Skocz do zawartości

TVM1 - młodzieżowa stacja TV Trwam


Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie były finansowane. Zamawiano u nich ogłoszenia. A tutaj praktycznie kwota bez zobowiązań.

 

A tak w ogóle, kolejny raz słyszę usprawiedliwianie złej rzeczy tym, co było kiedyś. Czyli precedens jest najistotniejszy? Bez sensu.

 

Poza tym, kasa pewnie zostanie przeznaczona w dużym stopniu na start tego kanału, indoktryzującego młodych.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, wielka mi różnica. Ogłoszenia, które dla końcowego czytelnika były zazwyczaj bez znaczenia. Tak, przy tej władzy będę cały czas powtarzał, że to już było. Dlaczego? Ponieważ zdecydowana większość głosujących doskonale wie, że nie należy oczekiwać radykalnych zmian, a jedynie napalili się na "wsadzenie poprzedników do więzienia". Na razie czekamy. Nie dzieje się nic, czego wcześniej już nie doświadczyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś stronniczy, to będziesz. ;) Zupełnie nie interesuje cię istota problemu. Czyli, że tak nie powinno być. Z publiczycznych pieniędzy wynagradza się prywatny biznes za poparcie. I to jeszcze tak bezczelnie jawnie. Szkoła jest tylko przykrywką. WSKSiM istnieje tylko dla dotacji Unijnych. Notabene, niezła hipokryzja.

 

"Nic się nie dzieje" - dobre. :lol2:

Dzieje się chociażby to, że szuka się na siłę publicznych milionów, żeby prywaciarz uruchomił sobie telewizję dla ogłupiania młodych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie były finansowane. Zamawiano u nich ogłoszenia. A tutaj praktycznie kwota bez zobowiązań.

 

A tak w ogóle, kolejny raz słyszę usprawiedliwianie złej rzeczy tym, co było kiedyś. Czyli precedens jest najistotniejszy? Bez sensu.

 

Poza tym, kasa pewnie zostanie przeznaczona w dużym stopniu na start tego kanału, indoktryzującego młodych.

Ale co jest złego we wspieraniu przez rząd polskiej oświaty? 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś stronniczy, to będziesz. ;) Zupełnie nie interesuje cię istota problemu. Czyli, że tak nie powinno być. Z publiczycznych pieniędzy wynagradza się prywatny biznes za poparcie. I to jeszcze tak bezczelnie jawnie. Szkoła jest tylko przykrywką. WSKSiM istnieje tylko dla dotacji Unijnych. Notabene, niezła hipokryzja.

 

"Nic się nie dzieje" - dobre. :lol2:

Dzieje się chociażby to, że szuka się na siłę publicznych milionów, żeby prywaciarz uruchomił sobie telewizję dla ogłupiania młodych.

Raczej Ty jesteś dwulicowy. Wiem, ze tak nie powinno być, ale też wiem, ze obecna władza tego nie zmieni - ale też nie wprowadza niczego nowego. To już wszystko było. Wszystko. Może trochę bardziej przykryte PR, ale było. 

Niepubliczne placówki też mogą dostać dotację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mr.Chiquita, dnia 30 Sty 2016 - 18:28, napisał:
Chyba prywatnej. Mało mamy placówek publicznych? Jak potrzeba, to niech sami otworzą w Toruniu. Z pominięciem interesów tego biznesmena."

 

Znowu nie czytasz ze zrozumieniem. W żaden sposób nie odnosiłem się do formy własnościowej tej szkoły. Ale jak już o tym zaczynasz to nie widzę nic złego w prywatnych szkołach. Szkoły prowadzone przez państwo na szerszą skalę zaczęły działać w ostatnich wiekach.

Edytowane przez pavl6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma nie wspierać? Jeśli by odmawiała wsparcia jakiejś instytucji tylko dlatego, że nie jest państwowa, to podchodziłoby to pod dyskryminację. Myślę, że gdyby przyjrzeć się wydatkom państwa np. na kulturę to nie wszystkie instytucje, które byśmy odnotowali, byłyby państwowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jaką dyskryminację? Państwo nie ma obowiązku wspierania wszystkich po równo, szczególnie prywatnych. A tutaj wspiera z własnej woli chyba? WSKSiM nie prosiło o żadną pomoc? Jeśli tak, to dlaczego akurat ją wspomogą?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślę słowo klucz:

A dlaczego ma nie wspierać? Jeśli by odmawiała wsparcia jakiejś instytucji tylko dlatego, że nie jest państwowa, to podchodziłoby to pod dyskryminację. Myślę, że gdyby przyjrzeć się wydatkom państwa np. na kulturę to nie wszystkie instytucje, które byśmy odnotowali, byłyby państwowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavl6
Odmawia się wsparcia dopiero, gdy ktoś prosi. Więc nie sądzę, że można by mówić o dyskryminacji. Gdy nie ma pytania, nie ma odpowiedzi, a tym samym odmowy. Dlatego zasadne jest pytanie, dlaczego akurat WSKSiM? 20 mln zł nie rozdaje się na chybił trafił.


Dobrze powiedziałeś, państwo nie ma dawać każdemu po równo.

Ale oczywiście wiesz, że ja to napisałem w kontekście szkoły? A nie ogólnie o wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na państwowy UW poprzedni rząd pod koniec swojej kadencji przeznaczył 1 mld zł (na rozbudowę) to myślę, że 20 mln na jedną z uczelni prywatnych nie powinno być żadnym problemem. Znacząco mniejszą kwotę dofinansowania należy tłumaczyć tym, że WSKSiM jest znacząco mniejsza, mniej prestiżowa, no i wśród niektórych kontrowersje wzbudza dotowanie prywatnych instytucji samo w sobie. Ale została zachowana odpowiednia proporcja, więc ok.

Edytowane przez pavl6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...