Skocz do zawartości

Livebox 2.0 i dwa tunery shd 85


BlueSoleil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Udało mi się namówić ich do wymiany starego livebox na nowy, i chcę się dowiedzieć czy jak bym zakupił drugi dekoder shd 85 wraz z kartą dostępową i podłączył go do livebox 2.0, ustawiłbym go (posiadam więcej niż jeden dekoder) i do odpowiednich gniazd podłączył bym dwa dekodery czy mi wszystko grało?

Mam pakiet podstawowy, później by doszedł jakiś inny dodatkowy tylko czy dwie karty będę działały.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Nie ma sygnału, czy brak uprawnień? O jakie kanały dokładnie chodzi? Możliwe, że karta dostępowa, którą zakupiłeś jest ze starego pakietu podstawowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Jest przypisany, musiałbyś się jakoś dogadać ze sprzedającym. Chociaż nie jestem pewny czy można go rozszerzyć jeśli umowa nie jest przedłużana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Ale kiedy dostałeś dekoder to już był skonfigurowany pod jego dane? Jeżeli tak, to rzeczywiście będzie dostawał za to rachunki.

Czytałem gdzieś, że działa pod te dekodery Clone+, ale musiałbyś się zapytać kogoś, kto go ma, czy działają kanały po ostatnich zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować: zostaw włączone i podłączone do sieci, na kanale 4fun, (coś pomiędzy 140 a 170 - zależy od dekodera) na jakieś pół godz. Możesz ew. zadzwonić do TPSA, żeby Ci przesłali uprawnienia. Najlepiej, żeby właściciel drugiej karty zadzwonił do nich w tym samym czasie, to Ci się dwa na raz "zrobią". Po pół godz. powinna się aktualizacja ściągnąć (nawet bez telefonu do BOK - więc zostaw obydwa na 4fun i zobacz czy pomogło...). Maksymalnie po dwóch godzinach wystarczy zrobić im zimny restart i masz obydwa gotowe :) z nowymi uprawnieniami i nowym softem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voitek - ja na mojej starej karcie mam pełny pakiet podstawowy tylko na karcie kupionej wraz z dekoderem nie mam a aktualizować mi nie chce się automatycznie, co do sprzedawcy nie odp na maila bo miał jechać na urlop, ciekawe czy jak ja bym zadzwonił i wcisną kita że to karta kolegi i nie ma dostępu do telefonu, i poprosił o aktualizacje bo w sumie nr. karty to ja mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciekawe czy jak ja bym zadzwonił i wcisną kita ...

Nigdzie nie dzwoń - nie kupią tego kitu. A dekoder nie jest sparowany z kartą (czy może raczej odwrotnie :wink: ), przynajmniej na razie jeszcze TPSA nie paruje (choć rzekomo niedługo zacznie parować :?: )... Wymieniłem własnie kartę na nową i nie musiałem wymieniać dekodera (którego i tak nie używam). Po prostu włóż kartę na kanale 4fun (z podłączonym dekoderem do sieci), zostaw na 2h i Ci się zrobi update. Ale będzie to update jedynie do tej opcji z jaką karta była sprzedana (czyli to co na umowie na koncie): więc karta z podstawowym pakietem zrobi ci się na podstawowy z odpowiednią do konta aktualizacją... Mi się aktualizowała stara i nowa karta (bo już kiedyś wymieniałem) w 15min po włożeniu do dekodera, bo starej jeszcze nie "wyrzucili" z systemu (po prostu odniosłem ją dzień poźniej - bo do mnie dzwonili z salonu). A numer karty i tak jest przypisany do konta. I taka aktualizacja się zrobi jaką masz na koncie w TPSA (jeśli masz SAT - to niezależnie od sieci, czyli twojego IP i niezależnie od miejsca...): czyli karta kumpla do tego co ON ma na koncie, a Twoja karta do Twojego konta. ...Aha - i nie używam i nigdy nie używałem (nie miałem podłączonego ani razu) LiveBox - leżu sobie od dwóch lat w piwnicy, a ja używam NetGear. Podłączenie do sieci jest warunkiem koniecznym do rozpoczęcia pracy dekodera - później możesz odłaczyć skrętke i dalej będzie Ci dekoder hulać - no chyba, że masz TV po kablu, a nie przez SAT... aż do następnego wyłaczenia. Raz tylko wyciągnąłem dekoder TPSA (za namową BOK), choć aktualizacje robiły mi się automatycznie w innym dekoderze przez satelitę (bo tak u większość providerów przechodzi update i (póki co) w TPSA też). Więc reasumując - nie zaktualizujesz jego karty z pakietem podstawowym do wyższego, bez względu na to gdzie i kiedy ją podłączysz. Jedyne wyjście to postawienie klona (po WiFi lub po skrętce) i wtedy w ogóle nie potrzebujesz karty kumpla, a spokojnie sobie korzystasz z dwóch dekoderów na raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...