Jump to content

Czy będzie mi działać TVP HD?

Recommended Posts

Witam, w związku z tym, że niedługo na mistrzostwa europy mają zostac włączone kanały TVP HD, mam pytania:

Posiadam telewizor Akai AKSL3255H i wbudowany w nim tuner DVBT/MPEG2/MPEG4/H.264(AVC) - SD.

Czy będą mi działały te kanały? Czy to jest wogóle możliwe, że ze zwykłej siatki i na wbudowanym tunerze będzie jakość HD?

jeżeli twój telewizor nie obsługuje standardu HD to TVP HD będzie działał normalnie jak TVP SD i taka będzie jakość obrazu - SD. Jeżeli masz telewizor HD to jak najbardziej będzie chodził Ci kanał TVP HD jeżeli jesteś w jego zasięgu.

• 4 weeks later...
Witam, w związku z tym, że niedługo na mistrzostwa europy mają zostac włączone kanały TVP HD, mam pytania:

Posiadam telewizor Akai AKSL3255H i wbudowany w nim tuner DVBT/MPEG2/MPEG4/H.264(AVC) - SD.

Czy będą mi działały te kanały? Czy to jest wogóle możliwe, że ze zwykłej siatki i na wbudowanym tunerze będzie jakość HD?

Tak jak pisał koniu1906 wystarczy dokupić tuner HD i żyleta na ekranie TV gwarantowana;) Koszt takiej przyjemności to ok. 200 zł. Osobiście korzystam z Evolve Galaxy i już zacieram ręce na TVP w HD.

Polak się na wszystkim zna. W pierwszym linku po wpisaniu Twojego modelu w Google w parametrach znalazłem że posiada HD.

@koniu1906 i @panwankz poczytajcie sobie co to jest MPEG4/H.264 i o standardach z tym związanych w Polsce, a potem dopiero się wypowiadajcie na takie tematy.