Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Tadek+

 

Na kanale Nickelodeon HD tuner nie reaguje na komendy z pilota i samoczynnie wyłącza się , aby po chwili włączyć się ponownie .

 

To samo co było u mnie. Powrót do ustawień fabrycznych czyli reset ustawień i ponowny skan wyeliminował problem choć nadal na kanałach które wymieniłem ma lekką zadyszkę.

Jeszcze raz przywróć ustawienia fabryczne. Musi pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam zadyszkę tunera na kanale Nickelodeon HD. Co prawda nie wyłącza się samoczynnie ale reakcja na polecenia z pilota jest zdecydowanie wolniejsza na tym kanale. Ciekawe co jest powodem takich problemów. Niestety Technisat na zgłoszenia dotyczące problemów Digyboxxa HD C+ już nawet nie odpisuje. Szkoda bo to dobry tuner. Ja już na poprawki oprogramowania nie liczę, na ostatnią trzeba było czekać ponad pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wziąłbym Fergusona. Np. posiadaną przeze mnie Arivę 202E lub któryś z jeszcze nowszych modeli, np. Ariva 250 Combo (ma dodatkowo wbudowaną głowicę DVB-T). Ja z mojej Arivy 202E jestem zadowolony. :) Działa prawidłowo z kartą CYFRY+. Ja jednak umowę z CYFRĄ+ już rozwiązałem i karty tej platformy już w moim tunerze nie używam. Obecnie mam moduł CAM CI+ Cyfrowego Polsatu, który w mojej Arivie również działa prawidłowo. :)

Istnieją też pokrewne modele tych wymienionych wyżej przeze mnie (Ariva 102E, Ariva 150 Combo). Są one tańsze, ale za to pozbawione gniazda na moduł CAM (CI). A to się może przydać w przyszłości, gdybyś np. kiedyś zechciał przejść do Cyfrowego Polsatu i wziąć tam moduł CAM albo skorzystać z innej oferty, np. n na kartę w wersji z modułem CAM. Wówczas mógłbyś nadal korzystać z własnego, niezależnego tunerka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle tylko, że standard CI+ bezpośrednio wspiera niewiele tunerów satelitarnych. Zaledwie kilka modeli, z czego prawie wszystkie to tunery marki Technisat.

Na szczęście moduły CI+ z oferty "n na kartę" oraz moduł CI+ Cyfrowego Polsatu są w tzw. trybie legacy, dzięki czemu działają także w tunerach ze "zwykłym" tylko CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stałe z pewnością nie. Ale myślę, że conajmniej do czasu większego upowszechnienia się standardu CI+.

Tutaj jest też spore pole do popisu np. dla popularnego u nas Fergusona. Do tej pory nie wypuścił on żadnego modelu wspierającego bezpośrednio standard CI+, choćby nawet był trochę droższy... :?

Ale to tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio różnie działa EPG. Są dni że się na wielu kanałach nie chce wczytać, a bywa tak że jest na wszystkich (na niektórych tylko 2 audycje).

Nie przywracałem ustawień fabrycznych a już od dłuższego czasu mi nie zamula na kanałach Nickelodeon HD i nickjr - może to ma związek z porządkami które odbyły się na tym tr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zerknąć, czy mulenie na Nickelodeon HD i Nick Jr. z 11,470 GHz, pol. V nadal występuje, operator wprowadził tam drobną poprawkę związaną z systemem Conax, a czytnik w DiGYBOXX HD C+ oprócz kart nc+ zmigrowanych z CYFRY+ obsługuje także nieparowany Conax i może mu się tam coś nie podobało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abonenci Cyfrowego Polsatu korzystający ze "starego" modułu CAM CI (bez "plusa") również zgłaszają, że problem z dekodowaniem ww. kanałów już nie występuje. A wcześniej na "starych" modułach CAM CI Cyfrowego Polsatu i części tunerów również ten problem występował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pełni szczęścia brakuje mi stanowiska nc+ co do tunera który nie tak dawno był oferowany jako "przystosowany do odbioru Cyfry+" (dobrze wiedzieli że dojdzie do fuzji). Na tą chwile działa z kartami Cameleon ale co dalej? Czy zniosą parowanie kart w Conax? Wprowadzą moduły? Chciałbym wiedzieć czy będę mógł z niego korzystać w nc+ w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to że był niejako dedykowany do odbioru Cyfry+, nawet dawali miesiąc gratis, a po kilku miesiącach okazuje się że nadaje się tylko do kart Cyfry+ a jak nie to do CP. Nie po to ludzie go kupowali żeby teraz dobierać platformę do tunera, tylko często kupowali tuner pod konkretną platformę. nc+ to kontynuacja Cyfry+ (chociaż jak widać bardziej n-ki) ale powinni pomyśleć nad przyszłością tego tunera, żeby zapewnić jego działanie również z kartami nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast karty C+ mam włożoną kartę MTV Unlimited i też działa. I nawet na nim ją aktywowałem. Tylko najbardziej wkurzające jest to, że tuner pokazuje zawartość gniazda CI, czyli co w nim siedzi i jaka karta siedzi w module (moduł + karta TNK HD), natomiast informacji o karcie włożonej do uniwersalnego czytnika w nim się znajdującego nie ma. Nic, zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam od niedawna Technisata Digyboxx C+ i mam pytanko. Według instrukcji posiada on Cyfrowe,elektryczne wyjście S/PDIF i w związku z tym mam pytanie. Czy tym wypuszczę dźwięk do kina domowego? To wyjście wygląda jak zwykły Chinch? Proszę o info w tym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...