Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę wątku na temat stacji Deluxe Music, więc rozpoczynam.

Mam pytanie co się stało z niekodowanym sygnałem Deluxe Music z satelity Astra 19,2E 12246 V 27500 ponieważ pisze mi BRAK SYGNAŁU i z tego co widzę wygląda na to że ten tp. jest wyłączony, też tak macie? Problem pojawił się parę dni temu... myślałem że to tylko chwilowe.... :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deluxe Music jeżeli się się mylę nadaje teraz z częstotliwości 12 148 H i SR= 27 500.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@exmartino

Szukaj z parametrow, ktore podal kolega wyzej, bo Deluxe Music smiga, az milo!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deluxe Music jest genialny !!! :) i FTA :D a i ten on line EPG niezły bajer ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się jest to jedna z najlepszych stacji muzycznych zagranicznych FTA, Ojom TV też ładnie śmiga ale dużo reklam. Bez powodu o Deluxe Music nie pytałem. Dzięki za odpowiedź!:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

De Luxe jest fajnym kanałem, kiedyś bardzo fajnym porównywalnym myślę, była niemiecka VIVA ZWAI. Tak mi sie wydaje, że jest DL jest kopią VZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ojom TV też ładnie śmiga ale dużo reklam.

Tego kanału nawet nie ma co porównywać do Deluxe Music. Ojom służy jako reklama "Jamby", czego dowodem jest cały ekran zasypany dzwonkami mp3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ania28

Viva Zwei zbankrutowała - żywot zakończyła z kilkumilionowym długiem ,ale to było do przewidzenia kanał mało kulturalny który przekroczył granicę dobrego smaku

Nie wiem czy pamiętacie taki kanał "Onyx tv" można powiedzieć że obecnie Deluxe Music kontynuuje dobra tradycje poprzednika ,nawet godziny nadawania podobne.Szkoda że Deluxe Music ogłosił upadłość ale może jakoś uda się wyjść na prostą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w czym to niby Viva Zwei przekroczyła granice dobrego smaku ? Tam po prostu leciała dobra rockowa muzyka. Ale również i ten Deluxe jest niezły. Po tym jak stoczył się Rebel jest to chyba najlepsza muzyczna stacja FTA. Głównie dzięki pasmom rockowym i ejtisowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To dla mnie druga najlepsza stacja muzyczna (po Next Music). Zawsze mogę tu trafić na coś fajnego, nie to co na innych stacjach. Mam nadzieję, że stacja nie upadnie, bo i takie pogłoski słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ania28

Stacja jest bardzo dobra - jedynie szkoda że jakość nadawania słabsza chociaż żeby rozdzielczość była lepsza ,iPlanet to mój faworyt niesamowite widoki i muzyka chilout

Mała ciekawostka - stacja nadaje też na satelicie Eutelsat 9E ,tam akurat przekaz jest zakodowany (chyba dla Niemieckiej sieci kablowej i platformy Sky Deutchland) ale chyba jest to ten sam program co z Astry .Jest jeszcze Deluxe Lounge HD z Astry 3A (23,5 E) ale to zapewne inny program w całości z muzyką ambient i chilout

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim magazyn "Disco Deluxe" jest udany. Szkoda, że nadawany jest tylko w weekend.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zniknęło, to prędzej czy później wróci. Nie raz tak się zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja HD kanału Deluxe Music jest od niedawana dostępna z Astry 19.2 E, jest niestety kodowana w Nagravision 3 i VideoGuard i dostępna dla abonentów platform HD + i Sky Deutschland.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się, co w Deluxe Music HD może lecieć w HD, skoro prawie cały kontent stacji to teledyski ubiegłego wieku? Tylko upscal?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

może upscalują niektóre klipy, może obcinają górę przy 4:3... czy jest sens - nie wiem? lepiej jakby tak robili w zwykłym SD w 16:9. pytanie do zainteresowanych: jaka jest jakość (kbps) dźwięku zwykłej ścieżki? na słuch koszmarna... wszyscy się zachwycają dźwiękiem w AC-3 podobno 384 kbps ale nie mam dostępu do niej. natomiast ścieżka podstawowa audio to jedna z gorszych na satelicie niedostosowana do muzyki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podstawowa ścieżka dźwiękowa leci z bitrate 192 kbps, ale nie ma to większego znaczenia. Problem tkwi w tym, że jest ona bardzo głośna i często po prostu przesterowana. Dla odmiany AC3 leci bardzo cicho i brzmi już dużo lepiej. Tyle że prawdziwy dźwięk wielokanałowy to jednak rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zastanawiam się, co w Deluxe Music HD może lecieć w HD, skoro prawie cały kontent stacji to teledyski ubiegłego wieku? Tylko upscal?

Deluxe music hd to zupełnie inny kanał, nie simulcast wersji sd.

Grają sporo niemieckiej muzyki i alternatywy. Np.

Nocą do samego rana puszczają pasmo lounge znane z 23.5e.

Stare klipy lecą w oryginalnych proporcjach, niczego nie rozciągają.

dfg.jpg

Nadają w rozdzielczości 1280x1080 (jak lounge hd)

fggf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwi mnie to że w wersji SD nadają w 4/3 .Stacja miała kończyć działalność ... a jednak dale się rozwijają i bardzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie się nie śpieszą ze zmianą formatu, bo prawie wszystkie teledyski mają w 4:3, lecz jakiś postęp mogliby uczynić - mam tutaj na myśli format zmienny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Na moim dekoderze też brak EPG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z 23.5 zniknął Deluxe Lounge HD grający chillout, lounge. Podmienili przekaz na music hd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi