Skocz do zawartości

Anteny, konwertery, montaż i mocowanie anteny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam nadzieję że nikt się nie obrazi jak tutaj zadam pytanie?

Potrzebuję konwerter typu TWIN.

Zainteresowały mnie takie:

-OPTICUM LTP-05H

-MCTV-670

 

Który wybrać? Ten drugi jest droższy, ale nie wiem jak z jakością, nigdy się z taką firmą nie spotkałem. Na drugiej antenie mamy jakiegoś Opticuma i działa już kilka lat. Co wybrać, co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Posiadam konwerter monoblock Astra+HotBird, niestety tylko z jednym wyjściem antenowym, co jest obecnie sporym problemem. Nie mogę sobie pozwolić na montaż kolejnej anteny.

 

Czy możliwe jest aby obok takiego konwertera powiesić kolejny - pojedynczy, np. za pomocą uchwytu zez. Chciałbym, żeby ściągał oczywiście HotBird, czy coś takiego w ogóle wchodzi w grę?

 

Na wydatek rzędu 150 pln (tylke kosztuje monoblock quad) nie mogę sobie pozwolić.

 

Czy istnieje jakieś wyjście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba wymienić na twin monoblock 130zł(2 wyjścia) lub quad monoblock 250zł (Inverto). Tańszych szczerze nie polecam.

Układ 2x quad z zezem i diseqC wyjdzie jakieś 260-270zł na sensownych podzespołach i pozostanie kwestia precyzyjnego ustawienia oraz zarobienia 20 złącz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy coś z niższego przedziału cenowego jest wartego uwagi? Interesuje mnie tylko Monoblock Quad. 250 zł, to dość duża suma, coś do 200 zł się znajdzie w rozsądnej jakości?

 

I dodatkowe pytanko.

Jeżeli na antenie wisi monoblock i chce podmienić na jakiś czas na pojedynczy konwerter, czy będzie potrzebna korekcja ustawienia anteny?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak, Inverto kupisz już za 189zł, nie wiem skąd @serwissat, wziął cenę 250zł.

Od 139zł kupisz Monoblock Quad Opticum, z którego też powinieneś być zadowolony, tylko zależy jaki masz dekoder, bo jeśli taki co nie da się ustawiać portów diseqc, to nie będzie działać, bo ten monoblock ma na porcie A= Astrę, a na B= Hotbirda.

Przy podmianie na konwerter single nie trzeba przestawiać anteny jak jest ustawiona na tego satelitę, którego chcesz odbierać, jedynie sam konwerter odpowiednio skręcić w uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceną Inverto trochę przesadziłem można kupić na hollex.pl za 189zł + przesyłka. Podałem cenę dla klientów detalicznych w okolicznej hurtowni, nie na ceneo gdzie po tygodniu piszą żę jednak nie mają towaru...

 

Marki typu Opticum, Vivanco itd. są typowo marketowe, żadna porządna hurtownia tego nie sprzedaje, tylko popularne markety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis z hollex.pl

 

Współczynnik szumów 0,1dB. (czym tańszy konwerter tym ma mniejsze szumy, ciekawe)

Wyraźny napis na opakowaniu - Ready for HD. (Dobrze że wyraźny)

 

Sprzedajemy tylko nowe egzemplarze w pełni sprawne i z gwarancją choć pożółkła farba i niekiedy niedomalowane miejsca na obudowie mogą wprowadzać mylne wrażenie, że konwerter był już kiedyś używany. (Tego nie komentuje)

 

Uwaga! Ze względu na zamienione porty diseqc (Astra na 1. porcie) konwerter nie współpracuje z odbiornikami z oferty Cyfry+. (a to przekreśla całkiem)

 

a hollex też potrafi różnie rzeczy wciskać, przykład:

 

http://www.hollex.pl/kabel/kabel-sateli ... rg6u-fe-cu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamontowałem Monoblock Quad, jak to możliwe, że na pierwszym dekoderze wszystko chodzi bez żadnych zakłóceń, a na drugim mam zakłócenia na TVN HD, TVN TURBO HD (itp.)? Czy może to wina kabla? Ale dwa dni działało wszystko dobrze.

 

Dodam, że ten dekoder na którym mam zakłócenia to Wifibox od nc+ podłączony pod dwa źródła antenowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Aha czyli trzeba przetestować...

Jak masz drugi konwerter to przetestuj. Jeśli go nie masz to kup razem z anteną 90 cm. Na Astrze są też słabe transpondery np: 11 362 H (ZDF HD). Producenci zawyżają rozmiar anten satelitarnych. Taka 80-tka będzie miała wymiary 78 cm x 66 cm. Zawsze dobrze mieć "zapas". Dzisiaj Astra 19.2E a jutro może będzie atrakcyjny inny satelita.

Edytowane przez robotex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...