Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(sam moduł CAM niczego nie dekoduje, tylko czyni to karta się w nim znajdująca)

To chyba jest nie tak. Sama karta NIE DEKODUJE. Karta na podstawie zapisanych uprawnień przetwarza ECM-y (Entitlement Control Message), które zawierają ZASZYFROWANE klucze niezbędne to odkodowania strumienia. Jeśli karta ma uprawnienia do odkodowania danego kanału, to deszyfruje (własnym kluczem, normalnie nie do odczytania z zewnątrz) tylko klucz deszyfrujący strumień i przekazuje go do tunera/modułu. I to tuner lub moduł, korzystając z tego klucza, deszyfruje przekaz kanału. Karta jest ZA WOLNA na przetwarzanie takiej ilości danych.

 

I to tłumaczy działanie multiroom-u Arivy: slave po prostu wysyła ECM-a do mastera a master odsyła klucz deszyfrujący. Niestety klucz deszyfrujący NIGDY nie opuszcza modułu i dekoder go nie widzi, więc NIE można "podzielić" modułu, tylko karte.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Czy Arivki 250 / 252 są odbierają EPG z wszystkich kanałów?

Moja 210 ma problem z niektórymi kanałami i się dowiedziałem że skoro już nie będzie nowego softa dla 210 to już nic nie da się zrobić.

2) Czym się różnią między sobą 250 252 i 253?

3) Dlaczego na allegro można kupić tylko nową 253 skoro to ponoć zawieszający się trup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Witam, mam mały problem z DVB-T w mojej arivie combo 250 i chcialem zapytac o zdanie. Otóż od jakiegoś czasu moj dekoder nie odbiera mi w Warszawie kanałów z telewizji naziemnej z multipleksu na którym jest TVP1HD ,TVP2HD itd. Wcześniej wszystko działało i nagle przestało kilka miesięcy temu. Dodam, ze z innych mulipleksów odbieram kanały np tam gdzie jest TVN HD dla przykładu... I tak sie zastanawiam gdzie moze lezec przyczyna? Czy może zmienił sie sposób nadawania sygnalu w tym multipleksie gdzie jest TVP1 TVP2 i moja ariva combo nie ma jakiejs nowej wbudowanej technologii aby odbierac ten sygnał? Czy ktoś (najlepeij z Warszawy ale niekoniecznie:-) ma cos podobnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, potrzebuję pomocy po wgraniu blednie nowego softa, przy wlaczaniu odbiornika na wyświetlaczu pojawia się napis ASH, nie wiecie może czy jest inna możliwość niż wgranie nowego oprogramowania przez kabel RS232, dodam ze nie posiadam takiego kabla ani tym bardziej wejscia na PC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inny sposób to programator i flashowanie samego układu, ale to przerost formy nad treścią. Tak jak mówiłem, kabel najtańszy i najlepszy. Dodam, że kabel musi być NULL-MODEM inaczej nie zadziała. Dodatkowo z przejściówkami często są problemy i trzeba dobrze trafić, może być tak że z pierwszą lepszą Ci nie zadziała, najlepszy jest fizyczny port szeregowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ariva 250 combo po wgraniu nowego softu nie działa, tzn włacza sie na 5 sek i sie wyłacza czy to juz czas do kosza ?

 

cd...

soft ariva do 150 pomyliłem z 250 myslałem ze sa jednakowe a nie sa i kabell null modem załatwił sprawę , tak ze warto uwazac , upgrade po usb najpierw był komunikat o że nie halo ale go olałem , dawno tak się nie machnąłem a mam kilka ferdków pod opieka że tak powiem .

Do zmiany softu skłoniła mnie pamiec USB 3.0 źle wsp. z ferdkiem , musi byc jednak 2.0 no cóż to tylko tuner . :wink:

może komuś sie przyda  :-|

Edytowane przez robert451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dekoder się nie włącza to jedynym sposobem jest załadowanie nowego oprogramowania przez ten kabelek.

 

From nojszek:

Akurat tyle wiem bo próbowałem już dwa adaptery wifi, ja pytałem o model i producenta abym kupił coś właściwego a nie kupował 3, który nie będzie dzałał pozdrawiam.

Ferguson wifi W02, Ferguson wifi W03 lub uniwersalny na chipsecie Ralink 5370 np REVEZ W500.

Edytowane przez robsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tyle wiem bo próbowałem już dwa adaptery wifi, ja pytałem o model i producenta abym kupił coś właściwego a nie kupował 3, który nie będzie dzałał pozdrawiam.

Czy te adaptery były na wspomnianym chipsecie? Jeśli nie działa Ci (tzn. nie wykrywa lub nie działa pomimo poprawnej konfiguracji) na dowolnym adapterze opartym o ten chipset to świadczy to tylko o tym, ze producent po raz kolejny udowadnia iż "nie wie co sprzedaje, ważne że sprzedaje". To co jest w instrukcji powinno obowiązywać i koniec kropka.

 

Ew. być może to Ty popełniasz jakiś błąd, nawet nieświadomie.

Na allegro jest pełno kart wifi usb (np. media tech) które możesz znaleźć po wpisaniu "ferguson wifi" lub modelu chipsetu. Jeśli rzeczywiście pomimo poprawnego podłączenia karty na chipsecie Ralink Rt5370 nie wykrywa jej, zakładając że masz sprawne porty usb to pozostaje Ci zakup karty bezpośrednio od producenta http://sklep.ferguson.pl/pl/p/Adapter-Wi-Fi-W02-802.11-/121

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...