Skocz do zawartości

Automatyczne wyszukiwanie kanałów w laptopie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem kierowcą ciężarówki i używam laptopa hp z dołączonym tunerem i antenką,działa idealnie jak stoję na parkingu,rzecz w tym że ze względu na zbliżające się Euro 2012 chcę używać dvb-t również podczas jazdy.W planach miałem w zakupie antenę UFO http://allegro.pl/antena-tv-dvb-t-ufo-na-magnes-fv-gwar-tir-camping-i2352124228.html podobno bardzo dobra,ale potrzebuję programu na lapka który automatycznie wyszukiwał by mi kanały podczas jazdy gdy przemieszczał bym się po między nadajnikami.Obecnie używam systemowego Windows Media Center ale w nim trzeba podawać kod pocztowy nadajnika i słabo to wygląda podczas jazdy.Mam prośbę o opinię na temat tej anteny czy rzeczywiście taka rewelacja,no i o ten program,czy w ogóle jest coś takiego na rynku.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Ci program automatycznie wyszuka, to wątpię czy znajdziesz taki, który będzie Ci automatycznie przełączał na ten sam kanał. AF - (Alternative Frequency ) - wyszukiwanie najsilniejszej częstotliwości tej samej stacji i automatyczne przełączanie tak jak w radiu (gdy stacja nadaje m.in. sygnał RDS) na razie w DVB-T nie istnieje. Więc musisz ręcznie wpisać wszystkie kanały na jakich nadaje TVP-1 i po drodze przełączać niestety ręcznie. Póki co niewiele stacji nadaje ze wzmocnieniem na tej samej częstotliwości, tak jak np Raszyn i PKiN na TVP1-HD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz! Czyli emitel bez sensu nadaje w strumieniu:

Network/Region Name = EmiTel

#Relay transmitter frequencies

#Network_4("EmiTel", 474000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 498000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 506000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 538000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 562000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 570000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 578000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 586000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 594000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 602000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 610000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 618000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 634000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 650000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 666000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 674000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 682000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 698000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 722000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 762000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 770000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 794000, 8, 1)

#Network_4("EmiTel", 818000, 8, 1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dyskutował, ale czy będzie działało w na tym samym kanale przy różnych częstotliwościach (choć w tym samym strumieniu)? Skoro tak jest i wiesz co mówisz, to po prostu tak napisz :read: a nie dziw się :shock: , bo ja mam co innego w Warszawie, a co innego w Zegrzu 30km dalej :?: ...

Odpowiedz gościowi, czy jadąc przez Polskę będzie mógł oglądać TVP1 bez przerwy, bez przełączania(?).

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przerwy nie i to zależy od odbiornika. Tuner / tv podczas uśpienia przeszukuje pasmo i jak znajdzie ten sam multipleks z innej częstotliwości to użyje z większą siłą / mniejszą stopą błędów multipleks. Niestety sprzęt ma jedną głowicę więc technicznie nie jest możliwe, aby odbierał multipleks i jednocześnie skanował pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...