Skocz do zawartości
stachu77

Zapytanie o zawartość tabel z parametrami technicznymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem czytelnikiem SatKuriera od początku roku. Zastanawiam się po co w opisie urządzenia podawany jest np. rodzaj wyjścia a w rubryce obok: brak.

Uważam że jeśli coś w opisie jest niewyszczególnione to tego nie ma.

Pozdrawiam Stasiek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem tytuł, żeby bardziej odpowiadał zawartości pytania.

Jest to ułatwienie po części dla czytelników lubiących porównywać parametry, po części dla nas. Generalnie staramy się robić jak najmniej modyfikacji w tabelach, aby dało się je łatwiej zestawiać ze sobą. Nie wychodzi to idealnie i wiem, że są różnice, ale zawsze staram się, aby było ich możliwie mało. Skutkiem ubocznym jest "brak", gdy czegoś nie ma, a mogłoby to nie zajmować miejsca na stronie. Ideałem byłoby dojście do sytuacji, gdzie zawsze dla danego typu sprzętu publikujemy jedną i tą samą tabelę. Wtedy wystarczyłoby przyłożyć dwie tabele do siebie i jak na dłoni byłoby widać najważniejsze różnice. Tego jednak jeszcze nie uzyskaliśmy i niestety mogłoby to zwiększyć ilość "braków" ;)

Generalnie słuszna uwaga i jest to kwestia - czy lepiej unifikować tabele, czy lepiej jednak unikać tych braków kosztem łatwości zestawiania urządzeń między sobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi