Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako domyślna rozdzielczość tuner wyświetla 1280x720 (przy podłączeniu przez HDMI)

Zmień rozdzielczość na AUTO , może problem zniknie

Aby to zrobić trzeba wybrać:

Menu->Ustawienia->Ustawienia video -> W zakładce :Rozdzielczość HDMI wybrać auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dysk WD 3,5 cala 2TB i z taką pojemnością na pewno Digyboxx działa. Najpierw dysk musi być sformatowany przez dekoder, potem przeprowadzony bodajże test zgodności i prędkości. Obie opcje widoczne są poniżej opcji formatowania w dekoderze. Mój dysk 2TB przeszedł przez te 3 opcje pozytywnie i działa bez zarzutu. Pzdr

 

Dzięki za odpowiedź. Możesz jeszcze napisać , jaki to dokładnie model ."Konsultant" Technisata powiedział , że testowali dwa dyski WD 1 TB i jeden im działał a drugi nie. Niestety na pytanie o modele stwierdził, że nie pamięta. Dlatego chciałbym poznać konkretny model, który u kogoś jest sprawdzony.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może coś na temat jakiejś nowej aktualizacji dla tego tunera? Nadal nie działa samodzielny moduł Ci+ od Polsatu. Przy przełączaniu wywala napis "brak karty". Ciągle walczę w APS o wymianę na starszy moduł Ci dla tego tunerka ale temat ciągnie się już drugi miesiąc i teraz nie wiadomo czy w końcu go dostanę. Szkoda go też wymienić na jakiś szmelc od Polsatu bo to naprawdę świetny tuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem antenę na 9E żeby ustawić klubowy kanał Realu bo dziś mecz Real-Juve All Star. Potem wróciłem na 13E ,ustawiłem pozycje prawidłowo według moich kresek ale obraz nie chciał wskoczyć.Musiałen zrobić restart i dopiero zatrybił.Ogòlnie dekoder jest słaby do takiego kręcenia anteną. Najpierw trzeba się bawić w ustawienie anteny bo nie da się skanować po tp bo jest tylko 13E. Powinien być wybòr dowolnego satelity i tp sprawdzania czy jest sygnał. Wszystko w tym odbiorniku jest niewygodne.

 

Gdyby nie czytnik nagravision,szybka zmiana kanałòw i brak zwiech to bym go nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trochę poczytać instrukcję. Satelity dodajesz sobie w opcji "Pozycjoner" a potem przyisk dalej i tam nowy satelita a potem zapisz. Po takim ustawieniu będziesz miał te satelity które chcesz w menu skanowania.

Ewentualnie do 4 różnych satelit wybierasz sobie w menu ustawienia anteny ale to tylko wtedy kiedy nie korzystasz z obrotnicy i przekręcasz ręcznie lub poprzez przełącznik DiseqC.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może coś na temat jakiejś nowej aktualizacji dla tego tunera? Nadal nie działa samodzielny moduł Ci+ od Polsatu. Przy przełączaniu wywala napis "brak karty". Ciągle walczę w APS o wymianę na starszy moduł Ci dla tego tunerka ale temat ciągnie się już drugi miesiąc i teraz nie wiadomo czy w końcu go dostanę. Szkoda go też wymienić na jakiś szmelc od Polsatu bo to naprawdę świetny tuner.

Interweniuj u producenta, ja już wielokrotnie pisałem do nich, im więcej osób będzie pisać i dzwonić tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym z wcześniejszych postów prosiłem o informację w sprawie pojawiających się delikatnych rozmyć obrazu podczas szybkiego ruchu wyświetlanego obrazu. Np. gwałtowny zwrot kamery z pod jednej bramki pod drugą podczas meczu piłkarskiego. I tu pomogła mi podpowiedź jaką otrzymałem wcześniej. Mianowicie rozdzielczość HDMI musi być ustawiona na Auto. Efekt delikatnych rozmyć obrazu przestał istnieć. Polecam Wszystkim takie ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram interwencję u TechniSat, mam ten sam problem z "nowym" modułem CI+ CP.

Im będzie więcej zgłoszeń tym szybciej wezmą się za aktualizację.

 

Wysłałem im nawet swój tuner na reklamacje w sprawie komunikatu "brak karty" dla Ci+ CP ale wrócił z adnotacją "sprawdzenie funkcjonalne". Dzwoniłem kilka razy aż powiedzieli mi, że temat znają ale sprawa leży po stronie Polsatu i winą jest ich moduł. W Polsacie powiedzieli, żeby wsadzić w inny tuner a najlepiej wymienić na ich dekoder bo z modułami to same problemy itd. Termin aktualizacji dla modułu nieznany, dla tunera też... a niby wszystko kompatybilne. Płace prawie 90zł za pakiet gdzie jeden dekoder nie przełącza mi kanałów bo wywala napis a drugi (hd 6000 na multi) też nie przełącza kanałów bo ma wadę konstrukcyjną i trzeba celować jak z procy pilotem w to badziewie. Sory za te żale ale takich cyrków z tunerami nie miałem nigdy a miałem ich wiele. Mam ochotę wrócić do Amstrada z 1992 roku i podziękować za tą całą cyfryzacje i nowoczesność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu poruszałem problem "zatykania się" tunera, przy wprowadzeniu z listy EPG polecenia nagrania na dysk. Okazuje się, że Digiboxx musi mieć programowo ograniczoną ilość wprowadzonych do pamięci zadać (z moich obserwacji wynika, że około 50), które zatykaja pamięć i jedynie przywrócenie ustawień fabrycznych odblokowuje nagrywanie z timerem.

 

Kiedy ostatnio wystąpił opisany wyżej problem, wykasowałem z listy wcześniej wprowadzonych timerów jedną pozycje. Tuner pozwolił mi wtedy dopisać kolejną (tylko jedną)

 

Na koniec porada dla początkujących jak przechować nagrania z przenośnego dysku w komputerze

Należy skopiować wszystkie pliki zaczynające się na tą samą cyfrę oraz plik tekstowy z cyfrą o jeden większą ( Uwaga!!! Cyfry mogą się powtarzać z wcześniej nagranymi plikami - szczególnie cenny jest plik tekstowy, ponieważ jego skasowanie uniemożliwi późniejsze odtworzenie nagrania w tunerze)

Nawet mając małego pendriva, można mieć sporo nagrań (które niestety, da się tylko odtworzyć przez digiboxxa - ale dobre i to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo może coś na temat jakiejś nowej aktualizacji dla tego tunera? Nadal nie działa samodzielny moduł Ci+ od Polsatu. Przy przełączaniu wywala napis "brak karty". Ciągle walczę w APS o wymianę na starszy moduł Ci dla tego tunerka ale temat ciągnie się już drugi miesiąc i teraz nie wiadomo czy w końcu go dostanę. Szkoda go też wymienić na jakiś szmelc od Polsatu bo to naprawdę świetny tuner.

 

Mam cam CI+ z CP i zadnych problemów z nim na DIGYBOXX-ie nie mam a działa mi wraz z karta Cyfry+ HD w slocie CA

 

Jakie macie wersje softu na tunerach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcelnorbert - było na ten temat wiele, w parze z kartą nc+ śmiga wyśmienicie. Uwierz mi, że mam aktualną wersje softu a i tak dekoder samodzielnie działa do [beep] z modułem Polsat Ci+. A do nc+ nie przejdęmam umowę na najbliższe 14 miesięcy, zresztą szukam tańszej alternatywy dla telewizji, za mało ją oglądam żeby płacić jak za zboże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zapytam ''blokade rodzicielska'' w camie CP macie zdjeta czyli nieaktywna czy aktywna ???

 

Uwagi dodatkowe:

W przypadku zaobserwowania wolnej pracy modułu Cyfrowego Polsatu CI+ (tylko tego, nie starego CI, ani nie modułów od innych producentów/operatorów) oraz pojawiania się informacji o systemach kodowania zanim pojawi się obraz, należy wyłączyć funkcję kontroli rodzicielskiej w ustawieniach modułu. Aby tego dokonać, należy:

- wejść do menu odbiornika i wprowadzić kod blokady rodzicielskiej odbiornika (fabrycznie 0000),

- wybrać opcję Dostęp warunkowy,

- wybrać opcję Cyfrowy Polsat CI+,

- wybrać opcję Kontrola rodzicielska (jeśli moduł zapyta się o PIN - fabryczny kod modułu to 0000, jest inny niż kod odbiornika - jeśli zmienialiśmy kod odbiornika, to kod modułu to nadal 0000)

- wybrać opcję Status kontroli rodzicielskiej,

- wybrać Nieaktywne.

 

Po wykonaniu tych kroków moduł CI+ od Cyfrowego Polsatu natychmiast przyśpieszy, znikną dodatkowe

 

Całość info tutaj

https://satkurier.pl/news/82747/technisa ... -hd-c.html

 

Sam cam zadnych komunikatów mi nie pokazuje jesli nie mam włożonej kary z Cyfry+.

 

Jedynie raz mi sie przy starcie zapala ten komunikat ale pózniej juz nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa bo w slocie CA jest karta Cyfry+ HD a wyjmij ją i zostaw samą kartę CI+ CP i wtedy zobacz co się dzieje po wielokrotnym przełączeniu kanałów.

 

A wiec tak testowałem z samym cam-em CP CI+ w slocie CI i powiem tak komunikat ''brak karty'' pojawia sie raz na tunerze przy starcie a póżniej żadnego komunikatu ani razu nie było

 

Po drugie problem Nick Jr, i Nickelodeon HD może jedynie rozwiązać serwis bo softu na dana chwile nie bedzie i jak komuś zależy to należy wysłąć go do serwisu aby ten problem rozwiazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...