Skocz do zawartości
  • 0

Przesłanie sygnału z dekodera na komputer


Lookazz
 Udostępnij

Pytanie

Witam, planuję zakupić najprawdopodobniej Cyfrowy Polsat z ofertą multiroom. O ile podłączenie do telewizora nie stanowi żadnego kłopotu, to u mnie pojawiają się schody w postaci braku telewizora i gotówki nań ;) W związku z czym chciałbym po prostu przesłać sygnał z dekodera na komputer. Wiem, że potrzebuję karty tv z wejściem wideo. Mam jakiegoś WinFast TV2000, który by się może nadał, ale ostatnio coś szwankuje, a brak sterowników do Windows 7 doskwiera, samo przełączanie się na XP tylko po to, żeby obejrzeć coś w telewizji jest również mało wygodne. Więc do rzeczy, potrzebuję nowego tunera po prostu, który będzie bez problemów współpracował z Windowsem 7 x64, najchętniej wewnętrzny na PCI-E x1. Niby tego dużo na rynku i wystarczy sobie wybrać, ale z braku mojej wiedzy powstał problem. Za pomocą jakich kabli to się podłącza? Czy podłączając analogowo utracę dużo na jakości, zwłaszcza w kanałach HD? Oglądać będę na 24" monitorze, Full HD, 16:9. Znalazłem kartę, która posiada wejście HDMI, więc tutaj po prostu bym podłączył dekoder z kartą jednym kablem i mam cyfrową jakość obrazu i dźwięku bez problemu. To ta karta: http://www.avermedia.eu/PL/product/ProductDetail.aspx?Id=499. Swoje kosztuje, bo ok 350 zł.

 

Warto w ogóle dopłacać czy jakość podłączenia analogowego będzie dobra? Kanały HD jakoś nie ucierpią przy analogowym połączeniu?

 

Przepraszam za taki długi, chaotyczny post, no ale tak to jest jak człowiek w czymś nie siedzi za bardzo, to potem zadaje głupie pytania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

@Lookazz, czegokolwiek nie podłączysz do dekodera sat poprzez kabel HDMI (karta graficzna, czy monitor), musi obsługiwać HDCP, bo jeśli nie, to zobaczysz tylko czarny ekran i nic więcej.

 

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest tu zawsze telewizor, a nie jakieś alpejskie kombinacje.

 

Możesz oczywiście zastosować kartę telewizyjną obsługującą standard wysokiej rozdzielczości, ale przyznasz, że to rozwiązanie jest w sumie i tak dość mało praktyczne, bo uzależnione od komputera.

 

Nie chcę Cię zniechęcać, ale pewnie to nie Ty płacisz za prąd w domu, który zamieszkujesz, bo inaczej bilans zysków i strat wypadł by i tak na korzyść zwykłego odbiornika telewizyjnego, na którym ZAWSZE osiągniesz o niebo lepsze efekty, niż za pomocą protez jakimi są bez wątpienia urządzenia w postaci telewizyjnych kart do komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Niosący Światło

Ta karta podana przeze mnie wspiera HDCP. Bardziej rozchodzi mi się o to czy warto podpinać analogowo w dzisiejszych czasach taki tuner? Boję się zwłaszcza o jakość kanałów HD.

 

To, że najlepiej podłączyć do tv to ja wiem, niestety nie jest to póki co możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
o jakości HD musisz zapomnieć.

Tylko jak to mam rozumieć? Jeśli, dajmy na to, Polsat nadaje jakiś kanał HD w rozdzielczości 1280x720 to ja nie będę w stanie uzyskać takiej rozdzielczości przy analogowym podłączeniu, czy po prostu obraz będzie gorszy niż przy podłączeniu przez HDMI? Sorry za kolejne głupie pytanie laika :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli podłączysz analogowo tzn poprzez złącze S-Video bądź Composite (CVBS) uzyskasz jakość PAL czyli 768x576. Jakość będzie zdecydowanie gorsza,a kanały HD będą wyglądać jak SD

 

Można uzyskać jakość HD poprzez połączenie analogowe,ale o ile mi wiadomo żadna karta TV do PC nie ma takiego wejścia(lub są bardzo drogie i trudno dostępne),a oprócz tego dekoder musiał by mieć na wyjściu sygnał Component (YPbPr).

 

Dlatego rozwiązaniem jest:

-kupno nowego TV,

-kupno nowego monitora do PC z wejściem HDMI,

-podłączenie dekodera do karty TV z wejściem HDMI,

-zakup video grabbera z wejściem HDMI np. http://allegro.pl/newmi-dm626-video-zgr ... 15838.html lub http://allegro.pl/karta-przechwytujaca- ... 47409.html

 

Dwie ostatnie propozycje wymagają dość mocnego komputera,ale mają taką zaletę,że oglądany materiał na dekoderze lub innym urządzeniu z wyjściem HDMI będzie można zgrać na komputer i wypalić na płycie.

 

Jeżeli Twój monitor posiada wejście DVI-D można kupić przejściówkę HDMI->DVI-D, gdy to zadziała będzie najtańszym rozwiązaniem.

 

Myślę,że pomogłem i rozwiałem wątpliwości ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

@Kami3n147, nie ma zbyt wiele komputerowych monitorów, które obsługują HDCP, a bez tego nic się raczej nie poradzi i wszelakie przejściówki będą kompletnie nieprzydatne.

 

Nie wiem też, czy taniej jest kupić monitor z tunerem telewizyjnym, albo video grabbera :D , niż zwykły odbiornik TV 19 - 22'', gdzie nie będzie z podłączeniem dekodera sat ŻADNYCH problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moja pytanie nie do końca pasuje do tego tematu, ale trochę pasuje, więc nie będę zakładał nowego. :D

Czy przy zgrywaniu obrazu wideo z dekodera na komputer za pomocą Video Grabbera zgra mi się również grafika ekranowa dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel dvi hdmi powinien rozwiązać problem. jeżeli działa na ps3 to będzie działać i tu. Na youtubie wystarczy wpisać "hdmi dvi ps3 adapter" . Co ciekawe można w ten sposób zgrywać filmy do komputera fullhd przez hdmi bo dvi nie wspiera szyfrowania jego. Wymagana jest karta do zgrania hdmi i konwerter dvi + spdif/toslink to hdmi. Mamy wtedy jeszcze dźwięk dd lub dts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...