Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Posiadam ariva combo 250. Mam pewien problem z nagrywaniem za pomocą funkcji timer. Ustawiam kilka pozycji do nagrania w ciągu jednego dnia, i o ile pierwszą pozycję mi nagra to z pozostałymi jest problem. Tzn. pozostałe pozycje do nagrania zostają usunięte z menu timerów (tzn. z okna kolejnych programów do nagrania w pozycji timerów) w momencie dokonania pierwszego nagrania. Czy Wy też coś takiego macie? A może ja coś źle ustawiam? Tzn. jezeli chce nagrac jeden np. film za pomoca timera to działa.  Ale  jak chce nagrac kilka filmow w tym samym dniu o roznych godzinach to jest problem, bo nagrywa pierwszy film, a po nagrania w liscie timerów nie ma kolejnych filmów do nagrania bo ulega ona skasowania...

 

 

I jeszcze jedno pytanie - podczas ustawiania nagrywania za pomoca timera pojawia sie cos takiego jak "offset" i do wyboru włacz albo wyłacz. Do czego sluzy offset podczas nagywania, wie może ktos? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@egmc

Hmm, dziwna jest ta sytuacja u ciebie z tymi timerami. :roll: Jaką masz wersję softu w swoim tunerze?

Ja w mojej Arivie 202E korzystam z leciwego już softu V1.22B5. Ale że wszystko u mnie działa na nim poprawnie to nowszego nie wgrywam, tym bardziej, jak się tu na forum naczytałem o wielu problemach występujących w nowszych wersjach softu.

Ja również nieraz już na liście timerów ustawiałem kilka pozycji i wszystkie nagrywały się bez problemów. Nic też nie znikało u mnie z tej listy po nagraniu pierwszej jej pozycji. Wszystkie kolejne również nagrywały się poprawnie. Ważne jest to, aby przy ustawianiu timerów nie doprowadzić do "konfliktu" czasowego. Ale to tuner sam potrafi wyłapać, tak więc i tak nie dopuści do takiej sytuacji.

 

Też mnie nieraz zastanawiało, do czego służy ta opcja "Offset" przy programowaniu timera. :roll: Nigdy tego nie przestawiałem. Nie wiem, czy to przypadkiem nie służy do określenia, czy po zakończeniu nagrywania tuner ma się automatycznie wyłączyć, czy też ma pozostać włączony. :roll: Któregoś dnia może sam to u siebie sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój soft: A250Combo_V1.27B9.7z
 
Co do konfliktów czasowych to może jest coś na rzeczy, bo przy ustawianiu timerów korzystam z EPG gdzie sa podane nazwy programów i godziny ich emisji. I często ustawiam w timerze nagrywanie program po programie na tym samym kanale. I jeżeli porgram a jest o godzinie 9.00-9.45, a program B o godzinie 9.45-10.45 to w przypadku nagrywania programu A i B arriva ma dwa razy godzinę 9.45 i dlatego może głupieje, bo oba programy na siebie nie zachodzą ale są na styku. Bo jeżeli chciałbym nagrywać programy zachodzące (np program A 9.00-9.45 i program B 9.30-10.30 )na siebie i tak ustawię nagrywanie to o ile pamiętam to arriva wyrzuca mi to jako błąd i blokuje takie ustawienie nagrywania.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konfliktów czasowych to może jest coś na rzeczy, bo przy ustawianiu timerów korzystam z EPG gdzie sa podane nazwy programów i godziny ich emisji. I często ustawiam w timerze nagrywanie program po programie na tym samym kanale. I jeżeli porgram a jest o godzinie 9.00-9.45, a program B o godzinie 9.45-10.45 to w przypadku nagrywania programu A i B arriva ma dwa razy godzinę 9.45 i dlatego może głupieje, bo oba programy na siebie nie zachodzą ale są na styku.

 

Ustawienie w ten sposób nagrań nie powinno powodować problemów, gdyż akurat wtedy żaden konflikt czasowy nie zachodzi. Z tego, co pamiętam, ja kiedyś również podobnie ustawiłem nagrywanie dwóch audycji następujących jedna zaraz po drugiej i obie normalnie się nagrały, bez żadnych problemów.

Ja jednak generalnie nie ustawiam timerów przez EPG. Robię to "ręcznie", ustawiając z kilkuminutowymi marginesami godzinę włączenia się nagrywania i czas trwania tegoż nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, znajomi staruszkowie maja ariva 150 combo i wymienili wlasnie sobie tv koneskopowy na full hd led tv samsung,  po podlaczeniu przez HDMI wszedlem na Ustawienia systemowe i dalej na  system TV gdzie chcialem zmienic  na 1080i(50Hz) ale nie ma, do wyboru jest tylko 480i i 576i i source i to wszystko. Dlaczego nie ma innych mozliwosci w instrukcji jest cala lista. Uzywana jest telewizja na karte ale rozumiem ze to nie ma znaczenia. Co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc ściślej:

Jeśli nagrywamy kanał, który dekodowany jest z karty znajdującej się w czytniku kart tunera to takie nagranie jest przez tuner szyfrowane i możliwe do odtwarzania tylko na tym jednym, konkretnym egzemplarzu tunera.

Jeśli nagrywamy kanał, który dekodowany jest z karty znajdującej się w module CAM (sam moduł CAM niczego nie dekoduje, tylko czyni to karta się w nim znajdująca), który to z kolei włożony jest do gniazda CI w tunerze to wówczas, w zależności od modułu, platformy cyfrowej, konkretnego kanału itp., nagranie może być szyfrowane lub nieszyfrowane. W przypadku modułu CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, zastosowanego w tzw. nowszych Fergusonach serii "Ariva", nagrania nie są szyfrowane i dają się odtwarzać np. na komputerze. Tyczy się to wszystkich kanałów platformy Cyfrowy Polsat, również kanałów VOD.

no nie zgodzę się z tym, nagranie z nc na arive 250 lub 150  z kanału zakodowanego odtwarzam na innej arivie 250 lub 150 , karta jest włożona to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mają jakąś awarię... :roll:

 

Wracając do tematu to rozumiem, że w chwili nagrywania kanału kodowanego kartę miałeś włożoną bezpośrednio do czytnika kart tunera?

Jesteś pewien, że kanał ten w tamtym czasie był zakodowany? Bo być może był chwilowo niekodowany? Jaki to w ogóle był kanał?

Czy nagranie to dało się potem odtwarzać też na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie - podczas ustawiania nagrywania za pomoca timera pojawia sie cos takiego jak "offset" i do wyboru włacz albo wyłacz. Do czego sluzy offset podczas nagywania, wie może ktos?

Offset to jest funkcja, która dodaje określony czas do przedziału nagrywania, tzn. nagrywanie szybciej się zaczyna i później kończy, aby zniwelować ryzyko "ucięcia" nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...