Skocz do zawartości

Moduł ASTON do Cyfry HD


userHD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy coś wiadomo na temat możliwości update'u do wersji 2.19 przez satelite?

 

Tu: link usunięty - regulamin znalazłem coś takiego:

Automatyczna aktualizacja oprogramowania bezpośrednio z satelity

(Astra 12.603,H,2200,5/6,kanał Technisat),

A tutaj: http://www.aston-france.com/uk-assistance.php?produit=camaston&lib=DVB%20CI

To upgrade your cam , you will have first to modify the time length of message display in the cam menu to "unlimited" ( Menu / Information / Smart card information / Settings). Then , you only have to switch on your receiver on the right satellite and right frequency , insert your cam in your receiver , and the upgrade will start automatically within 5 ' .

These channels are STB Comag , or Technisat Kanal 50 on the Astra Frequency . Maybe you will need to store it manually .

Ale jak na razie nic nie idzie.

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update z Astry nie jest dostępny od ok. roku (a może nawet i dłużej). Obydwie informacje są więc nieaktualne. Możliwości aktualizacji softu do 2.19 brak, my mamy 2.18. Może wysyłka do Francji - ktoś na forum już tak robił (wtedy aktualna była wersja 2.18), ale to na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to jednako coś aktualnego. Skoro opis jest z soboty, a pozatym na jakimś forum jak szukałem info to natknołem się na posta że komuś się samo update'owało. Tylko nie pamiętam gdzie to widziałem, może na jakimś niemieckim forum.

Najnowszej generacji moduł w systemie SECA MediaGuard (obsługuje Cyfra+ HD). Automatyczna aktualizacja oprogramowania bezpośrednio z satelity (Astra 12.603,H,2200,5/6,kanał Technisat), co zapewnia prawidłowe działanie (w wypadku zmian w systemie kodowania) w przeciwieństwie do wiel[...]

 

Produkt zaktualizowano dnia 2008-12-06.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są jakieś nowe wieści co do aktualizacji via sat ?Niestety mój szanowny Aston nawet nie wiem kiedy cofnął sie do wersji 1.3 (pewnie po jakimś restarcie odbiornika).

Narazie nie korzystam z kanalów HD ale w przyszłości zapewne będe chciał je ogladać.

 

BTW ten Aston to naprawdę jakaś porażka z tego co czytam w necie nie jestem pierwszy któremu modul samoczynnie zmienił wersję oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że nie wiadomo kiedy do sprzedaży trafiły Astony 2.20. Mamy je prawdopodobnie od... drugiej połowy grudnia :lol: Jakoś tak nikt nie zauważył ;) Już na starcie mogę powiedzieć, że nowa wersja pracuje z TV LCD marki Loewe (tych z update po USB) wyłącznie, jeśli zaktualizuje się oprogramowanie w TV do najnowszego. Inaczej nie widzi modułu. W poprzednich Astonach nie było takiej sytuacji, z czego wnioskuję, że moduł zrobił się bardziej wybredny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Czyli już nie da się ściągnąć nowszych wersji dostępne u nas z satelity czyli wersja 2,19 to ostateczna wersja dostępna?

 

 

i inne pytanie czy trzeba do aktywacji karty MTV unlimited ustawiać jakiś kanał?czy wystarczy aktywacja poprzez internet z technisata strony i aktywuje się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie!

 

Aby się upewnić co do możliwości upgrade'u Astona 2.18 do wyższej wersji pozwoliłem sobie napisać bezpośrednio do Francji z pytaniem jak to wyglada z ich strony. Oto odpowiedź jaka otrzymałem:

 

 

Good morning,

 

For your information, your modul has the latest version, the difference between the version 2.18 and 2.20 is just for the new fabrication modul.

 

Cordially

 

LE SUPPORT TECHNIQUE ASTON.

 

W związku z tym koniec, kropka. Upgrade dla wersji 2.18 nie istnieje.

 

pozdrawiam :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
W związku z tym koniec, kropka. Upgrade dla wersji 2.18 nie istnieje.

pozdrawiam :read:

 

A nie prawda :P Od dziś Hollex ma możliwość aktualizacji modułów do wersji 2.23 z dowolnej innej 2.xx :jupi: Koszt z tego co wiem nie uległ zmianie - 50 zł. Na próbę jeden moduł z wersją 2.18 przepuszczono na 2.23 i się udało :jupi:

Aston odpisał, że nie ma możliwości, bo jakby im nagle wszyscy zaczęli moduły przesyłać, to by nie robili nic, tylko aktualizowali. Wniosek: Aston we Francji nie chce teraz dokonywać aktualizacji, ale ogólnie od dziś jest taka możliwość.

Do 2.23 dodano bardzo skromną informację, że aktualizacja ma na celu poprawienie kompatybilności z różnymi modelami odbiorników cyfrowych. Nic więcej nie ma.

 

EDIT: Mała aktualizacja - zerknijcie, czy czasem nie ma możliwości pobrania softu z satelity (Astra 1 - 19,2E). Może iść z 12,604 GHz, pol. H, SR:22000, FEC: 5/6, kanał którykolwiek, bo AstonDownload już tam nie ma. Jeśli nie zaskoczy - przykro mi bardzo, ale tylko w warunkach serwisowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam mam taki problem z modułem po wsunięciu go do tunera globo ts1 tuner go widzi bez problemu są programy wszystkie w tym hd ale jak oglądam inny kanał np.Polsat i puzniej przełączam na canal+,tvp 2 itd wszystkie kanały z cyfry znikają brak dostępu i za każdym razem muszę wyciągać moduł i wsuwać go spowrotem ma soft 2,17 o co tu chodzi??? Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprogramowanie tunera jest do najnowszej ostatniej cóż zostaje mi kontakt z wami Hollex ustalić szczegóły i wysłać do was do zmiany softu w module aston,bo i tak nie mam jak.

Po prostu znikają wszystkie kanały z cyfry ale moduł wzywa sprawdź kartę ale z kartą jest ok bo mam jeszcze aston 1.05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...