Skocz do zawartości

Odbiór Kraków


donjur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oferta multipleksów w Krakowie wygląda następująco:

k25 - MUX1 - TVP1 HD, TVP2, TVP INFO Kraków, Eska TV, Polo TV, TTV, ATM Rozrywka

k46 - TV Mobilna - Comedy Central, Nickelodeon, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale - wszystkie płatne i kodowane.

k48 - MUX3 - TVP1, TVP2 HD, TVP INFO Katowice, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka

k64 - MUX2 - TVN, TVN7, Polsat, Polsat Sport News, TV 4, TV 6, TV Puls, Puls 2

 

Jeżeli nie odbierasz któregoś z tych multipleksów, nie odbierasz tych programów. Z MUX2 jest najgorzej, ponieważ znajduje się na najwyższej częstotliwości, a sygnały o takich częstotliwościach z reguły bardzo trudno przenikają przez przeszkody. Kiedyś do tego linkowałem, mam nadzieję, że się przyda: http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/ Koszt wykonania takiej anteny jest niewielki, a na pewno będzie się lepiej sprawowała niż niejedna antena pokojowa.

 

Docelowo MUX1-3 mają mieć zmienione parametry. Za miesiąc po wyłączeniu telewizji analogowej będzie to wyglądało tak:

k23 - MUX2 - 100kW ERP (obecnie k64 63kW)

k25 - MUX1 - 100kW ERP (obecnie 29kW)

k50 - MUX3 - 100kW ERP (obecnie k48 2kW)

Prawdopodobnie parametry TV Mobilnej pozostaną bez zmian, natomiast w centrum miasta może się okazać, że uruchomią dodatkowy nadajnik dla MUX3.

 

* - ERP (w kW), oznacza moc wypromieniowaną, czyli taką z jaką sygnał jest wyemitowany z anten nadawczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku MUX3 zmiany następują jeszcze tego samego dnia co wyłączenie telewizji analogowej. Uruchamianie stacji doświetlających następuje w ciągu kolejnych dwóch dni.

 

W przypadku MUX1 i MUX2 zmiany nie zachodzą tak szybko, zapewne ze względu na konieczność uzyskania zgody wszystkich nadawców na zmiany w parametrach emisji, a także ze względu na inne kolidujące stacje, które muszą zostać wyłączone wcześniej, aby można było na przykład zmienić kanał czy zwiększyć moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy z 22 i 23 kwietnia 2013, zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez UKE, nastąpi wyłączenie niektórych emisji analogowych telewizji naziemnej oraz włączenie dodatkowych emisji cyfrowych DVB-T MUX3. Dodatkowo planowana jest zmiana kanałów emisji DVB-T MUX-2 z obiektów Gorlice / Glinik z kanału 61 na 36 oraz Opole / Chrzelice z 34 na 23.

Nawet gdy jest oficjalny komunikat o zmianach i tak nie można liczyć na dotrzymanie słowa przez operatora. Upłynęło kilka dni i w Gorlicach emisja nadal odbywa się k.61.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie powyżej K60 nadają następująco:

 

K61 MUX-2 Leżajsk *Giedlarowa* PDK 40,000 H ND >>> K32

K61 MUX-2 Zakopane *Góra Gubałówka* MLP 20,000 H D >>> K36

K61 MUX-2 Przemyśl *Tatarska Góra* PDK 20,000 H D >>> K32

K61 MUX-2 Szczawnica *Góra Prehyba* MLP 5,000 H D >>> K36

K61 MUX-2 Rabka *Góra Luboń Wielki* MLP 1,000 H ND >>> K36

 

K62 MUX-1 Kielce *Święty Krzyż* SWK 50,000 H ND >>> K30

 

K64 MUX-1 Wrocław *Góra Ślęża* DNS 100,000 H D >>> K55

K64 MUX-1 Suwałki *Góra Krzemianucha* PDL 20,000 H D >>> K43

K64 MUX-2 Kraków *Chorągwica* MLP 63,000 H ND >>> K23

 

Przełączenie MUX z powyższych kanałów nastąpi po wyłączeniu u nas analogu, następnie Słowacy i Czesi uruchomią swoje nadajniki na docelowych kanałach z GE06, a potem to już będzie nasza kolej, więc wcześniej niż w czerwcu to nie nastąpi.

 

W przypadku Suwałk to już dotyczy Kaliningradu, Litwy i Białorusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX4 to jakie kanały są? Nie mogę tej informacji znaleźć. Proszę mi jeszcze podpowiedzieć gdzie najlepiej wycelować antenę - mieszkam na starych Czyżynach. Czy w stronę chorągwicy czy kopca czy może jeszcze gdzieś indziej? Który nadajnik nadaje najmocniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy w MUX4 są płatne i pewnie dlatego ci się nie wyszukuje. Jest to oferta TV Mobilnej, zarówno stacjonarna jak i dla urządzeń przenośnych. Sieć nadawcza jest zaprojektowana tak, aby odbiór w mieście działał przy niemal każdym ustawieniu anteny odbiorczej.

 

Zawartość multipleksu:

TV dla telewizorów: Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Comedy Central, Nickelodeon, TVP Seriale, Kino Polska

TV dla urządzeń przenośnych: powyższe + TVP 1, TVP 2, Polsat, TV 4, TVN, TV Puls

Radio: Radio PiN, PR Trójka, RMF FM, RMF Maxxx, Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, Złote Przeboje, Tok FM, Radio Roxy, ESKA Rock, Radio Bajka

 

Wszystkie rozgłośnie poza Radiem PiN (już niedługo startuje) są dostępne naziemnie w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest mi cokolwiek wywnioskować. Sygnał może być za słaby, a może być zbyt silny, przez co wewnętrzny wzmacniacz może ulegać przeładowaniu sygnałem. Myślałem, że jest to antena z rodzaju tych najprostszych (kawałek druta osadzony na stopce z magnesem).

 

Jak dla mnie to jest kolejny chiński wynalazek, który nie nadaje się do użycia. Możesz jednak poczekać do 20-maja, a jak nic się nie zmieni, to zamień to na normalną antenę.

 

Bardziej bym się skłaniał ku takim antenom: https://www.google.com/search?q=antena+ ... a=N&tab=wi

Oczywiście zawsze możesz wypróbować swoich sił i samemu złożyć dobrą antenę: http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...