Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak prezentuje sie grafika menu itp ? moze jakiś screen:)

grafika ekranowa na talerzu: http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbiorniki-hd-ariva/369-ferguson-ariva-250combo.html i muszę potwierdzić, że jest b.ładna.

Na dziś największym dla mnie problemem jest to, że nie włącza się telewizor razem z tunerem i aby oglądać tv muszę włączyć dekoder, przełączyć pilota na tv, włączyć tv, przełączyć źródło na hdmi, przełączyć pilota w tryb obsługi tunera i jak mam to wytłumaczyć teściowej?

Wie ktoś może jak działa na tym urządzeniu multiroom? Czy działa z tunerami 102e i 202e, i czy można ustawić więcej niż jeden slave?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pierwszy błąd w oprogramowaniu (Zgłosiłem to już do Fergusona), dotyczy tego,że na wyświetlaczu pokazuje nazwę innego kanału niż jest w rzeczywistości np. ustawiam HBO HD ( kanał 30 Cyfra+) a pokazuje na wyświelaczu Cinemax2 HD kanał 42 :), sprawdzałem dalsze i różnica się zwiększa - podejrzewam ,że ma to związek z pustymi pozycjami w liście C+,błąd pojawia się przy włączonym LCN - gdy jest wyłaczony wskazuje prawidłową nazwę na wyświetlaczu, sprawdziłem też działanie HDMI-CEC na Samsungu i działa ok ( wyłącza i włącza TV jednym pilotem) . Czasami też brakuje dźwięku na kanałach DVB-T i wtedy trzeba wyłaczyć i włączyć ponownie dekoder aby było ok - dlaczego tak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na wyświetlaczu pokazuje nazwę innego kanału niż jest w rzeczywistości np. ustawiam HBO HD ( kanał 30 Cyfra+) a pokazuje na wyświelaczu Cinemax2 HD kanał 42 :), sprawdzałem dalsze i różnica się zwiększa - podejrzewam ,że ma to związek z pustymi pozycjami w liście C+,błąd pojawia się przy włączonym LCN - gdy jest wyłaczony wskazuje prawidłową nazwę na wyświetlaczu...

Zastanawiam się tylko po co włączasz LCN ? Jakby to był odbiornik od operatora to by miało sens.

Jak zrobisz FastScan i doszukasz naziemkę to jest on kompletnie niepotrzebny ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedź dostałem od Fergusona co nie zmienia faktu ,że różnica wyświetlacz a to co wyświetla jest, a Ja potrzebuję aby kolejność kanałów była taka jako daje C+, mam kilka dekoderów i chcę aby kolejność była na wszystkich jednakowa (dzieci się gubią w natłoku kanałów a tak mają to samo na każdym tym bardziej ,że mamy jeszcze PVR Pace 500GB bo jak byłyby same Fergusony to sprawa jasna a tak zostaje LCN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od razu po otwarciu instrukcji zobaczyłem chyba największą wadę tego dekodera, jednocześnie można korzystać tylko z jednego portu USB, czyli jak mam włożoną kartę WIFI nie działa mi pendrive..

 

Hmm mam 202E, które też ma 2 porty USB i nie ma problemu z obsługą dysku (port z tyłu i własne zasilanie) i adaptera WiFi (z porzodu)

Problem chyba w tym, że podłączasz pendrive (bez własnego zasilania) i dlatego nie daje rady. O tym, że lepiej podpiąć dysk też jest napisane na tej samej stronie instrukcji, którą cytujesz w modelu 202E :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze względu na DVB-T, mam zamiar kupić ten dekoder. Jednak użytkowników proszę o odpowiedź na poniższe, bardzo istotne dla mnie pytania:

1. Czy jest możliwość podłączenia wewnętrznego dysku SATA?

2. Czy przy odtwarzaniu DIVX jest możliwość powiększenia/pomniejszenia napisów, zmiany ich pozycji wyświetlania oraz koloru. I jaki format jest odtwarzany (srt., txt.) ?

3. Jaka jest jakość kanałów SD?

Chcę się przesiąść z przerobionego NBOXa. Jest sens?

Z góry piękne dzięki za opinie/sugestie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziwne podejście do tematu ... przecież po FastScanie masz kolejność dokładnie taką samą jak daje C+

ba a nawet bym powiedział że lepszą bo bez bezsensownych dziur jak na odbiornikach C+ :jupi:

Kolejność kolejnością ale Ja potrzebuję zachować numerację na wszystkich Arivach w stosunku do Pace PVR czyli np. CN na kanale 142 na wszystkich dekoderach (nie rozumiem dlaczego do tej pory wszystko mi działo na Arivach przy włączonym LCN - miałem od 100e poprzez 102e a teraz 202e, tzn wyświetlacz pokazywał to co wyświetlało na TV a na 250Combo nie można).

Nie wiem jak u innych ale wg mnie głowica DVB-T jest w tym tunerze słaba i mam co jakiś czas brak foni na wszystkich kanałach ( wg. Arivy mam siła 66% jakość 90%, na Samsungu siła 85% a np Signal HD 507 pokazuje 100/100) myślałem ,że to tylko po skanowaniu bo na początku się zdarzyło ale widze ,że nawet po włączeniu jest od razu lub przy przejściu z SAT na DVB-T np. przy podłączeniu anteny TV przez przelotkę z tunera powoduje spadek sygnału na TV do 50% z 85%- zgłosiłem problem do Fergusona i zobaczymy czy coś poradzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już ten dekoderek i dvb-t wogóle nie działa , wyszukuje kanały lecz skacze jakość 0-90 non stop także gdy włącze jakiś program to idzie z 2 sek i obraz się zamraża nawet sd.. bardzo mi to się nie podoba :( w ADB miałem stale 90% a nie 0-90 :/ może coś zle mam ustawione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz włączone zasilanie anteny (przy symetryzatorze musi być wyłączone) i nie przeszukuj kanałów pojedyńczo tylko "niech szuka po wszystkich" , jak Ja odpaliłem DVB-T miałem podobnie ale nie było też dźwięku, puki co Ferguson umywa ręce od tego sprzętu :) i nie odpowiada na moje e-maile. Może kolejne oprogramowanie naprawi niedociągnięcia . Co do siły sygnału to podejrzewam słabe głowice DVB-T bo na TV Samsung siła jest na 85% a Ferguson pokazuje 66% a Signal HD507 pokazywał 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie można korzystać tylko z jednego portu USB

Trzy sprawy

1. jeśli ktoś ma miernik uniwersalny, niech sprawdzi, czy nie jest to przez przypadek jedno gniazdo wyprowadzone na front i tył (czyli czy jest połączenie elektryczne pomiędzy "pinami" z przodu i tyłu)

2. czy opcja z hubem USB może tu zadziałać?

3. czy 250 pracuje w standardzie DLNA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam siatke w niej plytke i zasilacz/wzmacniacz bez tego antena nawet nie drgnie sygnałem, zawsze tak było , mieszkam w dole by antena widziała nadajnik musiałbym ja zawiesic na conajmniej pół kilometrowym kiju haha xD troche poruszałem antena i mux 1 mam stabilne 85% ale mux 3 0-90 , 0-90 kicha :/ nie mam pomysłu co jest nie tak . Zasilacz nowy i plytka jedynie antena i kabel stare tyle tylko że z nboxem śmigaly oba muxy bez problemu ech . Z sat wszystko elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie można korzystać tylko z jednego portu USB

Trzy sprawy

1. jeśli ktoś ma miernik uniwersalny, niech sprawdzi, czy nie jest to przez przypadek jedno gniazdo wyprowadzone na front i tył (czyli czy jest połączenie elektryczne pomiędzy "pinami" z przodu i tyłu)

2. czy opcja z hubem USB może tu zadziałać?

3. czy 250 pracuje w standardzie DLNA?

 

cofam to co napisałem wcześniej, udało mi się podłączyć pendrive'a i moduł wifi (prawdopodobnie coś z moim drugim pendrivem było nie halo). niestety nie mam żadnych mierników.

 

ogólnie po kilku dniach użytkowania mój entuzjazm opadł trochę odnośnie tego dekodera:

- często brakuje dźwięku na TVP1 SD, co dziwne na TVP1 HD zawsze jest, TVN HD zacina się

- lubi się restartować, szczególnie podczas odtwarzania multimediów z pendrive'a, czasem się restartuje nie wiadomo dlaczego

- pvr próbowałem przetestować, ale się okazało że nic mi nie nagrało, być może coś źle ustawiłem :)

- napisy w multimediach jakoś dziwnie się wczytują nazwa nazwa pliku z napisami nie jest rozpoznawana po nazwie pliku video

 

Hmm mam 202E, które też ma 2 porty USB i nie ma problemu z obsługą dysku (port z tyłu i własne zasilanie) i adaptera WiFi (z porzodu)

Problem chyba w tym, że podłączasz pendrive (bez własnego zasilania) i dlatego nie daje rady. O tym, że lepiej podpiąć dysk też jest napisane na tej samej stronie instrukcji, którą cytujesz w modelu 202E :lol2:

 

Co do tego odniesienia, pendrive to nie HDD i nie spotkałem się z pendrive'm zasilanym inaczej niże przez port USB. Dysk twardy potrzebuje zasilacza bo posiada mechanikę, która ma większy pobór prądu (przynajmniej tak przypuszczam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofam to co napisałem wcześniej, udało mi się podłączyć pendrive'a i moduł wifi (prawdopodobnie coś z moim drugim pendrivem było nie halo). niestety nie mam żadnych mierników.

no ładnie, ja już się zacząłem skarżyć w Fergusonie... ale przecież pisałeś, że w instrukcji wyczytałeś o takim działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofam to co napisałem wcześniej, udało mi się podłączyć pendrive'a i moduł wifi (prawdopodobnie coś z moim drugim pendrivem było nie halo)

Bez urazy nightsky ale to typowe działanie tzw. dzieci neostrady -> najpierw piszą , potem sprawdzają a na końcu myślą :/

 

Problemy z odtwarzaniem multimediów jak i nagrywaniem to na pewno sprawa za wolnych pendriveów.

(przecież można sprawdzić prędkość ZAPISU a nie odczytu np. tym narzędziem: http://www.attotech.com/products/produc ... _Benchmark)

Zgodnie z zleceniami producenta jak sie podłączy dysk dwardy z własnym zasilaniem - to wszystko działa prawidłowo. Bo każdy dysk gwarantuje odpowiednie prędkości.

 

Co do problemów z audio, TVP i restartami - jaką masz instalację? konwerter 0,1dB ? 0,2dB czy gorszy? Wiesz jaki powinien być ?

Jaką masz siłę jakość sygnału ? Oba powyżej 80% ? Nie "skaczą o" więcej niż +/- 2 do 3 % ? Wiesz dlaczego nie powinny ?

Może warto poprosić fachowca o sprawdzenie przed przystąpieniem do zabawy z TV wysokiej rozdzielczości zamiast wypisywać swoje żale na forum ?

Jak wszystko zawiedzie masz przecież gwarancję - więc natychmiast ślij do sprawdzenia - przynajmniej ja bym tak zrobił... przecież to nowy sprzęt i ma działać :read:

 

 

 

 

@dominikw28

w ustawieniach YouTuba jest i 720p i 1080p też:

33ngmkl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

Co do problemów z audio, TVP i restartami - jaką masz instalację? konwerter 0,1dB ? 0,2dB czy gorszy? Wiesz jaki powinien być ?

...

 

No to powiedz mi jakie powinny być, bo to zrobiło się ogromnie interesujące? :)

Czyżby Ferguson potrzebował selekcjonowanych konwerterów za 3 stówy do poprawnej pracy?

 

I powiedz mi jeszcze, skąd bierzesz konwertery o podanych przez siebie parametrach, czyżbyś bezkrytycznie wierzył w to, co wypisuje się na pudełkach i nalepkach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy mógłby ktoś sprawdzić czy poniższe kody działają na Ariva 250 combo?

 

Ukryte menu

 

Wchodzimy w Menu - Informacje i naciskamy na pilocie

 

5x1 -> 1 1 1 1 1 (Factory Test)

5x5 -> 5 5 5 5 5 (OTP Configuration)

5x6 -> 6 6 6 6 6 (HDMI Factory Test Menu)

5x7 -> 7 7 7 7 7 (Debug/Log Server !?!?)

5x9 -> 9 9 9 9 9 (Device Informations - integrated Software / CAMs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Ariva 250combo niemile mnie zaskoczyła usunięciem z listy wszystkich kanałów DVB-T, musiałem ponownie przeszukać i znów pojawił się brak dźwięku na wszystkich kanałach łącznie z satelity - pomaga tylko wył i ponowne wł. dekodera. Zaczyna mi sie go odechciewać :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem ale wciskając f3 zmienia się obraz np z 50hz na 60 i dzwięk wskakuje. Mam nadzieję że dostaniemy za jakiś czas poprawki jakieś , Jeszcze wczoraj miałem sygnał z dvb t dziś wogóle i chyba nie jest to winą dekodera nie mam sygnału nawet siła która była na 70% teraz ledwo 35 i pytanie czy jest możliwe spalenie/uszkodzenie płytki w antenie jeśli wszystko z prądu było odłączone podczas burzy? Raz blisko trzasło ale wszystko było wyłączone z prądu . Padła płytka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...