Skocz do zawartości

ASTRA I HOTBIRD W CP - POMOCYY!


Real100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj nabyłem Echostara DSB717. Posiadam własną antene satelitarną skierowaną na HOTBIRD i ASTRĘ (dwa konwektery). Wczoraj miałem kłopoty z sygnałem z częstotliwości 12288 i 12188. Dzisiaj po konfigurowaniu "instalacji kanałów" metodą "chybył-trafił" udało mi się. Moja radosć była chwilowa. Po odnalezieniu kanałów z Astry zaczeły się robić dziwne rzeczy. Oglądam jakiś kanał z powyzszych częstotliwości polsatu (12x88) tak przez pare minut i mi się pokazuje informacja "brak sygnału", W tejchwili zaczyna działać Astra. Oglądam wiec superstację i ponownie mija pare minut i Astra leży a Hotbird znów zaczyna działać. i tak w kółko - jak jendo działa to drugie nie.

 

Oto w jaki sposób mam ustawiony ekran "instalacja programów":

 

System: Nierochoma

Instalacja: Prosta

LNB:2(ilość)

Przełącznik: DiseqC1.4

LNB1: Uniw. LNBF; hotbird; port1

LNB2: Uniw. LNBF; Astra1; port2

 

Dzwoniłem na 0801080808 i tam facet powiezdiał mi, że ustawienia są chyba dobrze ustawione, ale nie potrafi podac przyczyny dlaczego raz jedna satelitadziała a raz nie.

Proszę pomóżcie, powiedzcie co moze być przyczyna tego, że tak się dzieje?

 

 

Wykonałem odpowiendie modyfikacje w powyzszym poście - teraz mam jedynie kłopoty z Satelitami... szczegóły wyzej. Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. :roll:

___

A instalacja początkowa dekodera miała być taka prosta...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pasek dla Hotbirda i TP polsatu to 82%, a drugi ok. 75%

Przy Astrze gdy aktywny jest TP np. tv trwam to pierwszy pasek to 98% a drugi 97%, o to chodziło?

 

Już tego całkiem nie rozumiem na takic kanałach jak TVN, polsat, polsat2, diney channel z 9 mogę odbierać te kanały non stop, ale jak już dam na kanał "dla abonentow" to po paru minutach staje się "brak sygnału" i zaczyna działać Astra. Więc?

 

PS. Aha gdy mam włączony Disney channel na panelu z przodu dekodera zamiast numeru kanału wyświetla się "...A" (trzy kropki i literka A), co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam tuner i duzo klopotow zustawieniem po dwoch dniach udalo mi sie ustawic ustaw tak LBN-2 Przelacznik-DISEq-1.4 LBN 1- UNIV.LBNF. HODBIRD -port 2 LBN 2- ASTRA 1 port 1 HODBIRD - 121878 v ASTRA - 10788 v tak ustawilem i dopiero poszlo wszystko OK a juz szlag mnie trawial mialem P1430 zadnych klopotow znalem wszystko na pamiec MILEGO OGLADANIA bogdan

 

aby sprawdzic czy LBN 1 to HODBIRD a LBN 2 ASTRA najlepiej jak juz masz wgrane kanaly odpinasz kolejno LBN i patrzysz z ktorej satelity gasna kanaly mnie sie zdaje ze jesli jest dwa konwentery to ten glowny jest ASTRA a ten z prawej strony HODBIRD (patrzac od tylu anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z komunikacją tuner <--> przełącznik. Widać ten model źle współpracuje z Twoim Echostarem. Spróbuj załatwić jakiś inny przełącznik (wogóle inny model) na test (w razie czego zabezpiecz sobie możliwość zwrotu w sklepie)

Tak, o to chodziło. Zadzwoniłemdwa razy na infolinię. Jeden konsultant właśnie o przełączniku powiedział, a drugi chciał mi wmówić, że to przez pogodę... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...