Jump to content
Frontowiec

Studio Lotto Dawniej

Recommended Posts

Pierwsze Studio Lotto pojawiło się 11 marca 1973r. pamiętam że w latach 80-tych Studio Lotto prowadził Jan Suzin. W 1991r. Studio Lotto zostało przeniesione do programu 2, ale od 18 marca 1996 do 31 Grudnia 2009r. Studio Lotto było emitowane w telewizji Polsat, obecnie Studio Lotto jest emitowane w TVP INFO. A jak wy pamiętacie dawne losowania Lotto w Telewizji?

Ja najlepiej wspominam te lata emitowane na Polsacie - najlepszy był oczywiście jeden z prowadzących czyli Daniel Wieleba a wcześniej najlepsze były również wpadki kiedy to kule wylatywały z maszyn losujących :D

Ja pamiętam " Pana Lotto " czyli Ryszarda Rębiszewskiego i panią Katarzynę Loskę ( pewien nie jestem do końca )

Pod tym linkiem (

) znajdziecie czołówki "Studio Lotto" od lat 1996-2009 w Polsacie.

Ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy losowanie TOTO Lotka odbywało się na stadionie, w przerwie meczu piłkarskiego. Wyciągano wtedy takie kapsuły, coś w rodzaju baryłek, odkręcano i wyjmowano ze środka nr dyscypliny. Tak, tak. Każdy numer miał odpowiednik dyscypliny sportowej. Pamiętam też, że były podejrzenia iż można takim losowaniem sterować, bo kapsułki były z metalu i można było je np. ogrzać. Tym samym losujący mógł wyciągać te zaznaczone. Ale czy to prawda, nie wiem.

...47 zapasy, 48 żeglarstwo, 49 żużel — bodajże tak to się kończyło.

Było jeszcze coś takiego, że w studiu rzucano piłki w stronę publiczności i kto złapał ten podchodził do bębna, z którego losował 1 numerek.

Najlepiej wspominam czasy Lotto w polsacie. Zawsze wkurzała ta przerwa w czasie filmu :lol2: Jakie były dokładne pory emitowania Lotto w polsacie? Najpierw chyba 21:30, ale później przesuwali na coraz później i skończyli chyba na 21:55.

Z tego co pamiętam to najczęściej Losowanie Lotto było o 20:50 choć były też czasy gdy ono było o 19:55 lub o ruchomej godzinie o której to informacja była w czasie programu na specjalnie wyświetlanych napisach.

I chyba dalej prowadzi coś tego pokroju bo ciągle do mojej skrzynki e-mailowej lecą spamy sygnowane jego imieniem i nazwiskiem.

P. Rembiszewski jest tzw. „ambasadorem" serwisu internetowego lottoland.pl - czyli zakłady lotto z całego swiata.

Nie ma to nic wspolnego z polskim lotto czy polskim totalizatorem sportowym. No chyba tylko to że można dzięki serwisowi zawrzeć zakład na polskie losowanie lotto.

Ja pamiętam losowania między innymi dużego lotka gdzie była komisja 3 smutnych osob :) oraz wielki bęben z wybierakiem do kul.

Do tego samokopiujące kupony składane na 3 częsci - naklejane banderole.

Wtedy więcej ludzi wygrywało 6 czy nawet 3 w dużym lotku. Nie było tyle dziwnych kumulacji.

Kupony do centrali trafiały kilka dni po losowaniu.

Teraz przed danym losowaniem komputer ma komplet zakładow - zliczone i jakie - ile poszczegolnych kombinacji cyfr jest skreslonych.

Nie ma to nic wspolnego z polskim lotto czy polskim totalizatorem sportowym. No chyba tylko to że można dzięki serwisowi zawrzeć zakład na polskie losowanie lotto.

Też myślałem że to coś w rodzaju pośrednictwa w zawieraniu zakładów Lotto a ten Lottoland to bardziej zakłady bukmacherskie.

http://samcik.blox.pl/2015/08/Pan-Rysza ... -niby.html

Moi ulubieni prezenterzy dawnego lotto to Ryszard Rembiszewski, Katarzyna Łoska i Katarzyna Prusinowska.

Nie zapomnij też o Danielu Wielebie ;-)

Gdyby ktoś nie kojarzył Katarzyny Prusinowskiej to tu jest wydanie z jej udziałem: https://youtu.be/ZMjCfk4_GWk

Z tego co wiem prowadziła ona kiedyś jeszcze wyniki "Teleaudio" oraz program "Multimedia Flesz" dotyczący Polsatu Cyfrowego.