Skocz do zawartości

Cabletech URZ0089 - kanały TVP po 1 czerwca


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłęm rodzicom tuner Cabletech URZ0089. W Kruszwicy odbierane są kanały z MUX 1 oraz MUX2. Dowiedziałem sie iż po 1 czerwca kanały TVP 1 oraz TVP 2 które sa nadawane z MUX 1 mają zostać zastąpione ich odpowiednikami HD. I wersje SD znikną. Czy to jest prawda?? Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MUX1 TVP1 zostanie zastąpione przez TVP1 HD. Zastąpione to znaczy że w miejsce TVP1 SD zostanie włączony TVP1 HD. Dla ciebie jak i innych użytkowników nie ma to żadnego znaczenia, ponieważ ramówka będzie ta sama, ai jakość będzie w wysokiej rozdzielczości czyli HD. TVP2 SD także zostanie zastąpione wersją HD, ale tylko w MUX3 a ty tegu MUXu niestety nie odbierasz. TVP1 będziesz miał w HD a TVP2 w SD.

 

TVP1 SD i TVP2 SD na wersję HD same się przełączą bez naszego udziału. Po prostu w multipleksie zmieni się parametr S_ID i zmiana będzie automatyczna. Tylko niektóre dekodery mogą mieć problemy i wtedy należy usunąć stare wersje w SD i wyszukać ponownie kanały ręcznie lub jak ktoś woli to automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cabletech URZ0089 jest odbiornikiem DVB-T MPEG-4 SD, więc @ericsson82 nie będzie mieć dostępu do TVP1 w HD, a że nie wspomniał nic o tym, że odbiera MUX3 (gdzie TVP1 będzie w SD), to jeśli MUX3 nie ma - w ogóle straci na tym odbiorniku dostęp do TVP1.

 

Zupełnie osobną bajką jest to:

1) Po co było kupować model SD, jeśli modele HD są... w tej samej cenie (WIWA HD-80, Opticum T HD50)? Sam Cabletech ma też model HD URZ0083, nieznacznie droższy, a bardzo fajny.

2) Jak to się stało, że ten model w ogóle trafił na polski rynek? I to w grudniu 2011, kiedy od dwóch lat było znane rozporządzenie Ministra Infrastruktury, gdzie wyraźnie jest zaznaczone, że wsparcie HD jest obligatoryjne (podobnie jak dźwięku E-AC3, którego ten model także nie wspiera).

 

Wyraz "najtaniej" nadal robi furorę na Allegro. Ofert z tym modelem jest pełno, sprzedaje się jak świeże bułeczki, w kilku losowych aukcjach, na które zajrzałem, słowem nie ma że odbiornik jest totalnie niezgodny z wymogami MI znanymi od grudnia 2009. Mamy prawie czerwiec 2012... Niech nadawcy przeskoczą na dźwięk E-AC3, to sprzęt poleci do kosza, o ile nie stanie się to teraz z uwagi na uruchomienie emisji TVP1 i TVP2 w HD. Pokrycie sygnałem MUX 3 wynosi (teoretycznie) 45% powierzchni kraju i nie poprawi się szybko. Kto kupił jakikolwiek odbiornik DVB-T SD - ma w zależności od miejsca zamieszkania spore szanse na pożegnanie się od czerwca z TVP1, ale żal można mieć tylko do siebie (+ dystrybutora i sprzedawców), bo mowa o obligatoryjnym wsparciu HD jest od grudnia 2009 (od rozporządzenia MI). Podejrzewam, że nikt nie wierzył, że to HD się jednak pojawi, a odbiorniki SD są nieco tańsze w Chinach, więc lepszy biznes. Jak widać - do czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwię się Adminowi, że tak mędrkuje" - a po co było.

A po to było, ze sprzedawcy na wielu aukcjach zapewniali o właściwym odbiorze, wielu klientów nie zna sie na takich niuansach, logiczne dla nich było, ze jak wszystko "idzie" w momencie zakupu to tuner OK. (a kupujac tuner do starego tv nie widzieli potrzeby HDMI). Teraz sprawa się rypła. A kto ze zwykłych klientów rozróżnia takie niuanse.

Niech Mr Orbita sam oceni: jak sprzedawca mówi - ten SD jest tańszy, a ten HD to normalny klient powie - a po co mi HD jak mam stary tv.

 

Mamy problem na stówkę.

Może nie warto się wkurzać za takie pieniądze, a moze właśnie warto reklamować towar u sprzedawcy bo zdaje się , ze bez wyraźnego ostrzeżenia o niezgodności z normami daje temu podstawę. A felerne dekodery (jak słusznie zauważa Admin) są NADAL oferowane przez sklepy.

Ja spróbuję reklamować tunerek sąsiada, a może warto tym zainteresować instytucje konsumenckie.

 

Cytat

"Artykuł 6 ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej dotyczący sprzedawców tych urządzeń wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia ich ogłoszenia (ustawa ta została opublikowana 26.07). Artykuł ten mówi o tym, iż przedsiębiorca, którego działalność polega na sprzedaży odbiorników cyfrowych, może dokonać sprzedaży odbiornika cyfrowego niespełniającego wymagań technicznych i eksploatacyjnych jedynie w sytuacji, gdy poinformuje o tym fakcie nabywcę oraz uzyska od niego potwierdzenie zapoznania się z ta informacją (potwierdzenie to powinno mieć formę oświadczenia i należy je przechowywać przez okres 2 lat). Ponadto w miejscu sprzedaży powinna zostać umieszczona informacja iż: ?jedynie odbiorniki cyfrowe zgodne z wymaganiami określonymi w przepisach dotyczących wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych umożliwiają odbiór naziemnej telewizji cyfrowej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej?"

 

Może warto walczyć o swoje, w grę wchodzi m.in. reputacja sklepów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...