Skocz do zawartości

Zdjęcie

SAT Kurier miesięcznikiem - oficjalny komunikat

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
305 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • Od: 12 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 17 styczeń 2007 - 06:20

Teraz będzie to w formie gotowej tabeli z wypisaną rozdzielczością i bitrate obrazu, oraz jakością fonii. Porównanie będzie dotyczyć wyłącznie kanałów SD (choć wpisany jest jako ciekawostka Canal + Sport HD) i pomija pakiet n (porównywanie MPEG-2 i MPEG-4 nie jest miarodajne i do tego brak sprzętu dla DVB-S2, który umożliwiłby sprawdzenie faktycznej jakości kanałów platformy n z uwagi na kodowanie)

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW
STARS.TV = muzyka :D
Uwaga! Nie udzielam porad technicznych przez PW, pisz na forum!

Pozdrawiam :)

#22 k.stefan

k.stefan

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 160 postów
  • Od: 16 sie 2006
  • LokalizacjaOpole

Napisano 18 styczeń 2007 - 17:13

ok
widziałem nową okładkę ale z datą od 24.01.2007
w tematach przeczytałem o fergusonie HD, może więc by tak jakiś dzialik na forum dla tunerów HD gdzie szczęśliwcy chwalili by się ewentualnie skarżyli na swoje tunki???
pozdro k.stefan

#23 mh_misiek

mh_misiek

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1920 postów
  • Od: 14 sie 2006

Napisano 18 styczeń 2007 - 17:20

taki dział już jest i nazywa się Odbiorniki cyfrowe

#24 k.stefan

k.stefan

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 18 styczeń 2007 - 18:18

ale nie wszystkie cyfrowe są HD a mi chodzi tylko o takie

#25 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 styczeń 2007 - 03:01

Póki co nie będziemy wydzielać oddzielnego działu dla odbiorników HD - jeszcze za wcześnie, za mało sprzętu tego typu na rynku. W sprawie tych odbiorników można pisać w działach im poświęconych - Arion-Ferguson ma własny dział na forum.

Specjalista DVB, ogarniający także media, testy sprzętu, webdev, programowanie, admin, playout szuka pracy, wymagania - 4k/mc, pisać na PW

#26 k.stefan

k.stefan

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaOpole

Napisano 25 styczeń 2007 - 13:37

mam już 1/2007 ciekawe czy skończyliście testy fredkaHD jeśli tak
to napiszcie chociaż jak działają z modułami naszych platform???
pozdro k.stefan

#27 sxd

sxd

Rozpisany

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Od: 09 paź 2006
  • LokalizacjaTarnowskie Góry

Napisano 25 styczeń 2007 - 16:47

Czy w zwykłych kioskach będzie satkurier 1/2007, jeśli nie to gdzie mam go szukać i ile kosztuje? (do tej pory go nie kupowałem)

#28 danielpes5

danielpes5

Przyjaciel forum SAT Kurier

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 25 styczeń 2007 - 16:57

raczej by na to nie liczył.Nieliczne kioski Ruchu sprowadzają Sat Kuriera .Szukaj w większych salonach prasowych albo w Empiku.
Sat Kurier kosztuje 8 PLN

SMS DIGITAL-Full Pakiet

Vu+ Solo SE v2- DVB-C dual 

Samsung UE49MU6470  4K UHD

#29 Janusz Sulisz

Janusz Sulisz

Redakcja SAT Kurier

• Redakcja SAT Kurier
  • 58 postów
  • Od: 13 sie 2006
  • LokalizacjaKraków

Napisano 25 styczeń 2007 - 21:28

Niestety ale Ruch coraz szybciej traci rynek, sprzedaje coraz mniej. W siłe rośnie Kolporter i tam należy szukać SAT Kuriera.

Ale najpewniejsze miejsca dla zakupu SAT Kuriera to ...firmy tv-sat wśród tyhc najlepszych dystrybutorów niezależnych. dziwne jest to, że część firm tv-sat uważa, że prasą tematyczną nie należy się zajmować, a szkoda, bo wierny czytelnik wróci do tej firmy: raz po następny numer magazynu, drugi po nowy produkt.

Te firmy które zauważyły w porę tę prawidłowość, poszły bardzo do przodu i to widać gołym okiem. Te które nadal uważają, że popieraliby ...konkurencję udają, że SAT Kurier nie istnieje, zamiast skorzystać.

Nadal szukamy nowych dystrybutorów wśród tych najlepszych firm tv-sat. Co to za problem sprzedać/rozdać 10-20 egz. SAT Kuriera swoim najlepszym klientom, którzy często wydają w tych firmach po 500-1000zł za instalację sat.

#30 danielpes5

danielpes5

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 25 styczeń 2007 - 21:55

Podobno szczecińska firma GLOBO mieszczącą się kilkaset metrów ode mnie "zajmuję sie dystrybucją" Sat Kuriera .Kiedy tam nie zajdę,to zawsze odchodzę z kwitkiem bo albo to brakuje już egzemplarzy,albo jest tygodniowe opóźnienie w dystrybucji.Panowie którzy mają tam (nie)przyjemność pracować traktują kolportarz prasy jako zło konieczne.Idąc na zakupy do tej firmy czlowiek ma wrażenie że znalazl sie w PRLowskiej rzeczywistości.Puste półki-towaru brak!!!!
Słownie w jednym kiosku Ruchu w Szczecinie jest regularnie Sat Kurier.W salonach Kolpoltera rzadko kiedy można dostać te czasopismo.Jedynie Empik jako tako się stara,ale też mu sie zdarzają obsuwy.
Na dzień dzisiejszy nigdzie w Szczecinie nie można dostać Sat Kuriera!!! może jutro,albo za tydzień...

SMS DIGITAL-Full Pakiet

#31 RETROJAM500

RETROJAM500

Połowa mocy ;)

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 1463 postów

Napisano 25 styczeń 2007 - 22:35

A w zielonej Górze-wręcz przeciwnie.Satkurier jest w Empiku i nigdy go tam nie brakuje.
Pozdrawiam wszystkich !!!

RETROJAM500

#32 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 styczeń 2007 - 05:55

U mnie w Ruchu niestety ciężko było dostać, ale za to właśnie w Kolporterze bez problemów. Najlepiej jeśli już brać z kiosku - dogadać się, aby odkładany był zawsze jeden numer na konkretne nazwisko - ja tak się dogadałem. Nie wiem, czy da się tak wszędzie, ale u mnie bez problemów ;)

#33 mat_lewq

mat_lewq

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 543 postów
  • Od: 31 paź 2006
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 26 styczeń 2007 - 09:22

Ciesze się że w najnowszym numerze został wydany wywiad z Maciejem Sojką Prezesem ITI. Bardzo dobrze zredagowany jest też zrobiony test jak to można wogóle nazwać Echostara DVR-747( nie pamiętam dokładnie jego nazwy).Oby tak dalej!

#34 danielpes5

danielpes5

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 16 luty 2007 - 11:41

kiedy możemy się spodziewać lutowego numeru?

SMS DIGITAL-Full Pakiet

#35 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 luty 2007 - 11:46

Wyjdzie mniej więcej jak styczniowy - koło 24 najpóźniej trafi do kiosków :)

Zdradzić mogę, że w numerze pojawi się tabela kanałów HDTV, ale tym razem rozszerzona o informację o tematyce (czyli co można obejrzeć) i lepiej oznaczone są kanały FTA/kodowane. Myślę, że pozwoli to dokładniej ocenić, co w praktyce w HDTV można na chwilę obecną podejrzeć 8)

#36 danielpes5

danielpes5

• Przyjaciele
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2855 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 marzec 2007 - 10:50

tradycyjne comiesięczne pytanie(ach jak ten czas szybko leci...):kiedy ukaże się najnowszy numer Sat Kuriera ?

SMS DIGITAL-Full Pakiet

#37 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 marzec 2007 - 11:31

Od środy/czwartku powinien być już w kioskach - jutro przyjedzie do nas z drukarni

#38 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3842 postów
  • LokalizacjaPlatforma Obywatelska

Napisano 19 marzec 2007 - 11:36

I przez głupi Empik znów nie będę miał jednego numeru. Czy można zamówić prenumeratę z numerami wstecznymi?
Kto jątrzy, kłóci się i nic nie wnosi do tematu, zostaje przyjacielem forum SK. W związku z tym nie przyznaję się do tego, co tu robiłem oraz do obecnej rangi. Nie chcę firmować sobą głupoty.

#39 Mr. Orbita

Mr. Orbita

Administrator

• Administracja
  • 14398 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 19 marzec 2007 - 11:39

Tak - bez problemu - przedzwonić do nas i zaznaczyć, że chce się prenumeratę od numeru xx/2007 ;)

#40 Palikot

Palikot

MOD Weteran

• MOD Weteran
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3842 postów
  • LokalizacjaPlatforma Obywatelska

Napisano 19 marzec 2007 - 11:40

Czyli wszystko można telefonicznie załatwić? Czy mailowo też? I jak wygląda kwestia opłaty?
Kto jątrzy, kłóci się i nic nie wnosi do tematu, zostaje przyjacielem forum SK. W związku z tym nie przyznaję się do tego, co tu robiłem oraz do obecnej rangi. Nie chcę firmować sobą głupoty.