Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ratujcie bo już nie wyrabiam :[

 

Posiadam Digyboxxa z kartą Cyfry+ i tu jest wszystko OK, ale odkopałem moduł CAM TNK HD z kartą, który nie był używany/doładowany ponad rok.

Włożyłem go do Digyboxxa, wszystko ładnie rozpoznało, zassało do modułu nowy soft.

Wczoraj zrobiłem przez Allegro doładowanie za 40 złotych, na stronie tnk zmieniły się daty na:

 

Domowy HD	2013-05-08
Premium HD	2013-05-08
Pakiet bez opłat	2014-05-14

 

Tuner przełączyłem na MGM HD tak jak pisało na komunikacie na ekranie, ale jako że MGM HD mi działa bo dostałem go gratis do Cyfry+ to postanowiłem, że przez całą noc przetrzymam go na Discovery HD (tu mam ciemność). Ale tuner wywalił jakiś bład 10 - że nie ma uprawnień na karcie, ale pewnie mu chodziło o kartę Cyfry+. Po jakimś czasie przyszedł komunikat że mam wiadomość w menu TWOJE DOŁADOWANIA

 

Mój numer konta do wpłat, numer karty
Pakiet podstawowy ważny do: 08.05.2013

 

Ale na Discovery HD dalej ciemność.

Zostawiłem tak na całą noc, ale wysunąłem kartę Cyfry+ żeby działało tylko z modułu.

Na ekranie pojawił się komunikat Brak karty, tak jakby tuner wogóle nie reagował na to że w CAMie jest karta.

 

Dzis rano dalej ciemność, jakiś błąd brak autoryzacji (9), potem błąd 10 itp

W menu CAM mam takie dane dat:

 

Nazwa: ITI Neovision
- Data początkowa: 01.Kwi 2013
(01820400)
Data końcowa: 30.Kwi 2013
- Data początkowa: 01.Gru 2011
(01FFD401)
Data końcowa: 31.Gru 2011

Nazwa: ITI 2 Neovision
- Data początkowa: 01.Gru 2011
(01000021)
Data końcowa: 31.Gru 2011
- Data początkowa: 01.Lis 2011
(01000021)
Data końcowa: 30.Lis 2011

 

Teraz pytanie, czy ten tuner w ogóle pracuje z modułem TNK HD?

Tuner i moduł ma najnowszy soft.

 

Ratujcie, co robię źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner z TNK HD/nnk pracuje, natomiast po datach wynika, że nadal na CAM nie zeszły Ci jakimś cudem wszystkie uprawnienia na kwiecień - ITI2 chyba też powinno dostać daty... Ja bym trzymał dalej na Discovery HD, najwyżej ustaw się na następną nockę... Niestety nie znam znaczenia błędu 10, może by to nas coś naprowadziło... W każdym razie jeszcze pomęcz moduł na Discovery HD...

 

Brak karty to był komunikat z czytnika, nie ma się tym co przejmować, zniknie jak CAM się odpali.

 

EDIT: Jeszcze spróbuj wyjąć i wsadzić CAM - może to jest to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło już dwa tygodnie jak mam Digiboxxa, więc pora na kilka refleksji

Jestem zadowolony z tego zakupu.

Do pełni szczęścia brakowało by tylko niekodowanego zapisu nagrań i możliwości zablokowania aktualizacji listy C+

(Denerwuje mnie, że tuner sam wraca do listy C+ po aktualizacji. W swoim starym tunerze miałem możliwość ustawienia listy i kanału startowego dla tunera - tu również przydała by się taka funkcja)

 

 

Jednak moje pierwsze wrażenia nie były aż takie pozytywne.

Rozczarowała mnie jakość obrazu HD (w porównaniu do Sagemcom DSI83) - za to bardzo dobra jakość SD

Zacząłem się zastanawiać dlaczego? Przecież inni użytkownicy chwalili ten tuner za jakość obrazu HD

Drążąc temat znalazłem odpowiedź (choć prosił bym aby inni użytkownicy zweryfikowali moje spostrzeżenia)

 

Odpowiedź uzyskałem eksperymentując z nagraniami na dysk

Zastanowiło mnie dlaczego nagrywając z kanałów HD i SD (przy takiej samej długości nagrania), ich rozmiar jest zbliżony

(W DSI83 nagrania HD były 2x większe) Przypomniałem sobie wtedy, że przy konfiguracji tunera przestawiłem w 'ustawieniach wideo', 'Rozdzielczość HDMI' na "AUTO" (standardowo tuner ma ustawione 720p)

Po przestawieniu miałem wtedy rozdzielczość na telewizorze 1920x1080i na kanałach HD i SD

(ustaiwnia standarodowe tunera dają obraz w TV w rozdzielczości 1280x720)

 

Eksperyment polegał na nagraniu z C+ minutowych fragmentów w jakości SD i HD, przy obu ustawieniach rozdzielczości HDMI

Efekt:

Przy 'AUTO' nagranie SD 21MB , HD ma 50MB

Przy '720p' nagranie SD 40 MB, HD ma 116MB

 

Wnioski

Tylko ustawienia standardowe pozwalają się cieszyć z pełnego HD

(Tak przynajmniej wnioskuje po różnicy z obrazie - SD rozmyte, HD jak żyleta)

Zaś ustawienia 'AUTO" dają lepszy obraz SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek+ czy ty robisz w tym temacie za guru? Masz to , masz tamto

Zrób podobny eksperyment jak ja, to będziemy mogli podyskutować o faktach

 

Ps. Ja ustawiłem tuner na "AUTO" a nie na 1080i - a to jest zasadnicza różnica

(ponieważ tuner dopasowuje się do możliwości telewizora, a nie wymusza zadeklarowane ustawienie - w twoim przypadku 1080i)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner z TNK HD/nnk pracuje, natomiast po datach wynika, że nadal na CAM nie zeszły Ci jakimś cudem wszystkie uprawnienia na kwiecień - ITI2 chyba też powinno dostać daty... Ja bym trzymał dalej na Discovery HD, najwyżej ustaw się na następną nockę... Niestety nie znam znaczenia błędu 10, może by to nas coś naprowadziło... W każdym razie jeszcze pomęcz moduł na Discovery HD...

 

Brak karty to był komunikat z czytnika, nie ma się tym co przejmować, zniknie jak CAM się odpali.

 

EDIT: Jeszcze spróbuj wyjąć i wsadzić CAM - może to jest to?

 

Czy wszystkie daty powinny pójść do przodu, czy tylko z ITI (bez ITI2)?

Niestety nawet TVP1 HD nie działa (z pakietu podstawowego).

Czy jeśli oglądam TVP1 HD z uprawnień karty Cyfry+, czy wtedy jest możliwość że karta TNK HD w module będzie łapała uprawnienia?

Nie chcę całej niedzieli oglądać ciemności na Discovery HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam dostępu do CAM-a w tej chwili i nie wiem co powinno być pchnięte. Z braku innej mądrej koncepcji jeśli wachlowanie CAM-em nie pomogło (i ew restart TechniSat-a), to bym go zostawił na jeszcze jedną nockę na Discovery HD. Na TVP1 HD działającym z karty C+ raczej powinien też pobierać uprawnienia, z naciskiem na "raczej" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł wyjęłem i nic to nie dało. Wyskoczył tylko komunikat, że mam przełączyć na MGM HD w celu aktywacji (tak jakbym pierwszy raz miał ją aktywować).

Ok zostawię dziś na noc na Discovery HD i zobaczymy czy cos się zmieni. Jeśli nie dam rady to podaruję sobie sprawę TNK HD na tym tunerku...

Mr. Orbita, dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset CI oczywiście pomaga ale na kilka minut, przydałby się moduł CI (bez plusa) ale szanse są bardzo małe. Na dodatek w polsacie nie można wrócić do dekodera na własność (samsung h370g) przed końcem umowy. Jedyne możliwości to męczyć się na module Ci+ przez 16 miesięcy albo brać hd 6000 bez sortowania kanałów. Paranoja istna.... Chyba, że Technisat wypuści jakiś nowy soft dla Polsatu na Ci + . Póki co musze płacić obonament w polsacie a kanały oglądam na karcie TNK :?

Masz pecha z tym twoim tunkiem, najlepiej go wymień. W moim wszystko nawet po ostatniej aktualizacji działa z modułami CP i ncam bez problemów. Miał być Digyboxx do Cyfry i n-ki, został ostatecznie jako tunek do CP. Śmiga jednocześnie moduł CP i karta C+ (jeszcze do końca kwietnia) i wymiennie z modułem Ncam. Po ostatniej aktualizacji softu w tunerze i telewizorze nawet lepiej niż poprzednio.

P.S. Nie wiem czy to może mieć jakiś wpływ, ale ja aktywowałem programy na module CP w Digyboksie na kanale oznaczonym jako VOD 150.

 

Eksperyment polegał na nagraniu z C+ minutowych fragmentów w jakości SD i HD, przy obu ustawieniach rozdzielczości HDMI

Efekt:

Przy 'AUTO' nagranie SD 21MB , HD ma 50MB

Przy '720p' nagranie SD 40 MB, HD ma 116MB

 

Wnioski

Tylko ustawienia standardowe pozwalają się cieszyć z pełnego HD

(Tak przynajmniej wnioskuje po różnicy z obrazie - SD rozmyte, HD jak żyleta)

Zaś ustawienia 'AUTO" dają lepszy obraz SD

To nie jest takie oczywiste. Jeśli skaler grafiki jest najlepszy w tunerze, to warto wymusić w nim najwyższą rozdziałkę sygnału. Jeśli skaler jest lepszy w TV lub ampli KD, to niech one odwalają upscaling, bo obraz wtedy będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć jakie siedzą procki w twoim sprzęcie. :lol: Ja ustawiam w moim tunku 1080i , ale również na auto nie widzę żadnej różnicy, bo i tak przepuszczam sygnał na 60 cali przez ampli denona ponieważ w ampli mam właśnie najlepszy procek. Według mnie musiałbyś dokonać nagrań jednocześnie na tym samym sprzęcie, ale na dwóch tunkach i dwóch identycznych tv na poszczególnych ustawieniach. Ale czy to ma sens? I tak najlepszym weryfikatorem danych są twoje oczy i uszy. Oglądaj na takich ustawieniach jakie są według ciebie najlepsze. Procek w Digyboxx nie jest zły i ma naprawdę dobre parametry. :wink:

Pierwsze i chyba drugie też wskazuje na lepszy procek w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo - z poziomu Conax nie da rady, bo parowanie (częściowe - z karty nc+ wyciągniętej z MediaBOX+ działa oferta na poziomie smartHD), a z Nagra MA - brak systemu nc+ i nie dekoduje :(

 

zapomniałem dodać że chodzi o nie parowanej karcie, camelony, po staremu. :D:oops::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak wygląda grafika ekranowa i EPG w tym tunerze (najlepiej screen)? Szukałem na stronie producenta i w internecie i nie potrafię tego znaleźć, a używam starego Technisat CD S2 i poza archaiczną, nieprzezroczystą grafiką i dziwnym w obsłudze EPG sprzęt jest ok. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...