Skocz do zawartości

Pakiet Darmowy HD


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytalem na ICok dlaczego nie dziala u mnie w pakiecie Darmowym Polo tv. Dlaczego wyswietla sie info o kodowaniu kanaly. Oto jaka wiadomosc zwrotna otrzymalem. Jak to rozumiec ? Chyba konsultantowi cos sie pomieszalo...

"Re:Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie (06.12.2019)
Szanowny Panie

Dziękujemy za przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informujemy, że od dnia 4 grudnia 2019 r. przedmiotowe kanały zostały wycofane z usługi Telewizji Naziemnej."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maciekmm napisał:

Zapytalem na ICok dlaczego nie dziala u mnie w pakiecie Darmowym Polo tv. Dlaczego wyswietla sie info o kodowaniu kanaly. Oto jaka wiadomosc zwrotna otrzymalem. Jak to rozumiec ? Chyba konsultantowi cos sie pomieszalo...

"Re:Tego kanału nie ma w Twoim abonamencie (06.12.2019)
Szanowny Panie

Dziękujemy za przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informujemy, że od dnia 4 grudnia 2019 r. przedmiotowe kanały zostały wycofane z usługi Telewizji Naziemnej."

Potwierdzam, Polo TV HD nadawany jest obecnie od pakietu Mini HD promocyjnie, a nie jako kanał FTA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na to, że obowiązek tzw. "Must carry" zostanie rozszerzony o wszystkie kanały z NTC, wtedy Polo TV HD będzie musiało wejść w skład pakietu Darmowego HD.

 

Art. 43. ust. 1. ustawy o radiofonii i telewizji nakłada na operatora rozprowadzającego program obowiązek must carry/must offer czyli rozprowadzania programów TVP1, TVP2, regionalnego programu rozpowszechnianego przez TVP S.A., POLSAT, TVN, TV4, TV PULS. Obowiązek rozprowadzania regionalnego programu telewizyjnego dotyczy regionalnego programu telewizyjnego właściwego dla danego obszaru.

Zgodnie z art. 43 ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji., nadawca, który rozpowszechnia program wymieniony w art. 43 ust. 1. nie może odmówić operatorowi rozprowadzającemu program w sieci telekomunikacyjnej zgody na rozprowadzanie tego programu, ani też uzależnić udzielenia takiej zgody od uiszczenia jakiegokolwiek wynagrodzenia, w tym w szczególności z tytułu udzielenia licencji za korzystanie z nadania.

 

Art. 43. ust. 1 ustawy wskazuje, że operator „…jest obowiązany do rozprowadzania programów…”. Oznacza to konieczność zapewnienia dostępności tych programów we wszystkich pakietach oferowanych przez operatora – zwłaszcza w podstawowym (najtańszym).

Edytowane przez Burito
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie zeby nasz wspanialomyslny rzad zmienil ustawe... Wszystko jest polityka i kasa... Gdyby tak bylo juz w momencie tworzenia ustawy napisaliby ze wszystkie kanaly z TV naziemnej powinny byc Must Carry ale niestety wymienili tylko kilka...

 

Co do TVN7 to byla troche inna sytuacja bo kanal byl kodowany od samego poczatku. Polo TV / VOX / Eska Rock dopiero zakodowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ ,że tylko Polo Tv jest w naziemnej i tylko ten kanał objęła by ustawa.

Odnośnie samej ustawy ,to w tej chwili rząd ma chyba inne problemy ,także to dla nich raczej sprawa drugorzędna. Zresztą widać to na przykładzie wprowadzania DVB-T2. Wiadomo ,że się pojawi i ,że Emitel się do tego przygotowuje. A czy będą nowe kanały w muxach ,które kanały będą w HD, i.t.d. o tym cisza. Pewnie w ostatniej chwili będzie wszystko ogłaszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.11.2019 o 14:33, wuzel napisał:

Można wykorzystać własnościowy dekoder CP po umowie do odbioru podstawowego pakietu t.j. Polsat ,TVP1 i 2 ,TVN i.t.d..

Również udało mi się uzyskać ten pakiet wreszcie,ale trwało to kilkanaście miesięcy ,nie pamiętam ile wykonałem telefonów - dużo,czasami przy innej sprawie pytałem o niego ,zapytania przez ICOK ,za namową forumowiczów:). Za kolejnym razem wreszcie się udało. Pojawiły się za to problemy z nadaniem uprawnień, tak jak u @torre24.Ostatecznie pakiet ruszył ,ale to jest droga pod górę.

U mnie niestety nie udało się, HD 5500s własnościowy po umowie podpisanej w 2016 roku, umowa rozwiązana po 24 miesiącach zdjęty z icok po rozwiązaniu umowy, obecnie działają tylko FTA i na prośbę o aktywację Darmowego HD za każdym razem taka sama odpowiedź.

Szanowna Pani, niestety nie ma możliwości aktywacji pakietu Darmowego HD, Promocyjne Warunki Umowy nie przewidują aktywacji pakietu Darmowego HD po jej rozwiązaniu, również nie mamy już tego pakietu w ofercie, zarówno dla obecnych jak i nowych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 14:33, wuzel napisał:

Można wykorzystać własnościowy dekoder CP po umowie do odbioru podstawowego pakietu t.j. Polsat ,TVP1 i 2 ,TVN i.t.d..

Również udało mi się uzyskać ten pakiet wreszcie,ale trwało to kilkanaście miesięcy ,nie pamiętam ile wykonałem telefonów - dużo,czasami przy innej sprawie pytałem o niego ,zapytania przez ICOK ,za namową forumowiczów:). Za kolejnym razem wreszcie się udało. Pojawiły się za to problemy z nadaniem uprawnień, tak jak u @torre24.Ostatecznie pakiet ruszył ,ale to jest droga pod górę.

 

Niestety ale w chwili obecnej Cyfrowy Polsat nie wyraża zgody na podpisywanie jakichkolwiek umów na sprzęt własnościowy. Jeżeli chodzi o aktywację pakietu Darmowego HD to wszystko zależy jakie były PWU na tym sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam pakiet Darmowy HD na  swoim wysłużonym sprzęcie tj mini HD 2000 , niestety tuner zaczął ostatnio po[beep]adać , tracić sygnał . Moje pytanie jest następujące czy mogę wymienić tuner w punkcie cp i czy jeżeli by dokonali wymiany otrzymam sprzęt na własność czy dzierżawe? Dodam że tuner jest naprawdę stary 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...