Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze egzemplarze pojawiły się już na Allegro w cenie 259,-zł.

A w Saturn Tychy ten dekoder jest za 249,- czyli taniej nie żebym robił tu reklamę tylko tak przypadkiem tam byłem w sobotę 26.05.12 i widziałem ten sprzet wyeksponowany w takich koszach Polska gola! co gol to miesiąc darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowiciuszem ale mam powod :)

Otoz w ostania niedziele zakupilem owe combo X8 w auchan w Zielonej Gorze i nie ma co ukrywac ze po odliczeniu tzw skarbonki ostatecznie zaplacilem 229zl. Uwazam ze jest to bardzo dobra cena. Pierwsze wrazenia sa jak najbardziej pozytywne. Ale... nie moze obyc sie bez ale. Tuz po aktywacji karty moglem pogmerac w sprzecie na sofcie startowym. Poza tym ze kazde wlaczenie traktowal jako pierwsze i denerwowalo mnie ze nie moze zaintalowac nowego softu, Jak sie potem okazalo po prostu nie byl jeszcze do sciagniecia. Taki bylem świerzak ;) Bylem super zadowolony ze nie potwierdzaja sie narzekania na EPG. Wszystko wchodzilo momentalnie i po calosci. Ale... nietety we wtorek rano pokazal sie juz nowy soft 0002 i sie zaczelo. Powolne wgrywanie informacji, dziury nieslychane itd. Powoli ucze sie jak w praktyce przyspieszyc wgrywanie inforamcji ale poniewaz przed i po wgraniu nwego softu nic nie zmienialem w sprzecie, a EPG chodzi calkowicie odmiennie mam nadzieje ze po moich uwagach szybciutko z tego wybrniemy. Co charakterystyczne jesli nie wlaczy sie kanalow DVB t a tylko zerka na stacje sat informacje z DVB T nie zostana wogole wgrane i na odwrot.

Za to podoba mi sie jeszcze wprawdzie niedopracowany pomysl ale na dobrej drodze , mianowicie podczas nagrywania z sat lub dvb t znikaja z list kanaly ktorych nie mozna uzyc. Niestety nie wszystkie ale kierunek sluszny:) To tyle na dzis , ogolnie jesli da sie poprawic te niedomagania nie bede mogl powiedziec o sprzecie ani jednego zlego slowa. No i ta cena :). A tak przy okazji mam pytanie czy promocja firmy globo na dwumiesieczna promocyjna dokladke nPremium dotyczy rowniez i tego sprzetu?

 

Witam

Przepraszam za "trochę" późną odpowiedź.

EPG "zbieramy" czekając chwilę na kanale pierwszym ( TVP1 ).

W najbliższym czasie ( do ok. 2 tygodni ) wprowadzimy nowe rozwiązanie polegające na nagraniu danych EPG na dysku zewnętrznym tak aby można je było wykorzystać zaraz po ponownym włączeniu odbiornika. Myślę że rozwiąże to niedogodności w użytkowaniu EPG.

Mam pytanko, czy ten tuner ma możliwość skanowania innych satelit nie tylko HotBird i Astra 19' ? A jeśli tak, to czy współpracuje z większością Diseq czy jakimiś konkretnymi? I jak jest z ustawianiem listy kanałów. I jak jest po płatnym okresie, czy odbiera wszystkie FTA (bo DVB-t rozumiem że tak)?

Odbiornik może skanować dowolne satelity. Współpracuje ze wszystkimi przełącznikami Diseq. Odbiornik oczywiście będzie odbierał kanały FTA nawet przy braku opłat za kanały NNK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem sobie ten tuner. Mam 2 pytania:

1. Czy da się podłączyć pendrive pod USB i na niego nagrywać?

2. Jeśli chodzi o TVSAT, to na komputerze da się odtwarzać nagrania z niekodowanych kanałów tj. np. VIVA, ESKA TV etc.? A jak jest z nagraniami z DVB-T? Czy jak nagram coś z kanałów NTC to da radę to odtworzyć na komputerze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, gdy przełączam kanały widać malutkie zakłócenia na ekranie, ale tylko przy kanałach HD i tylko wtedy, gdy na ekranie jest pasek informacyjny (ten z nazwą kanału itp.). Przy kanałach SD nie ma tego problemu... Jakość sygnału zmienna nie mniejsza niż 75%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nowe oprogramowanie jest już dostępne w Państwa odbiornikach.

Zmiany które wprowadza są następujące:

1. W menu Ustawienia Systemu pojawiła się zakładka " Historia zmian w oprogramowaniu" w której będziemy zamieszczali informacje o zmianach które są wprowadzane w kolejnych oprogramowaniach.

2. W menu Ustawienia Systemu pojawiła się zakładka " Laboratorium Opticum " w której będziemy udostępniać najnowsze wersje proponowanych zmian. Hasło do wejścia to standardowy PIN odbiornika.

W tym tygodniu pojawiła się tam opcja nagrywania danych EPG na pamięć podłączona do złącza USB oraz opcja pozwalająca zachować Państwa listę kanałów po ponownym przeskanowaniu satelity.

3. Drobne poprawki poprawiające stabilność pracy odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X8 ma coś czego np. nbox-y nie mają: skanowanie wybranego satelity, transpondera, możliwość utworzenia kilka list ulubionych itp.... Jeśli Ci na tych opcjach nie zależy to na Twoim miejscu wziąłbym ADB ITI-2849ST... ale ten Opticum X8 niedawno wszedł na rynek, więc oprogramowanie będzie aktualizowane, udoskonalane i możliwe, że większość tych błędów, które jeszcze ma zostanie usuniętych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc. Posiadam ów dekoder, siła sygnału z Astry i Hot Bird ok. 80%, jakość sygnały ok 88%, siła i jakość sygnału DVB-T na podobnym poziomie. Problem, który u mnie występuję to nieregularne zawieszanie się dekodera podczas oglądania telewizji naziemnej DVB-T w jakości HD (np. TVP 2 HD). Zawieszenie polega na zamrożeniu obrazu (stopklatka). Pilot nie reaguje, pozostaje jedynie restart urządzenia. Podczas oglądania kanałów satelitarnych problem wystąpił na razie raz, również w przypadku kanału HD.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ten tuner w zeszłą sobotę i cały czas w nieregularnych odstępach czasu zawiesza się i po chwili wyłącza, następnie załącza na pierwszym kanale niezależnie od nr kanału oglądanego wcześniej. Nie wiem czy jest to spowodowane wadą urządzenia czy oprogramowaniem.Dzwoniłem do serwisu i kazali mi przysłać dekoder z opisem usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...