Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Był ten temat już tutaj poruszany. W tym tunerze czytnik obsługuje systemy kodowania CONAX oraz Nagravision (dla kart C+), większość spliterów tego nie obsłuży. Teoretycznie producent, firma PYCH, wypuścił aktualizację, która ma obsługiwać Nagrę, ale nie za bardzo to działa. Mr Orbita to testował osobiście, więc może więcej powiedzieć.

 

Pozdr.

 

Po pół roku użytkowania Digyboxxa kilka "patentów i tricków".

 

1) Sieć LAN

Warto podłączyć Technisata do sieci domowej, poprzez router lub bezpośrednio do gniazdka LAN komputer. Da to nam następujące możliwości:

-Dostęp do mutlimediów na wszystkich komputerach w sieci domowej. Po podłączeniu sieci oraz odpowiednim ustawieniu w menu tunera możemy na nim oglądać zdjęcia, odtwarzać mp3 lub oglądać filmy: tu niestety wybór formatów jest dość ograniczony: możemy odtworzyć pliki ts, mpg lub vob. Niestety nie da rady obejrzeć avików czy mkv - to potrafią lepsze modele Technisata, jak Digit ISIO, ale i cena jest wtedy wielokrotnością ceny Digyboxxa. Dodam, że tuner dość inteligentnie przeszukuje wszystkie udostępnione zasoby sieciowe, wystarczy podłączyć się do sieci i gotowe. Żadnego podmontowania, konfigurowania dysków sieciowych i tym podobnych czynności, nie musimy wykonywać.

 

-Transmisja plików z/do tunera. Tu polecam pobrać darmowy program Mediaport z niemieckiej strony Technisata :https://www.technisat.com/de_DE/Service-&-Downloads/352-8/. W oknie Downloads wpisujemy "mediaport" oraz poniżej klikamy na "-Software-Suche". Po pobraniu instalujemy program na komputerze i jeśli ktoś woli, zmieniamy język na angielski. W ustawieniach programu należy wpisać IP, które wcześniej nadaliśmy tunerowi w menu "ustawienia - LAN" i gotowe. O ile ściąganie plików ts z tunera na dysk komputera ma dość ograniczone zastosowanie, gdyż niestety nagrania są zakodowane, więc sens jedyny tego widzę w archiwizowaniu nagrań, gdy ktoś zamiast dysku podłączył pena, a pobrane filmy może odtworzyć później na tunerze po sieci, to z komputera możemy przesłać na dysk muzykę, zdjęcia i filmy ts, mpg i vob, dzięki czemu będzie możliwy do nich szybki dostęp nawet przy wyłączonym komputerze, z którego zasobów korzystamy w sieci.

 

-Zdalne programowanie nagrań oraz zarządzanie timerami. Najszybciej zrobimy to z przeglądarki w sieci domowej, wpisują w przeglądarce IP tuner (to samo, które podaliśmy w programie Mediaport i które jest zapisane w ustawieniach LAN w menu tunera. Wersja bardziej zaawansowana umożliwia programowanie tunera z dowolnego miejsca na świecie, pod warunkiem zastosowania usługi DDNS (można sobie założyć u nich konto, ale niestety od jakiegoś czasu jest to płatne)

 

2) Problem ze współpracą karty w czytniku oraz modułem.

Choć uważam, że cena niewiele ponad 300 zł, w której otrzymujemy markowy sprzęt, szybki, stabilny i dający dobrą jakość obrazu, to naprawdę dobra oferta, to niestety produkt ten nie jest wolny od wad. Jeśli ktoś podejdzie do tematu w ten sposób, że będzie to dla niego alternatywa do odbioru TYLKO C+, to ok, czytnik certyfikowany przez Nagrę działa bardzo szybko, uprawnienia bez problemu przechodzą, przełączanie między kanałami jest błyskawiczne. Jeśli natomiast nabywca potraktował ten tuner jako jeden z wielu alternatywnych modeli "nieplatformowych", to może być rozczorowany problem ze współpracą karty C+ i modułu drugiej platformy. Wprawdzie ostatnia aktualizacja przyniosła poprawę w tej dziedzinie, ale dalej do ideału sporo brakuje i dla kilkunastu kanałów mamy wciąż informację o zakodowaniu kanałów, mimo, że mamy je w pakiecie. Na to też jest pewien sposób. Przykładowo, przełączamy na TVP2 HD i kanał nie działa przy konfiguracji: C+ w czytniku, Smart HD w module. Zatem mały trick: po przełączeniu na TVP2 HD, wchodzimy do menu -->dostęp warunkowy i zielonym przyciskiem aktywujemy "restart CI". Po kilku sekundach kanał zostaje odkodowany. Niestety ta sztuczka, dość uciążliwa, wymaga powtarzania przy przełączaniu na każdy "problemowy" kanał. Pozostaje mieć nadzieję, że producent szybko udostępni kolejną aktualizację software'u.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa! tzn. nie dekoduje części kanałów. Czekamy na nowy soft, który ma to wyeliminować. Bo ostatni, który dali, nie załatwił tego. Dlatego ja swojego schowałem do pudełeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrek1982 zadał to pytanie w dziale, w którym jest więcej pytań niż odpowiedzi, więc tutaj je powtórzę...

 

@cyfra.tv pisze, że DiGYBOXX'y będą działać, bo mają jakiś tam autoryzowany czytnik. Z kolei ten sam użytkownik, który wie co pisze, daje również do zrozumienia, że karty będą parowane.

 

@Grabar, możesz to jakoś pojaśnić? bo widzę, że siedzisz w tych wszystkich systemach. Jak niby sparują nam kartę z tym dekoderem?

 

Jeśli przypuszczenia się potwierdzą, może się okazać, że DiGYBOXX będzie jedynym "przyjaznym" dekoderem, co może spowodować wzrost jego sprzedaży a co za tym idzie lepsze wsparcie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej. Przetrwanie DiGYBOXXów polega na tym, że komunikują się z kartą w inny sposób niż pozostałe uniwersalne tunery na rynku. Korzystają z CAID1813, którego póki co nie da się rozdzielać, sharować (Clone+ już 2 rok prowadzi bardzo nieudolne próby) itd. Dlatego nawet jak zostanie wyłączona Seca (co uśmierci wszystkie Fergusony, Optiucmy itd), to te tunery będą dalej funkcjonować, bo korzystają z innego systemu kodowania (Nagravision 4). W tej chwili karty te nie są parowane (albo dane/klucze parujące są we wszystkich czytnikach takie same), ale skoro to Nagra 4, to pewnie nie ma przeciwwskazań żeby sparować kartę przez aktualizację oprogramowania w dekoderze i zdalne sparowanie karty z dekoderem w którym się znajduje. DiGYBOXX jest w podstawowych elementach podobny do Sagemcomów HD (STi7111 + autoryzowany czytnik Nagry), więc pewnie ma w procesorze kod Nagravision, a co za tym idzie pewnie też jest możliwość sparowania.

 

Zastanawiam się tylko czy aby na pewno jest konieczność parowania tych kart. I tak nikt nie wie jak przełączyć karty C+ do tego CAID1813 - karta C+ włożona do czegoś innego niż Sagemcom HD, DiGYBOXX, CI+ melduje się z CAID100 (Seca) i nie ma na to rady. Więc wystarczy, że Cyfra wyłączy kodowanie Seca Mediaguard z kanałów, to działały będą jedynie sprzęty operatora i DiGYBOXX bez konieczności parowania.

 

Przepraszam, że to trochę niejasne, ale na chwilę obecną za mało wiadomo żeby się precyzyjnie wypowiedzieć. W każdym nawet jakby się mocno starać, to ciężko znaleźć powody do obaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tunery te są zakupione jako niezależne (przystosowane do odbioru Cyfry+) i jakoś sobie nie wyobrażam tego żeby je sparowali z kartą bez zgody właścicieli. Taka operacja jest trudna logistycznie, nie wiem czy oni wiedzą że jestem użytkownikiem akurat Digyboxxa. To że odbieram na nim Cyfrę+ nie oznacza że zgadzam się na pozbawienie tunera niezależności. Rozumiem że w chwili takiej aktualizacji musiałaby się znajdować w tunerze ta karta która miałaby być z nim sparowana a ludzie dokonujący takiej aktualizacji tego nie mogą zagwarantować. Lepszym rozwiązaniem może być pozostawienie tego jak jest, ewentualne przekładanie kart mogłoby być możliwe jedynie między Digyboxxami - o ile dobrze zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sparują z kartą, chyba nie oznacza że będzie zależny od tej konkretnej karty... zresztą nie wiem :) Jak by tak było to już wolę moduł, pewnie będą jakieś promocje. Ja zrozumiałem, że konkretna karta = konkretny dekoder. Oczywiście teoretyzujemy, jak będzie się okaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dobre pytanie, co z softem? Od października brakuje poprawek a tuner swoim działaniem nadaje się na śmietnik. Takiego wsparcia technicznego to ze świecą szukać, nawet poprawki do Sagemcoma czy Pace wychodziły sprawniej. Wydawało mi się do tej pory że Technisat to dobra firma.

Jak wypada Pace an tle Digyboxxa jeżeli chodzi o sprawność działania? Postanowiłem Digyboxxa odstawić bo na ten moment nie da się z niego korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji masz na liście głównej ponad 1tyś kanałów w większości śmieciowe arabskie i włoskie. Ponadto po aktualizacji automatycznie jest ustawianie pobieranie EPG. Nie widzę potrzeby pobierania epg dla stacji radiowych czy kanałów informacyjnych i potem je muszę ręcznie wyłączać. Dla mnie to wszystko to zbędne zaśmiecanie tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można usprawnić działanie EPG ?

Usunąłem z listy głównej wszystko co się dało czyli kanały spoza listy C+ oraz mojej. EPG jest ustawione tylko dla 80 stacji z mojej listy. Pousuwałem EPG z kanałòw z wyższego pakietu,zagranicznych i radiowych. Trochę to pomogło bo tuner szybciej aktualizuje.Nadal np na Polsacie jest tylko na 2 dni,a na Kuchni na 2 audycje.Po pobraniu EPG jak chce załączyć na Kuchni to i tak wyskakuje pobieranie, proszę czekać. Da się coś z tym zrobić? Może trzeba wyłączać tuner na jakimś określonym kanale żeby zassało więcej danych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja - wczoraj miałem chwilowo wyłączony prąd (nie podczas pracy tunera) a po włączeniu prądu tuner nie pokazywał godziny na wyświetlaczu. Pomyślałem nic to prawdopodobnie trzeba włączyć i wyłączyć tuner podobnie jak to ma miejsce podczas pierwszego uruchomienia żeby sobie godzinę ponownie pobrał ale... niestety DIGYBOXX zupełnie zwariował, cyklicznie uruchamiał się, wyświetlał nr jeden na wyświetlaczu aby ponownie się wyłączyć i tak dalej. Podczas tych szaleństw praktycznie nie reagował na pilota i tylko co jakiś czas (kilkanaście minut) zatrzymywał się na jakimś kanale jednak nie dekodując go. Te kilka cudem uzyskanych przerw wykorzystałem na wejście do menu i popróbowanie różnych rozwiązań - udało się za trzecim razem kiedy to zdecydowałem się na przywrócenie ustawień fabrycznych. Ufff, udało się i po chwili dekoder przeprowadził mnie przez początkowego instalatora i... na szczęście ruszył. Niestety w wyniku w/w operacji w łeb wzięła ustawiona przeze mnie lista TV i tu moje pytanie: Czy jest jakaś możliwość zrzucenia swojej listy np. na pena i w razie konieczności ponowne jej wgranie? Ktoś w wątku o dekoderach Technisat pisał, że w innych modelach jest to możliwe a tu? czy ktoś to próbował? Dodam, że podczas "awarii" próbowałem go też odłączyć od sieci ale to również nie pomagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...