogę streamować na komputer z KODI

Dekoder podłączony do sieci WIFI. Wcześniej mialem dwie arivy i jedna z drugą łączyła się za pomocą usługi multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientuje się ktoś czy Ariva 150 w trybie "głębokiego czuwania", (wyłączony zegar na wyświetlaczu) wypuszcza napięcie do zasilania wzmacniacza dvb-t, i ile ono wynosi?

Pytam, bo nie mam pod ręką tego sprzętu aby samemu sprawdzić.

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A może takie pytanko: dlaczego przy użyciu timera Ariva raz nagrywa programy, a raz nie? Wszystko dobrze nastawione, brak nagrania na dysku. Nigdy nie wiadomo, czy akurat tym razem tuner coś nagra. Z tego, co raz zauważyłem dekoder włącza się o zaplanowanej godzinie, ale nie nagrywa.

Przy nagrywaniu 'zwykłym' przez wciśnięcie przycisku rec na pilocie zawsze nagrywanie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...