Skocz do zawartości

Antena do TV Mobilnej.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu TV Mobilnej i jedyny problem jaki mam to antena. Większość anten jakie znam to anteny w polaryzacji H, a nadajniki są w polaryzacji V. Na mapie zasięgu jest on w mojej miejscowości, ale kończy się ok. 300 metrów od mojego bloku, myślę, że dobra antena powinna temu sprostać.

Do rzeczy, mieszkam 40km od nadajników:

a) Kraków/Kopiec; Adres: Kraków, Al. Waszyngtona 1; Kanał: 46; Moc: 3 kW; Charakterystyka: ND; Polaryzacja: V.

B) Kraków/ul. Hallera 8; Adres: Kraków, ul. Hallera 8; Kanał: 46; Moc: 8 kW; Charakterystyka: ND; Polaryzacja: V.

c) Kraków/Huta; Adres: Kraków, ul. Ujastek 1; Kanał: 46; Moc: 4 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V.

d) Kraków/Skawina; Adres: Skawina, ul. Piłsudskiego 73; Kanał: 46; Moc: 8 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V.

 

Moja miejscowość znajduje się mniej-więcej w linii prostej od Nowej Huty ale nie było by problemu z ustawieniem anteny w innym kierunku (dach).

Od razu mówię, że nie potrzebuję drugiej anteny do MUX 1, 2 i 3, dlatego, że te kanały mam po DVB-T przez swoją kablówkę a dekoder ma dwie głowice, więc no problem.

Tak więc prosiłbym o dobranie jakiejś w miarę dobrej anteny żeby móc złapać te kanały, z góry zakładam, że pokojowe odpadają bo tutaj potrzeba czegoś mocniejszego.

Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Antena stacjonarna do tv mobilnej? To się kupy nie trzyma... ta mobilność :lol2:

Kolego jeżeli nie wiesz to powiem Ci, że obecnie zasięg TV Mobilnej jest ograniczony do kilkudziesięciu miast, a jak ktoś jest poza zasięgiem to inwestuje w antenę stacjonarną dzięki czemu może korzystać z T-HD 1000, a nie musi korzystać z M-T 5000. :)

 

Większość anten jakie znam to anteny w polaryzacji H, a nadajniki są w polaryzacji V.

Ja mam do nadajnika telewizji mobilnej, który nadaje z mocą 8 kW jakieś 31-32 km i łapię ją za pomocą dwóch anten w polaryzacji poziomej - trzy elementy oraz szesnaście elementów. Oczywiście jedną jak i drugą antenę bez problemu można ustawić w polaryzacji pionowej.

Podsumowując. Jeżeli zdecydujesz się łapać sygnał z nadajnika z mocą 8 kW (Hallera, Skawina) to ta z szesnastu elementów powinna wystarczyć. A jeśli masz jakieś obawy to możesz zainwestować w 19 elementów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam bez wzmacniacza, ale po drodze nie mam jakiś wielkich przeszkód i mam kawałek bliżej. Ale wzmacniacz plus zasilacz to tylko kilka złotych więcej, więc można zakupić na wszelki wypadek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Przecieki nie są oficjalną zapowiedzią, a przeciekami, więc zapytaj się tych redaktorów dlaczego nie wprowadzono tej anteny pomimo tego, że mieli takie przecieki. :)

PS. Pamiętasz, gdzie te przecieki opublikowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking nie wciskaj na forum polityki widzę że we wszystkich postach na forum bronisz zaciekle wszystko jak ktoś napiszę o Polsacie żle a wracając do tematu tu piszę jak byk i nie wywracaj kota ogonem:

cytat:

W celu poprawienia parametrów odbioru sygnału TV Mobilnej będzie można dokupić dedykowaną antenę przeznaczoną do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Anteny będą w sprzedaży od lipca 2012 roku i również będą objęte promocją "Weź na próbę".

podpieram:

http://media2.pl/telekomunikacja/92750- ... ferty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I jak okazuje się, że to nie są przecieki, a oficjalny komunikat, ale Plusa, a nie Cyfrowego Polsatu i nigdzie nie ma mowy o antenie do odbiornika mobilnego tylko ogólnie o antenie, którą raczej będzie można zastosować w przypadku T-HD 1000 (stacjonarny odbiornik), a nie w przypadku M-T 5000 (mobilny odbiornik) - chyba, że antena będzie oferowana razem z przejściówką.

W sprawie anteny musisz udać się do salonu Plusa i zapytać ich czy mają te anteny w ofercie.

PS. Następny razem proszę pisać dokładnie, aby nie dochodziło do takich nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie, Plus nie należy do Polsatu. Polsat należy do Cyfrowego Polsatu, a Plus oraz Cyfrowy Polsat mają tego samego właściciela czyli Zygmunta Solorza-Żaka. :) A jak widać po ofercie TV Mobilnej w Cyfrowym Polsacie oraz w Plusie wspólny właściciel nie oznacza takiej samej oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podsumowując temat to sprawa wygląda tak, że Cyfrowy Polsat nie zapowiadał żadnych anten do TV Mobilnej, a Plus zapowiadał, ale nic na ten temat nie wiadomo, nawet tego czy miałaby być to antena, którą będzie można podłączyć pod M-T 5000. :)

Jeżeli ktoś nie chce liczyć na łaskę Cyfrowego Polsatu czy Plusa to może zaopatrzyć się w przejściówkę, o której wspomniałem wcześniej, dzięki której pod M-T 5000 można podłączyć dowolną antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...