Skocz do zawartości

Dawne teleturnieje


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będziemy rozmawiać o dawnych teleturniejach emitowanych dawniej w polskiej telewizji.

Ja przykładowo pamiętam nowoczesny jak na tamte czasy teleturniej a mianowicie ”Chciwość czyli żądza pieniądza” (w oryginale znany jako ”Greed”) który prowadził Mirosław Siedler który wcześniej prowadził hitowy teleturniej Dwójki a mianowicie ”Duety do mety” a zasady tego teleturnieju są dostępne pod tym bardzo starym newsem:

http://medialink.pl/artykul/1323,Zadza_ ... cie,group3

A wy jakie pamiętacie jeszcze teleturnieje i czy pamiętacie teleturnieje emitowane na TVN'ie (a wcześniej w TV Wisła) które prowadził pan Ibisz czyli obecna twarz Polsatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link do teleturnieju Czar Par

. Też pamiętam ten teleturniej. ŹRÓDŁO Wikipedia. Czar Par – program rozrywkowy nadawany w TVP1 w latach 1993-1996. Autorką programu była Bożena Walter, a prowadzącymi Hanna Dunowska i Krzysztof Ibisz. Piosenkę firmową do programu rozrywkowego stworzył Włodzimierz Korcz.

 

Teleturniej polegał na trwającej przez cały rok rywalizacji kilkudziesięciu par (54 w pierwszej edycji, 48 w drugiej, 51 w trzeciej) wybranych w konkursie spośród tysięcy kandydatów, gdzie do finału przechodziło osiem (w I edycji) lub sześć par (w II i III edycji). Na końcu zwycięzcy programu otrzymywali nagrody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy jakie pamiętacie jeszcze teleturnieje i czy pamiętacie teleturnieje emitowane na TVN'ie (a wcześniej w TV Wisła) które prowadził pan Ibisz czyli obecna twarz Polsatu ?

Na pewno to był teleturniej "Wszystko albo nic" , to był chyba teleturniej rodzinny, ale już nie pamiętam dokładnie zasad, ale chyba zawodnik miał wyznaczone zadania i do każdego wybierało się członka rodziny. Moi byli sąsiedzi w tym teleturnieju brali udział, jeszcze za czasów Telewizji Wisły, a sam wtedy teleturniej był podzielony na 3 lub 4 części, finałowa w każdym razie na pewno po 20 i był na żywo. W czasach TVN już był jako całość. Jeszcze był program "Sztabka Złota", w którym zawodnicy grali o "tytułową sztabkę złota lub Fiata Multiple.Z początku TVN był jeszcze teleturniej "Dobra Cena", gdzie uczestnicy zgadywali ceny danych produktów, program prowadził aktor Grzegorz Wons. Był jezcze w latach 90 na TVP2 teleturniej, chyba nazywał się "5 na 5" gdzie zawodnicy musieli odgadnąć 5 literowe słowo, i mieli do tego 4 próby, żeby dać prawidłowe hasło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

oprócz tych znanych teleturnieji z polskiej telewizji kojarzy mi się najbardziej "Magia liter" też ciekawy program i to właśnie tu w magii liter uczestnicy odgadywali słowa i z tych słów pojawiały się obrazki, teleturniej był pokazywany w latach 1997-1998 w Dwójce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polska wersja niestety była dość mocno okrojona w stosunku do francuskiej. Tak w ogóle jakby ktoś chciał to tutaj jest możliwość obejrzenia oryginalnych francuskich edycji: http://www.youtube.com/user/aymericabc691 Swoją drogą szkoda, że polscy nadawcy poza dawnym ATV nie skusili się na zakupienie praw do reemisji wersji oryginalnej oczywiście po wcześniejszym dołożeniu polskiego lektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niedawno w programie Szperacze TV w TVP Rozrywka był temat poświecony polskim teleturniejom sprzed lat!

Myślę że jeśli któraś osoba nagra ten odcinek to będzie szansa by go obejrzeć w necie.

A najbliższa powtórka nastąpi 18 maja o 12:50 w TVP Rozrywka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Ciekawi mnie jakie są wasze ulubione teleturnieje, które kiedyś były emitowane w telewizji?

 

Jeżeli o mnie chodzi, to najbardziej mi się podobały ''Va Banque'', ''Wielka Gra'', ''Najlepszy z najlepszych'', ''Miliard w rozumie'' oraz ''Wielki poker'' (ten ostatni teleturniej był krótko emitowany w telewizji, ale bardzo mi się podobał).

 

Jakie waszym zdaniem teleturnieje mogłyby wrócić do telewizji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...