Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 COMBO HD NNK


Rekomendowane odpowiedzi

...

Zapewniam że w/g ogólnych interpretacji tych słów firma YWO jest producentem tego dekodera.

...

 

Zapewnienia, to dla mnie na wietrze pył, jeśli chcesz być wiarygodny, to udowodnij, że tak jest jak mówisz.

 

Do tej pory każdy dekoder z nazwą Opticum, to dla mnie tylko "Made in China".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie cena detaliszna tego combosa? :)

 

Niestety proszę poczekać na pojawienie się pierwszych ofert sklepowych. Producent nie ustala cen detalicznych ( nie ma do tego prawa ).

...

Zapewniam że w/g ogólnych interpretacji tych słów firma YWO jest producentem tego dekodera.

...

 

Zapewnienia, to dla mnie na wietrze pył, jeśli chcesz być wiarygodny, to udowodnij, że tak jest jak mówisz.

 

Do tej pory każdy dekoder z nazwą Opticum, to dla mnie tylko "Made in China".

 

Hmmm. Zastanawiam się jak by takie udowadnianie miało wyglądać.

Firma YWO jest właścicielem oprogramowania ( pisane jest w Szczecinie ) oraz właścicielem projektu sprzętu ( obudowa, frontpanel, płyta główna, zasilacz ). Montaż podzespołów dekodera odbywa się w firmie zajmującej się produkcją kontraktową elektroniki ( najbliższy w Polsce przykład takiej firmy to Flextronics z Tczewa ) w Chinach ( dzięki czemu można uzyskać niższą cenę dekodera ) a finalny montaż w montowni znajdującej się także w Szczecinie.

Kto w takim przypadku jest producentem odbiornika?

 

Dla łatwiejszego zobrazowania podam przykład.

Amerykańska firma Apple zaprojektowała tablet iPad ( tak samo jak YWO odbiorniki z serii X8 ). Montażem iPada zajmuje się Chiński Foxcon i wytwarza je jako jedyna firma na świecie. Firma Apple przywozi tego iPada do USA i tam go sprzedaje.

Pytanie z terenu USA. Kto jest producentem iPada?

Chiński Foxcon czy Apple?

Proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie bo my jesteśmy dokładnie w takiej samej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@X8 support, słowa, słowa, słowa, a niestety w wypadku dekoderów sat najczęściej jest tak, że "projekt", to jedyne luźne założenia, które wysyłane są do Kraju Środka, który produkuje od A do Z urządzenie, do którego później ma pełne prawa, jako konstruktor i producent, więc czas pokaże, czy bardzo podobne urządzenia nie zaczną być sprzedawane z fabryk w Shenzhen już za momencik.

 

Oczywiście to konkretne zamówienie mogłoby być dość szczególne, bo parowanie kart n ze sprzętem, to przecież charakterystyka jedynie wycinka polskiego rynku, ale zasada jest ta sama.

 

Chińczycy zrobią wszystko, co tylko komuś się wyśni i nie zasłaniaj się jabłkiem, bo to zupełnie inna bajka.

 

Śmiem twierdzić, że jakaś mała firma nie ma prawa nawet wspominać nazwy Apple, bo to zwyczajnie nadużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@X8 support, słowa, słowa, słowa, a niestety w wypadku dekoderów sat najczęściej jest tak, że "projekt", to jedyne luźne założenia, które wysyłane są do Kraju Środka, który produkuje od A do Z urządzenie, do którego później ma pełne prawa, jako konstruktor i producent, więc czas pokaże, czy bardzo podobne urządzenia nie zaczną być sprzedawane z fabryk w Shenzhen już za momencik.

 

Oczywiście to konkretne zamówienie mogłoby być dość szczególne, bo parowanie kart n ze sprzętem, to przecież charakterystyka jedynie wycinka polskiego rynku, ale zasada jest ta sama.

 

Chińczycy zrobią wszystko, co tylko komuś się wyśni i nie zasłaniaj się jabłkiem, bo to zupełnie inna bajka.

 

Śmiem twierdzić, że jakaś mała firma nie ma prawa nawet wspominać nazwy Apple, bo to zwyczajnie nadużycie.

Nie wiem dlaczego ktokolwiek nie miałby prawa "wspominać" nazwy jakiejkolwiek firmy?

Posłużyłem się przykładem Appla dla bardziej wyrazistego zobrazowania sytuacji a nie w celu porównywania sie z nim jezeli chodzi o wielkość i możliwości.

 

Nie mogę odpowiadać " jak jest najczęściej " w przypadku innych firm. Ja wiem jak jest w przypadku naszej.

Jeżeli uważasz że napisanie oprogramowania oraz zaprojektowanie podzespołów to jedynie " luźne założenia " no to nie wiem co mogę jeszcze powiedzieć i co musiała by jeszcze zrobić firma abyś uznał ją za producenta. Tu niestety znowu kłania się przykład Appla ( bo taki wyrazisty ). Przecież oni też tylko zajęli sie "luźnymi założeniami" czyli napisali oprogramowanie oraz zaprojektowali tablet a producentem jest fabryka w Chinach. Ba, nawet można kupić podróbki z różnych innych fabryk w ShenZhen.

 

Czy nagrywając kanał kodowany będzie można w tym samym czasie oglądać kanał z oferty DVB-T oraz czy nagrywając kanał z DVB-T będzie można oglądać kanały z satelity?

Tak można oglądać dowolny kanał DVB-T i w tym momencie nagrywać kanał z satelity i vice versa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@X8 support, mam nadzieję, że masz świadomość, jak teraz wygląda polski rynek i co na nim można kupić, bo jeśli nie, to w ogóle jakakolwiek rozmowa mija się z celem?

 

Więc jeśli masz świadomość, to doskonale wiesz o czym mówię, natomiast jeśli nie, to jak mówiłem szkoda słów.

 

Ogłaszam tym samym pat.

 

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że wiem jak wygląda Polski rynek.

Większość firm sprowadza odbiorniki zaprojektowane ( oprogramowanie oraz hardware ) przez Chińskich producentów którzy są właścicielami oprogramowania oraz hardware czyli de facto właścicielami sprzętu i mogą go sprzedawać gdziekolwiek. Firmy te stają się po prostu dystrybutorami takich odbiorników.

W naszym przypadku jest inaczej.

To my projektujemy sprzęt oraz piszemy oprogramowanie a przysłowiowe "śrubki" są skręcane w Chinach.

Co mogę jeszcze więcej powiedzieć aby jaśniej to przedstawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła dyskusja przetoczyła się przez wątek , szkoda tylko że była tak mało merytoryczna ... Pamiętać należy że jest to dekoder przygotowany do sprzedaży przez konkretnego operatora, w celu świadczenia konkretnej usługi na konkretnych zasadach ... I tyle ... Nie odpowiadają komuś te zasady to przecież nie musi korzystać :? Mamy wolny rynek, nie widzę problemu ...

 

Co do dekodera to bardzo fajnie że Opticum we współpracy z n poszło o krok dalej :) Ja mam DVB-T w TV więc pozostanę przy "starym" x8 , ale będzie to ciekawa alternatywa dla ADB 2850st zważywszy na to że będzie można układać listy kanałów tak jak się chce , a to spory plus ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to chyba jednak inny tuner. Na zdjęciach nie widać wejścia na antenę naziemną.

 

Ale skoro HD ITI X8 jest sprzedawany samodzielnie bez oferty NNK, to może z wersją COMBO będzie podobnie.

 

A jeśli nie, to szkoda. Bo X7 Combo niby ma tuner DVB-T, ale nie obsługuje Dolby Digital+ i w ten sposób nie spełnia ministerialnych wymogów. Póki co jedyna rozsądna opcja to Ariva 120/210/220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to chyba jednak inny tuner. Na zdjęciach nie widać wejścia na antenę naziemną.

 

Ale skoro HD ITI X8 jest sprzedawany samodzielnie bez oferty NNK, to może z wersją COMBO będzie podobnie.

 

A jeśli nie, to szkoda. Bo X7 Combo niby ma tuner DVB-T, ale nie obsługuje Dolby Digital+ i w ten sposób nie spełnia ministerialnych wymogów. Póki co jedyna rozsądna opcja to Ariva 120/210/220.

Na tej stronie albo zapomnieli napisać o karcie, albo próbują wcisnąć jakiś niedziałający sprzęt ( tak jak tutaj http://allegro.pl/karta-telewizji-n-hd- ... 54975.html )

Skoro to jest dekoder produkowany specjalnie do n-ki (zauważ ,że w modelu jest ITI ). To znaczy ,że jest pod n-ke (i nic innego biorąc pod uwagę politykę ITI).

Najlepiej niech się wypowiedzą panowie z suppotu. Może (ale to jest wysoce wątpliwe) wypuścili jakąś odblokowaną serie (jeśli tak to zaraz się zaczną zabawy w wymianie softu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tunerami sprzedawanymi osobno, bez oferty NNK (np. tutaj - inne można znaleźć na Ceneo)? Tam można stosować dowolną kartę (TNK SD, Cyfra+), czy działają jako tunery FTA?

Witam,

To zapewne błąd w opisie. Nie ma odbiorników sprzedawanych bez karty i usługi NNK.

przemek212121 » wczoraj, o 15:05

 

I co ze sprzedażą dekodera bo ofert w internecie na razie nie ma.

 

Z tego co mi wiadomo Dekodery są oferowane w marketach Auchan i Real. Myślę że w ciągu kilku dni będą dostępne również w innych sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem tu nowiciuszem ale mam powod :)

Otoz w ostania niedziele zakupilem owe combo X8 w auchan w Zielonej Gorze i nie ma co ukrywac ze po odliczeniu tzw skarbonki ostatecznie zaplacilem 229zl. Uwazam ze jest to bardzo dobra cena. Pierwsze wrazenia sa jak najbardziej pozytywne. Ale... nie moze obyc sie bez ale. Tuz po aktywacji karty moglem pogmerac w sprzecie na sofcie startowym. Poza tym ze kazde wlaczenie traktowal jako pierwsze i denerwowalo mnie ze nie moze zaintalowac nowego softu, Jak sie potem okazalo po prostu nie byl jeszcze do sciagniecia. Taki bylem świerzak ;) Bylem super zadowolony ze nie potwierdzaja sie narzekania na EPG. Wszystko wchodzilo momentalnie i po calosci. Ale... nietety we wtorek rano pokazal sie juz nowy soft 0002 i sie zaczelo. Powolne wgrywanie informacji, dziury nieslychane itd. Powoli ucze sie jak w praktyce przyspieszyc wgrywanie inforamcji ale poniewaz przed i po wgraniu nwego softu nic nie zmienialem w sprzecie, a EPG chodzi calkowicie odmiennie mam nadzieje ze po moich uwagach szybciutko z tego wybrniemy. Co charakterystyczne jesli nie wlaczy sie kanalow DVB t a tylko zerka na stacje sat informacje z DVB T nie zostana wogole wgrane i na odwrot.

Za to podoba mi sie jeszcze wprawdzie niedopracowany pomysl ale na dobrej drodze , mianowicie podczas nagrywania z sat lub dvb t znikaja z list kanaly ktorych nie mozna uzyc. Niestety nie wszystkie ale kierunek sluszny:) To tyle na dzis , ogolnie jesli da sie poprawic te niedomagania nie bede mogl powiedziec o sprzecie ani jednego zlego slowa. No i ta cena :). A tak przy okazji mam pytanie czy promocja firmy globo na dwumiesieczna promocyjna dokladke nPremium dotyczy rowniez i tego sprzetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko, czy ten tuner ma możliwość skanowania innych satelit nie tylko HotBird i Astra 19' ? A jeśli tak, to czy współpracuje z większością Diseq czy jakimiś konkretnymi? I jak jest z ustawianiem listy kanałów. I jak jest po płatnym okresie, czy odbiera wszystkie FTA (bo DVB-t rozumiem że tak)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...