Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, nie znam się. Czyli ten S/PDIF to jest klasyczne wyjście optyczne cyfrowe? Czy tu muszę użyć jakiejś przejściówki? O ile pamiętam optyczny miał kwadratową końcówkę z bolcem?

 

Do przesłania samego audio w wersji cyfrowej czyli właśnie S/PDIF można użyć dwóch standardów (najpopularniejsze) - pierwszy za pomocą złącza RCA (popularny chinch) oraz TOSLINK czyli złącze optyczne. Nie jest możliwe połączenie tych wersji bez specjalnych konwerterów a więc jeśli w twoim "kinie domowym" jest tylko wejście optyczne a jak wiadomo w DIGYBOXX+ jest tylko RCA to masz problem.

 

P.s. Kolor żółty cyfrowego RCA w DIGYBOXX+ może lekko wprowadzać w błąd bo standardowo oznacza się to kolorem pomarańczowym ale tu zapewne w ramach ograniczania kosztów produkcji zastosowano popularny terminal A/V (stereo + video)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w kinie domowym mam wyjście optyczne (kwadratowe), czy w takim razie mógłby mi ktoś zaproponować jakiś konwerter aby urządzenia połączyć?

Wystarczy mi link,np do aukcji allegro żebym zobaczył jak to wygląda, ile kosztuje i rozeznać się w szczegółach. Dziękuję za wcześniejszego posta. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... a więc jeśli w twoim "kinie domowym" jest tylko wejście optyczne a jak wiadomo w DIGYBOXX+ jest tylko RCA to masz problem.

 

''tylko'',to ten tunerek jest tak biednie wyposażony. za takie pieniądze powinny być 2 cyfrowe wyjścia.coaxial i optyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za info. Kilkadziesiąt zł za konwerter i wszystko powinno działać. Taniej niż wymiana sprzętu. Pzdr

Uff. Digyboxx HD C+ mam już w zasadzie rozpracowany, sam odbiornik wydaję się niezły, co prawda ma wnerwiające EPG pod względem aktualizacji ale da się z tym żyć. Nie odkryłem jeszcze jednej rzeczy - listę kanałów edytuję bez problemu natomiast nie wiem jak ustawić odbiornik aby działał na liście którą sam edytowałem. Po wyjściu z trybu edycji zawszę mam listę Cyfry + ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak zrobić, żeby podczas przełączania kanałów na tym szarym pasku pojawiał się aktualny program i następny? U mnie pojawia się tylko aktualny, muszę wcisnąć dwa razy guzik "i" i dopiero wtedy widzę co będzie następne. Trochę to wkurzające, nawet tekturowy hd6000 od polsatu pokazuje co będzie następne. Da się to jakoś włączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź jednego z posiadaczy Digyboxxa, a mianowicie jeżeli już włożyłem CAMa do kieszeni odbiornika, to w jaki sposób mam go wyciągnąć? Pytam, bo nie chcę uszkodzić zarówno odbiornika, jak i CAMa, a miałem wcześniej inny odbiornik, gdzie aby wyciągnąć CAMa trzeba było po prostu przycisnąć przycisk przy wlocie kieszeni, a w Digyboxxie czegoś takiego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak zrobić, żeby podczas przełączania kanałów na tym szarym pasku pojawiał się aktualny program i następny? U mnie pojawia się tylko aktualny, muszę wcisnąć dwa razy guzik "i" i dopiero wtedy widzę co będzie następne. Trochę to wkurzające, nawet tekturowy hd6000 od polsatu pokazuje co będzie następne. Da się to jakoś włączyć?

 

Podwójne "i" lub EPG - > Żółty przycisk "następny"

 

Proszę o odpowiedź jednego z posiadaczy Digyboxxa, a mianowicie jeżeli już włożyłem CAMa do kieszeni odbiornika, to w jaki sposób mam go wyciągnąć? Pytam, bo nie chcę uszkodzić zarówno odbiornika, jak i CAMa, a miałem wcześniej inny odbiornik, gdzie aby wyciągnąć CAMa trzeba było po prostu przycisnąć przycisk przy wlocie kieszeni, a w Digyboxxie czegoś takiego nie ma.

 

 

Nie ma przycisku, "łapiesz" po bokach moduł i wyciągasz :) Przerabiałem kilkukrotnie, czytnik i CAM cały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie to jedno z głupszych pytań na tym forum :) Czy jakość obrazu w tym technisacie może się różnić w zależności od rodzaju modułu? Chodzi mi o polsat cam w wersji Ci oraz w wersji Ci+ ? Na Ci+ jest igła i kryształ tylko trochę mi nie działa (częsty napis "brak karty") a mam teraz możliwość wymienić na starszy moduł Ci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z dekoderem DiGYBOXX HD C+.Znajomy kupił taki dysk zewnętrzny http://www.neo24.pl/?p=seagate_stca2000200_2tb_black.Dysk działa bez zarzutu z laptopem, komputerem stacjonarnym i dwoma telewizorami, jednak dekoder go nie widzi, cały czas komunikat, że brak dysku. Port USB w dekoderze jest sprawny bo po podłączeniu pendriva wszystko działa. I tu pytanie czy nie przedobrzyłem i czy dla dekodera rozmiar dysku nie jest za duży. Podzieliłem dysk na dwie partycje, formatowałem pod różny system plików i cały czas bez efektu.

Na jakimś forum czytałem, że komuś pomogło formatowanie z poziomu Windowsa ale to normalne a nie szybkie.Niestety i to nie pomogło.Na infolinii Technisata pracują jełopy gorsze niż w Playu. Gość stwierdził jedynie, że część dysków działa a część nie ale on nie jest mi w stanie podać, żadnego konkretnego modelu. który zadziała na 100%.Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na pasku i (INFO na pilocie) po prawej stronie obok identyfikatora 16:9, klucza kodowania i innych ikonek w zależności od programu pojawiła mi się koperta. Jest to jakaś wiadomość, której nie ma gdzie sprawdzić a tym bardziej usunąć. Koperta ta pojawia się na każdym kanale i jest dość irytująca. Czy komuś też pojawiła się taka niespodzianka i jak ją skasować, bo w menu nigdzie nie znajduję takiej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koperta to najczęściej informacja dla odbiorcy o wysokości rachunku lub informacja techniczna. Na wcześniejszych dekoderach Cyfry+ jakie miałem można ją było odczytać wchodząc w ustawienia i w zakładkę Wiadomości w innym dekoderze mogłem podświetlić kopertę i wtedy ukazywał mi się numer kanału na którym mogłem ją przeczytać. W obu przypadkach po odczytaniu wiadomości koperta znikała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dysk WD 3,5 cala 2TB i z taką pojemnością na pewno Digyboxx działa. Najpierw dysk musi być sformatowany przez dekoder, potem przeprowadzony bodajże test zgodności i prędkości. Obie opcje widoczne są poniżej opcji formatowania w dekoderze. Mój dysk 2TB przeszedł przez te 3 opcje pozytywnie i działa bez zarzutu. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie jakości obrazu na Digyboxx. U mnie mnie to przysłowiowa żyleta, ale jedną rzecz jaką chciałbym poprawić(o ile to możliwe) to delikatne rozmycie obrazu ale tylko i wyłącznie przy bardzo szybkim ruchu kamery np. podczas meczu gwałtowny zwrot kamery z pod jednej bramki na drugą, obraz wtedy czasem potrafi się lekko rozmyć, nie jest to problem , ale słyszałem że zmieniając ustawienia pracy dekodera czy konwertera (?) możne to zjawisko jeszcze zredukować? Oglądam TV na plazmie, matryca tv jest szybka,a moje pytanie bierze się stąd że na sygnale z kablówki coś takiego nie występuje. Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia w tym zakresie to proszę o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...