Skocz do zawartości

Gdzie można zobaczyć Eurowizję?


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na potrzeby jednego z muzycznych for internetowych stworzyłem ''Eurowizyjny Przewodnik Satelitarny 2012'' czyli zbiór namiarów satelitarnych do stacji które jak sama nazwa wskazuje będą pokazywać 57 Konkurs Piosenki Eurowizji - Baku 2012 którego to niestety w tym roku Telewizja Polska niestety nie pokaże. Mam jednak pewną wątpliwość a mianowicie czy poniższe wykazy numerów kanałów zagranicznych na listach dwóch polskich platform satelitarnych jakimi są Cyfra + i n'ka są prawidłowe. Wspomniany wykaz prezentuje się następująco:

Hot Bird

Cyfra+:

211. ORT International

220. France 2 (płatny)

221. France 3 (płatny)

222. France 4 (płatny)

300. Das Erste

306. BVN TV Europa

324. RAI1

325. RAI2

326. RAI3

336. Ictimai TV

385. TVE International Europe

392. Armenia 1

396. RTR Planeta

400. TV Romania International

401. HRT1

402. TV Slovenija 1

403. TV Slovenija 2

407. MKTV Sat

476. ERT World

N:

238. RAI1

239. RAI2

240. RAI3

244. RTR Planeta

251. TVE Internacional

252. RTP Internacional

298. MKTV Sat

318. Ictimai TV

319. BVN TV Europa

320. HRT1

321. TV Slovenija 1

322. TV Slovenija 2

325. TVR International

329. RIK Sat

330. ERT World

333. ORT International

341. Armenia 1

359. Das Erste

 

Astra

Cyfra+:

650. ARD - Das Erste

658. Phoenix

705 oraz 756 - 758 NDR

713. BVN TV Europa

815. Eins Festival (dostępny dla

posiadaczy dekoderów HD)

N:

501. ARD - Das Erste

(dostępny dla posiadaczy

dekoderów HD)

502. Eins Festival (dostępny dla

posiadaczy dekoderów HD)

512. Eins Festival (dla reszty

dekoderów tej platformy)

518. ORF2

570. NDR

571. Phoenix

607. ARD - Das Erste

Mam więc prośbę a mianowicie czy możecie sprawdzić powyższe dane. Dzięki temu będę miał pewność że podałem fanom Eurowizji sprawdzone namiary. A tak w ogóle to gdzie najlepiej zobaczyć konkurs Eurowizji ? Chodzi mi tu o jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi powitać fana Eurowizji ;)

 

Jeśli chodzi o jakość obrazu to zdecydowanie polecam kanały niemieckie tj. Das Erste (na żywo transmituje tylko finał), Phoenix (na żywo transmituje II półfinał), Einsfestival (na żywo transmituje I półfinał, będzie powtarzał II) i NDR (powtarza I półfinał).

Chciałbym zaznaczyć, że kanał Einfestival HD nie będzie niestety transmitował ani powtarzał któregokolwiek koncertu tegorocznej ESC (to jest informacja pewna, bo sam do nich pisałem w tej sprawie). Tak więc na niekodowanych kanałach tylko finał będziemy mogli zobaczyć w HD - konkretnie na Das Erste HD z Astry (kanał 501 w n-ce). Nie jestem również przekonany, czy takie kanały jak ORF2, BVN czy Rai Uno, Rai Due, Rai Tre będą cokolwiek transmitowały/powtarzały (Włosi raczej na jakimś kodowanym) - tak więc nie brałbym ich w ogóle pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieni się ramówka Jedynki i Dwójki na okres Eurowizji, no to w Cyfrowym Polsacie dajemy takie kanały:

194 - RTP Internacional

201 - Das Erste

203 - RAI1 (możliwe zakodowanie sygnału)

204 - RAI2 (możliwe zakodowanie sygnału)

205 - RAI3 (możliwe zakodowanie sygnału)

231 - TV Slovenija 1 (możliwe zakodowanie sygnału)

251 - TVE Internacional

253 - BVN TV Europa

254 - RIK Sat

255 - HRT1 (możliwe zakodowanie sygnału)

257 - MKTV Sat

258 - ERT World

265 - ORT International

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej jestem wielka fanką Eurowizji i tym, że polska tv nie będzie jej emitować jestem bardzo zbulwersowana,. O d kiedy tylko się o tym dowiedziałam zaczełam szukać w necie jakieś wiadomość gdzie mogę obejrzeć ją. Zawsze oglądam na niemieckim kanale, ale akurat teraz jestem w Polsce i niestety będę do końca maj, a moja mam ma telewizję w multimediach, i niema za dużo kanałów zagranicznych. Nikt się z Was nie orientuję na jakim kanale zagranicznym. które są dostępne w multimediach można obejrzeć Eurowizję??? Proszę o odpowiedz, bardzo mi zalęzy. Z góry dziękuję :)

 

 

Ps Przepraszam za błędy w tekście jak jakieś są, ale mam problemy z pisaniem po Polsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jestem wielka fanką Eurowizji i tym, że polska tv nie będzie jej emitować jestem bardzo zbulwersowana,. O d kiedy tylko się o tym dowiedziałam zaczełam szukać w necie jakieś wiadomość gdzie mogę obejrzeć ją. Zawsze oglądam na niemieckim kanale, ale akurat teraz jestem w Polsce i niestety będę do końca maj, a moja mam ma telewizję w multimediach, i niema za dużo kanałów zagranicznych. Nikt się z Was nie orientuję na jakim kanale zagranicznym. które są dostępne w multimediach można obejrzeć Eurowizję??? Proszę o odpowiedz, bardzo mi zalęzy. Z góry dziękuję :)

 

 

Ps Przepraszam za błędy w tekście jak jakieś są, ale mam problemy z pisaniem po Polsku...

 

Niestety w sieci Multimedia nie ma żadnego zagranicznego kanału, który będzie transmitować ESC :( Jeśli nie masz dostępu do tv sat, to pozostaje ci tylko internetowa transmisja np. na eurovision.tv

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam, mam takie głupie pytanie: Eurowizja zawsze zaczynała się o godzinie 21:00, ale Azerbejdżan leży bodajże 2 strefy czasowe od nas i w związku z tym pytanie: czy Eurowizja zacznie się o 21 ich strefy czasowej czy naszej, czy może jeszcze inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej racji przygotowałem krótki wspomniany wcześniej "Eurowizyjny Przewodnik Satelitarny 2012" (poniżej w wersji rozszerzonej) dla fanów tegoż konkursu no i dla siebie samego:

Eurowizyjny Przewodnik Satelitarny

Jak wszyscy wiemy w tym roku Telewizja Polska nie pokaże Konkursu Piosenki Eurowizji w związku z tym zapraszam was na dość nietypową wędrówkę a mianowicie po znanych środkach odbioru telewizji jakim są satelity a poszukiwać będziemy stacji które nadawać będą nasz ulubiony konkurs jakim jest Eurowizję. Tą dość nietypową wędrówkę zaczynamy od tego najpopularniejszego w naszym kraju a mianowicie Eutelsata Hot Bird (stacjonującego na pozycji 13 stopni wschód). Jest to satelita używana przez wszystkie polskie platformy cyfrowe (Cyfrowy Polsat, Cyfra+, N (także w wersji na kartę) oraz Telewizji na kartę) ale również jest bogata w zagraniczne kanały satelitarne nadające Konkurs Piosenki Eurowizji których na tej satelicie jest naprawdę sporo. Stacje te możemy wykorzystać do oglądania wszystkich etapów naszego ulubionego konkursu muzycznego. Poniżej znajduje się wykaz częstotliwości wszystkich stacji transmitujących konkurs z tego satelity:

Eutelsat Hot Bird (13 st. Wschód):

10.723 H SR 29990 FEC 3/4 RTP Internacional (Portugalia)

10.815 H SR 27500 FEC 5/6 MKTV Sat (Macedonia) i ERT World (Grecja) oraz BVN TV Europa (Holandia)

11.034 V SR 27500 FEC 3/4 RTR Planeta (Rosja) - o ile w tym roku ta telewizja oczywiście odpowiada za Eurowizję. W przypadku tej stacji warto również uzwględnić że transmisja Eurowizji ze względu na ramówkę stacji jest niepewna.

11.200 V SR 27500 FEC 5/6 Belarus TV (Białoruś)

11.541 V SR 22000 FEC 5/6 ARD - Das Erste (Niemcy)

11.604 H SR 27500 FEC 5/6 RIK Sat (Cypr)

11.623 V SR 27500 FEC 3/4 TV Romania International (Rumunia)

11.681 H SR 27500 FEC 3/4 France 2 i 3 (Francja) - kanały te dostępne tylko w Cyfrze + za dodatkową opłatą

11.727 V SR 27500 FEC 3/4 TVE Internacional (Hiszpania)

11.766 V SR 27500 FEC 2/3 RAI 1-3 (Włochy)

12.015 H SR 27500 FEC 3/4 Ictimai TV (Azerbejdżan) - gospodarz Eurowizji 2012

12.149 V SR 27500 FEC 3/4 Tele San Marino (San Marino)

12.520 V SR 27500 FEC 3/4 TV Slovenija 1 i 2 (Słowenia) oraz HRT 1 i 2 (Chorwacja)

12.597 V SR 27500 FEC 3/4 Armenia 1 (Armenia) oraz przejmujący za rok Eurowizję w Rosji kanał ORT International znany również pod nazwą Channel One International

Jeżeli chodzi o tą satelitę to część z wymienionych stacji nadaje obydwa półfinały a niektóre tylko półfinał w którym głosują. Dodatkowo dostęp do kanału France 2 i France 3 jest kodowany i dostępny tylko dla posiadaczy platformy Cyfra +. W przypadku TV Slovenija 1 i 2 czy HRT 1 i 2 natomiast nie wiadomo czy podczas Eurowizji będą kodować sygnał choć Eurowizja ze względu na swój europejski zasięg kodowana być nie powinna - obserwując jednak odkodowaną trasnmisję z Eurowizji w 2010 i 2011 roku można jednak twierdzić ta stacja będzie odkodowana na czas Eurowizji. Przy okazji można odnotować że w porównaniu do zeszłego roku parametry na tej satelicie zmieniły MKTV Sat i RIK Sat a nowością na satelicie jest Belarus TV. Na satelicie Hot Bird są również kanały publiczne które jednak nie będą jednak transmitować konkursu a należą do nich tureckie TRT Turk oraz TRT Belgesel, słoweński kanał trzeci oraz kanał K-C czy szwajcarski SF Info które to mają informacyjny bądź regionalny charakter nadawanego programu. Wszystkie platformy cyfrowe udostępniają również kanały eurowizyjne na swojej liście głównej i tak poniżej znajdziemy wykaz kanałów eurowizyjnych dla trzech wybranych platformacy cyfrowych

Cyfrowy Polsat:

194. RTP Internacional Europa

201. Das Erste

203. RAI1

204. RAI2

205. RAI3

231. TV Slovenija 1

251. TVE International Europe

253. BVN TV Europa

254. RIK Sat

255. HRT 1

257. MKTV Sat

258. ERT World

265. ORT International

Cyfra+:

211. ORT International

220. France 2 (płatny)

221. France 3 (płatny)

222. France 4 (płatny)

300. Das Erste

306. BVN TV Europa

324. RAI1

325. RAI2

326. RAI3

336. Ictimai TV

385. TVE International Europe

392. Armenia 1

396. RTR Planeta

400. TV Romania International

401. HRT1

402. TV Slovenija 1

403. TV Slovenija 2

407. MKTV Sat

476. ERT World

N:

238. RAI1

239. RAI2

240. RAI3

244. RTR Planeta

251. TVE Internacional

252. RTP Internacional

298. MKTV Sat

318. Ictimai TV

319. BVN TV Europa

320. HRT1

321. TV Slovenija 1

322. TV Slovenija 2

325. TVR International

329. RIK Sat

330. ERT World

333. ORT International

341. Armenia 1

359. Das Erste

W przypadku Cyfrowego Polsatu jak i (zapewnie) Telewizji na Kartę oraz N na Kartę brakujące kanały można sobie wyszukać automatycznie włączając tą funkcję w Menu dekodera zgodnie z jego instrukcją obsługi - wtedy po wyszukaniu kanałów (najczęściej przyciskiem OK) potwierdzamy listę kanałów w celu jej zapisania. W przypadku tunerów darmowych tunerów satelitarnych a także tych od Cyfrowego Polsatu oraz (prawdopodobnie) obydwóch rodzajów opcji "na kartę" brakujące kanały możemy dodać również za pomocą wyszukiwania ręcznego wtedy to z listy dostępnej w Menu dekodera wybieramy opcje wyszukiwanie ręczne a następnie wpisujemy:

- Częstotliwość (pięć cyfr oznaczających ilość Mhz na którym nadaje dana stacja)

- Polaryzacja (gdzie wymieniona w wykazach litera V to polaryzacja Pionowa natomiast litera H to polaryzacja Pozioma)

- Symbol Rate (prędkość transmisji)

- FEC (ustawienie tzw. multipleksu na którym nadaje dany kanał)

Ten ostatni wymagany najczęściej w przypadku darmowych cyfrowych tunerów satelitarnych ale już nie jest potrzebny w przypadku dekoderów na przykład Cyfrowego Polsatu gdzie dekoder sam dopasowuje odpowiednią ilość. Parametry wszystkich kanałów które trzeba tam wpisać (a wpisujemy je w proporcji jeden parametr na jedno wyszukanie) znajdziecie w tym artykule. W przypadku dekoderów Cyfrowego Polsatu, dekoderów obydwóch opcji "na kartę" oraz darmowych cyfrowych tunerów satelitarnych niezbędne będzie przeszukanie samemu przyciskami P+ i P- (odpowiadającymi za zmianę stacji na telewizorze) na pilocie poszczególnych kanałów. W czasie tego potrzebna będzie długopis i kartka papieru na której możemy sobie zapisać numery i przypisane do nich nazwy poszczególnych kanałów nadających Eurowizję co później ułatwi nam ich wybieranie w szybszy sposób klawiszami numerycznymi. Sytuacja ta dotyczy nie tylko Hot Birda ale i pozostałych wymienionych w tym artykule satelit. Na koniec przeglądu tego satelity słów kilka na temat jakości satelitarnych którą to można podzielić na trzy kategorie:

- Dobra

- Średnia

- Fatalna

Rozkład kanałów w poszczególnych grupach jakości sygnału rozkłada się zaś następująco:

Dobra:

- Das Erste

- RAI 1 - 3

- France 2 i 3

- TVE Internacional

- RTP Internacional

- TV Slovenija 1 i 2

- HRT 1 i 2

- BVN Europa

- RTR Planeta

- Tele San Marino

- TV Romania International (tu jednak probelmy z oglądaniem może sprawiać pasek z informacjami)

Średnia:

- Ictimai TV

- ERT World

- Belarus TV

- Armenia 1

- RIK Sat

Fatalna:

- MKTV Sat

- RIK Sat

Te kanały wymienione w ostatniej grupie kanałów prezentują jakość na poziomie lat dziewięćdziesiątych a taka jakość może nieco przeszkadzać w oglądaniu Eurowizji.

Przejdźmy do satelity Astra 1 (19,2 stopni wschód) tu mamy szereg kanałów niemieckojęzycznych (w tym dwa z Austrii) w tym kanały publiczne ale i kanał serbski i holenderski. W przypadku tego satelity mamy do dyspozycji następujące częstotliwości:

Astra 1 (19,2 st. Wschód):

10.744 H SR 22000 FEC 5/6 Eins Festival oraz Phoenix

11.023 H SR 22000 FEC 5/6 RTS Sat (Serbia)

11.836 H SR 27500 FEC 3/4 ARD - Das Erste (Niemcy)

12.110 H SR 27500 FEC 3/4 NDR (Niemcy)

12.692 H SR 22000 FEC 5/6 ORF 1 i 2 (Austria)

Także i w tym przypadku operatorzy satelitarni zdbali o dostępność kanałów które będą nadawać Eurowizję na swojej liście - wszyscy z drobnym wyjątkiem którym jest Cyfrowy Polsat. Za to umożliwia on podobnie jak tunery (czy jak kto woli dekodery) telewizji na kartę a także darmowe tunery telewizji satelitarnej automatyczne bądź ręczne ustawienie stacji po zaznaczeniu satelity w instalacji akcesoriów. Aby odebrać kanały z tego czy następnych satelit należy wykonać skomplikowaną instalacje satelitarną której podstawą są:

a) dwa konwertery (znajdują się one na talerzu satelitarnym) lub konwerter typu Twin

B) przełącznik

c) odpowiednie okablowanie

W potrzebny sprzęt możecie zaopatrzyć się w sklepach oferujący sprzęt satelitarny (a są nimi między innymi punkty sprzedaży platform satelitarnych) gdzie również możecie się zapytać jak można podłączyć dany sprzęt do instalacji satelitarnej. Warto również zajrzeć do instrukcji obsługi dekodera gdzie możecie znaleźć wiele cennych wskazówek dotyczących instalacji. Wracając do Astry 1 (z pozycji 19,2 stopni Wschód) to w przypadku N i Cyfry + ich abonenci mogą znaleźć kanały wymienione w powyższym wykazie na następujących pozycjach:

Cyfra+:

650. ARD - Das Erste

658. Phoenix

705 oraz 756 - 758 NDR

713. BVN TV Europa

815. Eins Festival (dostępny dla posiadaczy dekoderów HD)

N:

501. ARD - Das Erste (dostępny dla posiadaczy dekoderów HD)

502. Eins Festival (dostępny dla posiadaczy dekoderów HD)

512. Eins Festival (dla reszty dekoderów tej platformy)

518. ORF2

570. NDR

571. Phoenix

607. ARD - Das Erste (dla reszty dekoderów tej platformy)

Na koniec omówienia tego satelity mniej zaawansowanym w tego typu sprawach lub tym którym nie chce się majsterkować przy ustawieniach satelity zdecydowanie polecamy odbiór z Hot Birda na którym też znajdziemy sporo kanałów eurowizyjnych.

Idziemy dalej. Po między satelitą Hot Bird a satelitą Astra mamy jeszcze jedną satelitę a dokładniej Eutelsat 16 (z pozycji 16 stopni Wschód) który w naszym kraju niestety jest mało znany - także i na tej satelicie mamy kilka stacji publicznych:

Eutelsat 16 (16 st. Wschód):

11.471 V SR 29950 FEC 3/4 TVR International (Rumunia)

12.597 V SR 2848 FEC 2/3 RTCG (Czarnogóra)

12.621 V SR 3364 FEC 3/4 TV Moldova International (Mołdawia)

12.633 V SR 4883 FEC 1/2 RTK1 (Kosowo)

12.656 V SR 4883 FEC 1/2 TVSH Sat (Albania)

12.733 H SR 5967 FEC 2/3 BN Sat (Bośnia i Hercegowina)

Naszą wędrówkę w poszukiwaniu kanałów eurowizyjnych zakończymy na satelicie ASTRA 3B (stacjonującej na pozycji na pozycji 23,5 stopni Wschód) na której to mamy jeden namiar satelitarny i znajdujący się pod nim następujący kanał:

Astra 3B (23,5 st. Wschód):

12.051 V SR 27500 FEC 3/4 BNT World (Bułgaria)

Wyszukiwanie kanałów na tych dwóch ostatnich satelitach dostępne jest tylko dla posiadaczy darmowych dekoderów lub dekoderów Cyfrowego Polsatu ponieważ dekodery Cyfry+ oraz N'ki niestety nie obsługują tego typu satelit z racji braku wyszukiwania automatycznego bądź ręcznego. Nie wiadomo jak sytuacja wygląda w przypadku dekoderów opcji "na kartę" więc jeżeli jest tam taka możliwość to osoby mające pojęcie o tego typu sprawach (tzn. oglądający Eurowizję na innych satelitach) jak najbardziej mogą z niej skorzystać. Mniej doświadczonym jak już wspomniałliśmy polecamy odbiór na Hot Birdzie oraz Astrze z pozycji 19,2 stopni Wschód o ile macie już ją zainstalowaną.

Oglądanie Eurowizji możliwe jest również w rejonach przygranicznych (wszystkich oprócz Czech które nie transmituje Eurowizji) w sposób naziemny. W tym celu trzeba przeszukać ręcznie (w nowszych telewizorach robimy to w Menu) jakie mamy dostępne stacje zagraniczne i jak wygląda sytuacja z ich obrazem oraz dźwiękiem. W przypadku telewizorów z naziemną telewizją analogową robimy to zgodnie z instrukcją obsługi telewizora programując kanały zaraz za polskimi. Natomiast w przypadku tunerów (set-top box'ów) naziemnej telewizji cyfrowej (znanej w skrócie jako DVB-T) postępujemy zgodnie z ich instrukcją obsługi wchodząc odpowiednim przyciskiem w pilocie do Menu a następnie przyciskami góra-dół szukamy opcje "Wyszukiwanie Ręczne" po czym potwierdzamy zgodnie z wyświetloną na ekranie lub napisaną w instrukcji nazwą przycisku który włączamy - w najczęstszych przypadkach jest to albo przycisk OK albo strzałka w prawo. Jeżeli chodzi o wyszukiwanie ręczne to w ich przypadku jednak parametry poszczególnych numerów kanałów mamy już wbitę w pamięć tunera więc możemy już je zmieniać przyciskami prawo-lewo w czasie gdy kolorowy pasek nawigacyjny zaznacza opcję zmiany kanałów poprzez częstotliwości. By uaktywnić tą opcje włączamy przycisk OK i tym samym przyciskiem potwierdzamy wybrany kanał który chcemy wyszukać. Następnie przechodzimy przyciskami ze strzałkami góra-dół na pole w którym pisze coś w stylu "Wyszukaj kanały" (jest on na samym dole) po czym uaktywniamy go przyciskiem OK którym też potwierdzamy znalezioną liście by mogła się ona zapisać w pamięci tunera. Po czym wychodzimy z menu przyciskiem odpowiadającym za wyjście z opcji lub tym samym którym włączyliśmy Menu. W przypadku wyszukiwania ręcznego pomocne są paski na których mamy ilość jakości i siły sygnału - w zależności od dekodera mamy również ilość procentową zarówno jakości jak i siły sygnału. Jeżeli ilość jakości sygnału jest mniejsza niż 50 procent wtedy możemy mieć problemy z odbiorem a jeżeli taką zawartośc pokazuje siła to wtedy możemy mieć problemy z wyszukiwaniem kanału wtedy to pozostaje dostrajać antenę podłączoną do tunera. W tunerach DVB-T możemy również wyszukiwać automatycznie - jednak tu musimy się liczyć ze zmianami również w polskich kanałach. By uaktywnić tą opcje przyciskami góra-dół kierujemy kolorowy pasek nawigacyjny na opcje "Wyszukiwanie Automatyczne" po czym naciskamy przycisk OK którym też potwierdzamy znalezioną przez tuner listę kanałów a następnie wychodzimy przyciskiem odpowiadającym w pilocie za wyjście lub przyciskiem od Menu. Tak więc mamy sporo sposobów żeby zobaczyć Eurowizję drogą telewizyjną oczywiście pomijając Telewizję Polskę która w tym roku niestety nie pokaże naszego ulubionego konkursu.

Gdyby ktoś potrzebował pomocy technicznej lub namiarów na telewizje z innych krajów to chętnie służę pomocą. Chciałbym też aby "Eurowizyjny Przewodnik Satelitarny" był tworzony również przez was stąd proszę o namiary satelitarne telewizji z innych krajów. Przy okazji zapraszam do rozmowy na temat tego gdzie będziemy oglądać Eurowizję w tym roku.

Jeżeli chodzi o moje plany to ja wybiorę albo Ictimai TV albo niemiecki Das Erste lub któryś z kanałów hiszpańskojęzycznych w każdm razie będę korzystał z tego co mam na Hot Birdzie :)

Mam nadzieje ze będzie on dla was bardzo pomocny przy wyszukiwaniu na satelicie poszczególnych stacji satelitarnych czy też naziemnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprawdzałam jak na razie program telewizyjny kanału RTR planeta i TVE international - z tego co widziałam, to kanał rosyjski nie transmituje wcale, a hiszpański tylko finał, a półfinały nie... pozostaje mi szukać dalej, gdzie mogłabym obejrzeć półfinały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam słoweńskie telewizje z paczki RTV SLO na Hot Birdzie które pokażą w ramach odkodowanej emisji wszystkie półfinały (na drugim kanale) i finał (na pierwszym kanale) :) Co do RTR Planeta to jeszcze nic nie jest przesądzone - zdażało się że pokazywał on Eurowizję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętacie może czy w zeszłym roku TRT HD (z 42.0E) kodowało sygnał na czas Eurowizji? Szukam jakiejś stacji FTA, gdzie mógłbym obejrzeć w HD oba półfinały + sobotni finał.

Zawsze jest ARD HD finał będzie na pewno,nie wiem jak z półfinałami.Myślę że TRT HD będzie na ok 70% FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja mam TRT Turk i zastanawiam się, czy transmitują, bo na ich stronie w programie nie znalazłam o tym informacji, ale równocześnie był tam z boku obrazek z logo eurowizji, a na tym kanale w tv jakieś 15 minut temu leciała jakaś piosenka eurowizyjna, no i nie wiem co mam o tym myśleć, jak to w końcu jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mógłbym obejrzeć pierwszy półfinał w ORF 1 HD, ale z tego co widzę po EPG, to będzie przerywany reklamami i programem informacyjnym o 22.40 :/

 

Jeśli chodzi o TRT, to według tej strony http://www.trt.net.tr/televizyon/sayfa/ ... 5-C8-17-D6 oba półfinały mają być transmitowane na TRT HD, a drugi półfinał z reprezentantem Turcji dodatkowo na TRT 1, TRT Avaz i TRT MUZIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli TRT zdecydowanie odpada :( Mnie natomiast ciekawi czy gospodarz czyli Ictimai TV pokaże półfinał pierwszy w którym to bodajże nie głosuje ?

Jeżeli chodzi o włoskie to w wykazie na poprzedniej stronie nieco przesadziłem - tam zobaczymy tylko finał na RAI2 a półfinały będą zaś na RAI5 ale wątpie że odkodują na ten czas jego sygnał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic, ale skoro jesteśmy w temacie TRT, to co się dzieje z przekazem TRT HD na 7.0E? Przeszukuję 10845 H (zarówno niekodowane, jak i kodowane), ale nic nie wyskakuje. 7.0E ma przewagę nad Turksatem jeżeli chodzi o stabilność sygnału dla mieszkańców Europy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mnie jeszcze ciekawi, jak jest z Armenia tv - w zeszłym roku oglądałam eurowizję właśnie na tym kanale, ale w tym roku Armenia nie bierze udziału i w związku z tym nie wiem, czy będą może transmitowali w tym roku półfinały... bo już mniej-więcej przejrzałam kanały, które mam i wychodzi, że nie będę miała gdzie obejrzeć półfinałów, chyba zostanie mi jedynie przez internet, ale według mnie to nie to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...