Skocz do zawartości

Deluxe Music


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę wątku na temat stacji Deluxe Music, więc rozpoczynam.

 

Mam pytanie co się stało z niekodowanym sygnałem Deluxe Music z satelity Astra 19,2E 12246 V 27500 ponieważ pisze mi BRAK SYGNAŁU i z tego co widzę wygląda na to że ten tp. jest wyłączony, też tak macie? Problem pojawił się parę dni temu... myślałem że to tylko chwilowe.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viva Zwei zbankrutowała - żywot zakończyła z kilkumilionowym długiem ,ale to było do przewidzenia kanał mało kulturalny który przekroczył granicę dobrego smaku

Nie wiem czy pamiętacie taki kanał "Onyx tv" można powiedzieć że obecnie Deluxe Music kontynuuje dobra tradycje poprzednika ,nawet godziny nadawania podobne.Szkoda że Deluxe Music ogłosił upadłość ale może jakoś uda się wyjść na prostą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A w czym to niby Viva Zwei przekroczyła granice dobrego smaku ? Tam po prostu leciała dobra rockowa muzyka. Ale również i ten Deluxe jest niezły. Po tym jak stoczył się Rebel jest to chyba najlepsza muzyczna stacja FTA. Głównie dzięki pasmom rockowym i ejtisowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja jest bardzo dobra - jedynie szkoda że jakość nadawania słabsza chociaż żeby rozdzielczość była lepsza ,iPlanet to mój faworyt niesamowite widoki i muzyka chilout

 

Mała ciekawostka - stacja nadaje też na satelicie Eutelsat 9E ,tam akurat przekaz jest zakodowany (chyba dla Niemieckiej sieci kablowej i platformy Sky Deutchland) ale chyba jest to ten sam program co z Astry .Jest jeszcze Deluxe Lounge HD z Astry 3A (23,5 E) ale to zapewne inny program w całości z muzyką ambient i chilout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

może upscalują niektóre klipy, może obcinają górę przy 4:3... czy jest sens - nie wiem? lepiej jakby tak robili w zwykłym SD w 16:9. pytanie do zainteresowanych: jaka jest jakość (kbps) dźwięku zwykłej ścieżki? na słuch koszmarna... wszyscy się zachwycają dźwiękiem w AC-3 podobno 384 kbps ale nie mam dostępu do niej. natomiast ścieżka podstawowa audio to jedna z gorszych na satelicie niedostosowana do muzyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa ścieżka dźwiękowa leci z bitrate 192 kbps, ale nie ma to większego znaczenia. Problem tkwi w tym, że jest ona bardzo głośna i często po prostu przesterowana. Dla odmiany AC3 leci bardzo cicho i brzmi już dużo lepiej. Tyle że prawdziwy dźwięk wielokanałowy to jednak rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, co w Deluxe Music HD może lecieć w HD, skoro prawie cały kontent stacji to teledyski ubiegłego wieku? Tylko upscal?

Deluxe music hd to zupełnie inny kanał, nie simulcast wersji sd.

Grają sporo niemieckiej muzyki i alternatywy. Np.

Nocą do samego rana puszczają pasmo lounge znane z 23.5e.

Stare klipy lecą w oryginalnych proporcjach, niczego nie rozciągają.

dfg.jpg

Nadają w rozdzielczości 1280x1080 (jak lounge hd)

 

fggf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...