Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w Orange i gość mówił, że wszystko idzie przez światłowód i dalej jest rozsyłane albo przez kabel Ethernet albo przez wifi. To już teraz pogubiony jestem...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej technologii masz czy będziesz miał TV?
Jeżeli światłowód to TV będzie po IPTV i dekoder podłączony jest tylko kablem Ethernetowym do Funboxa. Możesz wtedy jeden kanał nagrywać i jednocześnie oglądać inny.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Proszę również wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie tego dekodera. Pracuje w IPTV bez satelity, podłączony jest kablem do Funboxa (eth2 żółte), wszystko działa.

Jednak kabel musi zniknąć i trzeba go zastąpić połączeniem bezprzewodowym. Nie bardzo idzie skorzystać z ap z funkcją klienta (sprawdzone i nie działa, to sprawdza się tylko przy opcji satelitarnej). Czy ktoś to już praktykował i czy działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz bezprzewodowo, to musisz wymienić dekoder na model WHD 80, który posiada moduł WiFi.

W przypadku bezprzewodowego IPTV konieczny jest zestaw dekoder WHD 80 + router FunBox 2.0.

 

Jeśli nie chcesz zmieniać sprzętu, to musisz mieć dwa repeatery. Jeden wpinasz do portu żółtego i tworzysz WiFi, a drugi ustawiasz by odbierał ten sygnał WiFi i podpinasz do portu w dekoderze.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptery PLC i leci po sieci elektrycznej.

Jeden wpinasz do gniazka z prądem przy Funbox łączysz kablem lan.

 

Drugi wpinasz przy dekoderze i kablem lan łączysz.

 

Całosc idzie po przewodach sieci elektrycznej.

 

Testowałem kilku producentow z rożnymi dekoderami i komputerami i się sprawdza.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Umów się że sprzedawcą że w ciągu kilku dni będziesz miał możliwość zwrotu w razie co.

2. Sparuj adaptery korzystając z połączenia router - komputer.

3. Następnie podepnij zamiast komputera dekoder i przepnij do żółtego portu lan w routerze.

4. Dekoder UHD sprawdza czy jest podpięty do Funboxa. Musi mieć zakres IP z routera Funbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77: Mam takie 2 urządzonka 8level wrp-300. Można je ustawić w różnych opcjach pracy. Czyli przy Funbox ma być jako router a po drugiej stronie jako AP client? Często w takich konfiguracjach nie zgadza się pula adresów IP i nie działa to wszystko tak jak powinno. Co ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przy Funbox musi być jako router, który nadaje po Wi-Fi internet. Przy dekoderze zaś jako AP Client, czyli odbiera po Wi-Fi i dalej po LAN.

 

To możesz zmienić zakres adresów IP w tych 8level na takie jakie są w Funbox.

 

Z tego co czytam to Funbox ma zakres adresów 192.168.1.1 - 192.168.1.254

 

Ustawiasz 8level wrp-300 żeby też miał zakres adresów z puli 192.168.1.1 - 192.168.1.254.

 

Bramę dajesz dla każdego 8level wrp-300 np.

Pierwszy 8level wrp-300 - 192.168.1.253

Drugi 8level wrp-300 - 192.168.1.252

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z UHD88. Dekoder jest połączony normalnie HDMI z TV, a TV kablem optycznym z soundbarem. Niestety czasami po włączeniu TV i dekodera, nie ma dźwięku. Wyłączenie i włączenie dekodera z prądu pomaga. Po kilku wyłączeniach i włączeniach dekodera z pilota problem się znów pojawia. Po odłączeniu soundbara problem pozostaje...

 

Dodam, że PlayStation, dekoder Vectry, nc+ i inne sprzęty nie miały z tym problemu, a wszystkie były podłączone w ten sam sposób.

 

Spotkał się ktoś z czymś takim? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam 

Mam pytanie co może być przyczyną że tuner nie zapamiętuje mi kanałów w ulubionej liście. Kanały dodane są do mojej listy dopóki nie wyłączę tunera z pilota. Gdy włączę cześć kanałów mam dodanych , część nie, niektóre odznaczone wracają do ulubionych. Wszystko stało się gdy przedłużałem umowę i zmieniłem pakiet. Tuner zaktualizowany , uprawnienia też i tak się dziej cały czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapamiętuje ulubione, ale np. już po dwóch dniach wszystko znika. To jest strasznie męczące ustawiać ulubione na nowo co chwilę. A niestety bez ulubionych jest ciężko przełączać się przez masę niedostępnych kanałów.

To jest wina oprogramowania tego dekodera.

Lista ulubionych na tunerach ORANGE jest ograniczona do 69 czy 68 pozycji.

Jeśli jest więcej tak się dzieje jak piszesz. Gdzieś to czytałem, może nawet na początku tego wątku, nie chce mi się szukać. Ale przetestowałem u siebie i się potwierdza. Lista ograniczona do 68 pozycji jest trwała i nie sprawia mi żadnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista ulubionych na tunerach ORANGE jest ograniczona do 69 czy 68 pozycji.

Jeśli jest więcej tak się dzieje jak piszesz. Gdzieś to czytałem, może nawet na początku tego wątku, nie chce mi się szukać. Ale przetestowałem u siebie i się potwierdza. Lista ograniczona do 68 pozycji jest trwała i nie sprawia mi żadnych niespodzianek.

To ja to kiedyś napisałem. Ale już się nie sprawdza. Mam mniej niż 60 ulubionych i znikają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...