Skocz do zawartości

Rozgałęźnik do DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zmodyfikować instalację antenową u teścia. Będę zmieniał praktycznie wszystko i mam pytanie o rozdzielacz : http://www.schwaiger.de/index.php?id=89&product_id=1557 , ma on 4 wyjścia a Ja mam a tylko 3 TV do podpięcia, czy muszę 4 wyjście ociążać rezystorem 75 Ohm ? Reszta instalacji to antena siatkowa + wzmacniacz LNA-177, kabla ok 50-60 metrów( żelowany zewnętrzy RG 6 PE : http://www.dipol.com.pl/przewod_koncent ... 31_200.htm ). To samo pytanie o konwerter SAT : założony jest Quad a używane 2 wyjscia - podpiete 4 przewody bo wcześnie były PVRy czy wolne przewody obciążać rezystorem ?

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma on 4 wyjścia a Ja mam a tylko 3 TV do podpięcia, czy muszę 4 wyście ociążać rezystorem 75 Ohm ?
Możesz ale nie musisz.

Ten rozgałęźnik z linku to jakiś badziew. Są dedykowane dla telewizji naziemnej.

założony jest Quad a używane 2 wyjscia - podpiete 4 przewody bo wcześnie były PVRy czy wolne przewody obciążać
Nie, nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, posiadam antenę Dipol 11(bez wzmacniacza )do której to mam podłączony tuner Ferguson Ariva 210 Combo.Wszystkie kanały dvb-t odbieram bez problemu. Mieszkam w Centrum Warszawy.Zachciało mi się podłączyć w drugim pokoju tuner dvb-t NOT ONLY LV6TBOXHD .Użyłem do tego celu rozdzielacz telmora RA-2F.Obraz na tunerze Not Only jest bardzo dobry i na Arivie też ,ale na Arivie nie odbieram teraz TVP 1 HD innych kanałów jak ATM rozrywka itp. a wcześniej odbierałem.Dodam że Ariva ma kabel ok. 15 m ,a Not Only ok. 3m.Czy ten rozdzielacz jest kiepski,jakiego powinienem użyć? Może rozdzielacza razem ze wzmacniaczem.Tylko nie wiem jakiego. Bardzo proszę o podpowiedź, poradę ,z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli można się podpiąć pod temat to zapytam.

Akurat u mnie wygodniej by było zastosować rozgałęźnik zewnętrzny (przy antenie). Czy jest takie ustrojstwo, które może pracować zarówno w upalne lato jak i w mroźną zimę? Po prostu nie chcę się przebijać z kablem między pokojami, a akurat z anteny na balkonie mogę poprowadzić bezpośrednio 2 kable do 2 pokoi. A może antena DVB-T od razu z dwoma "wyjściami"?

Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozgałeźnik zewnętrzny FTE SF 2 lub sa i 3 i 4 są wykonane jakosciowo dobrze co chociażby swiadczy o topowym producencie FTE ceny tekiego zewnetrznego splitera zaczynaja sie od 19 zł i co najważniejsze ewentualnie jakby sie miało antene z zasilaczem to obojetnie na którym kablu podłaczymy zasilacz przy telewizorze on nam przepusci napiecie do przedwzmacniacza antenowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Niedługo będę potrzebował rozdzielić sygnał z jednej anteny na dwa odbiorniki.

Antena na dachu, wzmacniacz w domu jest.

 

Czy jak zamontuje w domu taki najprostrzy rozgałęźnik to duża będzie strata sygnału?

Planuję podłączyć drugi telewizor (muszę najpierw kupić) i nie wiem czy to będzie wszystko sprawnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak najprostszy rozgałęźnik ;) Są dobre markowe rozgałęźniki za niewielkie pieniądze (max. kilkanaście zł) w metalowych obudowach ze złączami F i są rozgałęźniki wszelkie pozostałe, które często stwarzają problemy i które wg mnie nie nadają się do niczego tylko do wyrzucenia. Na wyjściach rozgałęźnika dwudrożnego sygnał jest o ok. 3,5 dB mniejszy od sygnału na wejściu, jest to strata niewielka zakładając, że teraz masz odpowiednio wysoki poziom sygnału na wyjściu wzmacniacza. A tak w ogóle nie ma czegoś takiego jak rozgałęźnik typowo do DVB-T ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podrzuć markę? Masz coś konkretnego na myśli.

Z tym mi się nie spieszy, bo dopiero pod koniec miesiąca kupię TV (po co teraz i ma się kurzyć w kartonie) i będę kombinował

 

po wpisaniu na alledrogo rozgałęźnik antenowy wykoczyło takie oto cudo: http://allegro.pl/trojnik-antenowy-rozg ... 41807.html

 

Jest to w ogóle coś warte?

 

 

Bo też o to chodzi, że ten wzmacniacz ma końcówkę zakończonym tym wytkiem, nazwijmy go telewizyjnym, nie chcę dodawać kolejnego kawałka kabla, żeby sygnał się nie osłabiał.

Po prostu kupię sobie ten rozgałęźnik w internecie, mam czas, więc akurat przyjdzie. Mam nadzieję że uda mi się go podłączyć i będzie na dwóch telewizorach możliwy odbiór wszystkich muxów. Jak nie to będę dalej kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że na końcu kabla jest taki wzmacniacz

9648212300_1375128019.jpeg

 

Chciałbym to zarazem zrobić jak najłatwiej. Tutaj albo trzeba dołożyć kawałek z F na końcu, ale to na pewno wpłynie na jakość.

 

Teraz pytane co lepsze,

czy dołożyć 15 cm kabla do tego wzmacniacza i dopiero rozgałęźnik,

czy użyć rozgałęźnika, ale nie na F-ki

 

Co będzie mniej stratne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zasilacz nie wzmacniacz :!: Wzmacniacz masz zapewne przy antenie w puszce (taka płytka). Tak jak napisałem, ja bym zastosował wyłącznie rozgałęźnik ze złączami F, możesz do tego rozgałęźnika dokupić przejściówkę (wtyk F - wtyk antenowy żeński) i ją nakręcić na wejście rozgałęźnika, wówczas nie będziesz miał żadnych dodatkowych kabli pomiędzy zasilaczem a rozgałęźnikiem, ewentualnie tak jak napisałeś użyć kawałek kabla z odpowiednimi końcówkami (straty sygnału z tego powodu praktycznie żadnej nie będzie). Co do przykładowych producentów to jak najbardziej przytoczony tutaj Telkom-Telmor jest ok, może być także np. Tratec (Technetix).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

tak,pod warunkiem,że wystarczy sygnału (taki splitter tłumi sygnał o 7,5 - 8 dB).

Gdyby nie wystarczyło sygnału,należy w puszce anteny zamontować wzmacniacz,

w jednym z pomieszczeń zasilacz z separatorem.Sprawdź,czy ten splitter przenosi DC,ale skoro jest i do SAT,to powinien.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno starczyć. Ale jeśli sygnał będzie 0% ze względu na odległość do nadajnika lub przeszkody terenowe to wzmacniacz nie wiem, czy pomoże. Wzmacniacz może zniwelować najwyżej tłumienie długich kabli. Jak antera odbiera zaszumiony, kiepski sygnał, to wzmacniacz tylko wzmocni te szumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak. Będzie działać. Rozdzielacze sat przenoszą zasilanie.

Sam używam rozdzielaczy sat do TV naziemnej. Znacznie lepsza jakość wykonania i niema znaczenia

przy którym telewizorze będzie zasilacz, rozdzielacz i tak odpowiednio poprowadzi sygnały.

Ja używam takie : LINK , LINK i jest 100% OK.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol.@bor@s:nie znamy warunków odbioru,ani odległości anteny od nadajnika,ani profilu terenu.

Tylko rodzaj anteny i splittera.

Zero danych.A Ty sobie lekką rączką piszesz "powinno starczyć".

Na jakiej podstawie taka pewność?

A zaraz dalej:"ale jeśli sygnał będzie zero%,to"...bla,bla,bla...

Wróżbita Maciej?

Napisałem Koledze wyraźnie-zamontuj wzmacniacz gdyby nie starczyło sygnału.

Nie,gdyby sygnał był zerowy.To bez sensu.

Rozważ na początek pisanie tego,na czym się znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...