Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to niestety odpada. Wygląda na to, że wszystkie nowe dekodery oferowane/oficjalnie wspierane przez Cyfrę będą działały w systemie Nagravision (wspomniany koniec wsparcia dla Seca Mediaguard) czyli dotychczasowe splittery nie będą z nimi działały. Jakaś nadzieja jest w Clone+, ale póki co idzie im jak po grudzie..

 

Cyfra na żadne żale raczej nie zareaguje, bo w końcu zaoferowała oficjalny multiroom na 2 telewizory. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest teraz z tym oficjalnym "multiroomem" w "Cyfrze", bo zajrzałem na ich stronę i tam ciągle piszą o tym starym "multiroomie" z "modułami" "doładowywanymi" co 6 godzin, a w to nie mam zamiaru się "bawić"???

 

Jakiś czas temu dawali podobno dwie osobne karty i na to mógłbym ewentualnie pójść :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tuner ciekawy tylko pytanie na ile będzie 'zintegrowany' z C+? Oby nie tak jak Opticumy dla TNK, które ciągle 'krzyczą' o nowych kanałach albo same je dodają i przestawiają listę użytkownika.

ps.: może redakcja jak będzie miała możliwość testowania tego tunera spojrzy pod tym kątem (czy jest przyjazny dla użytkownika niekorzystającego z oferty C+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik mam na testach, lista aktualizuje się automatycznie (dziś po włączeniu z czuwania poinformował iż pobrał aktualizację listy), ale zmiany są zapisywane w domyślnej liście ulubionych pod nazwą CYFRA+. Dopiero zobaczę, czy ma to wpływ na układ na liście głównej i innych ulubionych, ale wstępnie wygląda, że nie.

 

Uzupełnienie co do splitterów: odbiornik działa jak Sagemcom w tej kwestii, czyli w zasadzie na chwilę obecną ze splitterami pod C+ nie da rady. RF Link w ogóle nie startuje (niewłaściwa karta), a Clone+ z najnowszym softem uruchamia się długo i ostatecznie startuje, ale zapytania idą tak często (dioda link niemal nie gaśnie), że wpięcie drugiego odbiornika (drugiego TechniSat-a, czy innego, działającego "po staremu") wywala obydwa i nie działa nic. Na próbę jeszcze pomęczyliśmy kartę Conax w splitterze Clone+, ale tu dla odmiany zgłasza niepowodzenie w komunikacji z kartą.

 

Moduł CI+ Cyfrowego Polsatu działa i współgra z kartą C+, ale z zastrzeżeniem, że u nas mamy pełne pakiety i nie możemy sprawdzić sytuacji, w której ten sam kanał jest dostępny z karty, a nieosiągalny na module lub odwrotnie.

 

Nagrania z kanałów kodowanych są zapisywane niby nie jako zaszyfrowane, bo odtwarzają się bez karty w odbiorniku, ale już na komputerze się nie odtwarzają. Wymaga to dalszych badań...

EDIT: Instrukcja obsługi to potwierdza - nagrania z kanałów kodowanych można odtwarzać tylko na dekoderze, na którym zostały nagrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita jeszcze moje pytanie. Uprzejmie proszę o odpowiedź :) Czy DiGYBOXX C+ działa ze zwykłym niebieskim modułem CI Cyfra+ HD w slocie CI+? Moglibyście to proszę przetestowac/sprawdzic?

 

Mam fartem model działający z tp 11.411 i w sumie jest to jakieś rozwiązanie w kwestii splitterów dopóki całkiem nie przejdą na Nagre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grabar - mam dokładnie ten sam moduł (aktualizacja 4), będę mógł sprawdzić (mam nadzieję) w poniedziałek.

 

@stonka - nie mam w tej chwili dostępu do dekodera, ale z pamięci: jest nazwa kanału, z którego dokonano rejestracji, nazwa z EPG i dodatkowy opis, długość, podgląd w okienku po prawej. Zdjęcia będą, całość idzie planowo do 9/2012 o ile nie nastąpi coś nieprzewidzianego. Dokładnie okienko listy nagrań postaram się opisać Ci w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garbar - działa, łącznie z kanałami z 11,411H, potestowałem trochę, nie zaobserwowałem zgrzytów (przy czym jednocześnie sam moduł nie działa z RFLinkiem - ale nie działa też w innych tunerach u mnie, więc założeniem wyjściowym jest to, żeby splitter w ogóle zadziałał z tym modułem - jeśli zadziała, to DiGYBOXX HD C+ z takim układem współpracuje ;)

 

@stonka - na liście jest nazwa programu (jeśli było EPG), podgląd po prawej, czas trwania, zajętość dysku, data nagrania i jego długość.

 

2vsn6lf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ukłony za sprawdzanie i cynk! :)

 

Czyli warto na niego odkładać. Arivie niedługo stuknie 2 rok, a ten TechniSat wygląda na dobrze zrobionego.

 

Cyfra mogłaby podchwycić temat jeszcze bardziej i dorzucać go np za jakieś 249-299 zł do umowy. Ale to już pobożne życzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum.

 

Mam pytanie ,czy DiGYOXX HD C+ obsługuje Media Higway w EPG. Myślę ,że to jest podstawa do okreslenia się C+.

 

Mam obecnie obok Philipsa HD PVR , SRADX HS-411CXCI który ma MH ,ale od kilku tygodni brak danych w Canal+Film HD

 

oraz brak danych we wszystkich HBO. Niestety SRADIX nigdy nie uaktualnia softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczalnie nie (oceniam po wyglądzie EPG, MHW jest dość charakterystyczne, ponieważ nazwy pozycji są pisane w całości wielkimi literami) i raczej dobrze, dlatego, że przyszłość stosowania MHW w Polsce przez C+ jest niepewna. C+ używała MHW tylko dlatego, że we Francji byli właścicielami tego rozwiązania wraz z systemem kodowania Seca MediaGuard. Przy sprzedaży Seca MediaGuard nastąpił podział na dwie części i system kodowania kupiła Nagra, a MHW - NDS, czyli konkurencja. Ponieważ C+ korzysta z Nagry, to kupowanie licencji na system middleware od konkurencji jest mało prawdopodobny. Implementacja kosztuje, a nie wiadomo co z tego będzie.

 

DiGYBOXX HD C+ pobiera dane na okres do 7 dni i na C+ Film HD mam komplet danych, na HBO HD - informacje na 24h od teraz, HBO2 HD - 7 dni, ale trochę trwało ściąganie, trzeba czekać... Odbiornik jest zaopatrzony w specjalny system pobierania EPG na czuwaniu (reguluje się to w menu Ustawienia --> Dziennik programów). Domyślnie o 4 w nocy dekoder może sam ściągnąć dane na wybranych kanałów, które wskażemy w menu. Muszę to jeszcze potestować, bo dziś po odpaleniu dekodera mimo zaznaczenia na C+ Film HD i tak dociągał dane i trzeba było nieco poczekać (mam podejrzenia co zrobiłem źle, ale na razie nic nie piszę :P ). Jeśli to rozgryzę, to teoretycznie zaznaczamy sobie kanały, z których ma pobrać EPG (jest zalecane w instrukcji, aby nie przesadzać z ilością), zrobi to w nocy i w dzień będziemy mieli pełny przewodnik gotowy do działania. Podobne rozwiązania są w innych modelach TechniSat-a.

 

Gnębi mnie nieco komunikat EPG Download pokazujący się przykładowo przy zmianie widoku EPG - wyskakuje na kilka sekund, przerywa oglądanie, a koniec końców - nie robi nic, a EPG i tak uzupełnia się w tle w trakcie oglądania, podejrzewam, że domyślne ustawienia kanałów wybranych do aktualizacji EPG nie są najszczęśliwsze, ale jak pisałem - muszę to jeszcze zbadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...