Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Mam pewnien problem z tym dekoderem, otóż uruchomiam go dzisiaj i po zmianie kanału dekoder sam sobie zmienia dźwięk na bardzo głośny. Moje pytanie jest takie czy można to jakoś ustawić? głośniki mam podłączone do dekodera ale podczas użytkowania wcześniejszego dekodera nie było takich problemów. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest to naprawdę drażniące. Dodam iż próbowałam zmienić dzwięk w dekoderze ze stereo na automatyczny i 5.1 lecz nie otrzymałam żadnych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
przepraszamy

Ostrzeżenie ten łańcuch nie jest obecnie częścią subskrypcji. Chcesz kontynuować?

Taki komunikat pojawia się po wciśnięciu na nagrywanie przez przewodnik. Domyślam się, że chodzi tu o opcję automatycznego wyłapywania kolejnych odcinków danego programu. Tylko jak w takim razie taką subskrypcję uruchomić? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ze 2 lata temu, jeszcze z dekoderem SDH-85, korzystałem z możliwości darmowego obejrzenia odcinków niektórych seriali, które były nadane w ciągu poprzednich 7 dni - była tam opcja w menu dekodera. Teraz takiej opcji nie widzę, ale jest "Program TV" i po wybraniu dnia można wybrać odpowiedni program, ale działa mi tylko opcja "streszczenie" a nie mogę uruchomić opcji "oglądaj" i "ściągnij".

Czy coś się zmieniło, że mam zablokowane? Czy może to trzeba jakoś aktywować i ew. zapłacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moi drodzy potrzebuję pomocy. Mianowicie - mój dekoder znajduje się w innym pomieszczeniu niż Livebox. Żeby zapewnić mu jednak połączenie z netem to podłączyłem go kablem ethernet do komputera stacjonarnego (który łączy się z internetem poprzez wifi). To rozwiązanie działało dobrze przy użyciu "udostępniania połączenia internetowego". Niestety od jakiegoś kwartału przestało to funkcjonować. Dekoder "nie widzi" internetu. Czy ktoś z was miał podobny problem? Próbuję to rozwiązać na wszelkie sposoby, ale nic nie wychodzi. Próbowałem także połączenia mostkowego, ale to się kończy tym, że na komputerze przestaje w ogóle działać internet.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam problem ze skalowanie obrazu na kilku kanałach.

68 CBS Action - powinno być 16:9 jest 4:3

157 Disco polo music - powinno być 16:9 jest coś dziwnego bo nawet nie widać loga programu

I Cartoon Network tak samo jak w przypadku CBS Action.

 

Zmiana ustawień w TV i na dekoderze nie przynosi żadnych skutków, Orange przysłał do mnie techników żeby sprawdzili na swoim sprzęcie... Niestety u nich wyglądało to tak samo...

A Orange twierdzi ze wszystko jest ok.

 

Mam dekoder uhd 88 po IPTV

 

Czy szanowni koledzy i koleżanki mogą zobaczyć jak to wygląda u nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest "problem" ale tylko z DPM obraz "uciekł" i nie może powrócić do swoich "ram" tak jest od zeszłego roku mniej więcej od listopada, ale "pomarańcza" bagatelizuje sprawę, może gdyby kanał był "topowy" to technicy poprawili by obraz, no ale kanał DPM jest "niszowym" kanałem to sobie poczekamy, może ktoś kiedyś jakiś technik się tym zajmie i obraz "powróci" do swojej "objętości ramowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest "problem" ale tylko z DPM obraz "uciekł" i nie może powrócić do swoich "ram" tak jest od zeszłego roku mniej więcej od listopada, ale "pomarańcza" bagatelizuje sprawę, może gdyby kanał był "topowy" to technicy poprawili by obraz, no ale kanał DPM jest "niszowym" kanałem to sobie poczekamy, może ktoś kiedyś jakiś technik się tym zajmie i obraz "powróci" do swojej "objętości ramowej".

U mnie w domu przez niektórych domowników jest traktowany jako topowy :-)

 

Orange juz 2 razy przystało monterów, którzy przyszli popatrzyłi i stwierdzili problem na platformie... I cisza...

Edytowane przez maly801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od wczoraj wyłączyli mi na dekoderze Ale Kino+ a to był mój ulubiony kanał filmowy.

Dodam tylko że ten kanał jest w pakiecie którego mam czyli Comfort+.

I jeszcze jedna sprawa wczoraj w godzinach porannych zabrakło EPG.

Edytowane przez Telewizja Urbanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Czy ten dekoder dostał w końcu obsługę DiSEqC?

 

Czytałem w kilku miejscach, że są problemy, a z drugiej strony widziałem jakiś komentarz z sierpnia 2015, że nowy soft dodał opcje DiSEqC do menu. Kolega planuje kupno konwertera monoblock twin na HB i Astrę i nie wiem co mu doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dekoder ma 2 wejścia sat. Rozumiem, że po to, aby móc nagrywać i jednocześnie oglądać coś innego. Orientujecie się jak to jest jak mam gniazdko RTV i czy można z tego wyjścia dać jakiś rozgałęźnik na 2xSAT i tak to podpiąć? Czy ten drugi kabel trzeba samemu dokupić? Mieszkanie jest w nowym budownictwie i ma doprowadzone światłowody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dekoder po podłączeniu anteny w dwa wejścia umożliwia nagrywanie jednego kanału i oglądanie innego.

Jeśli nie włożysz drugiego kabla SAT, to oglądać i nagrywać jednocześnie możesz tylko przy podłączonej antenie DVBT.

 

Co do sposobu na podłączenie jednej anteny SAT do kilku odbiorników/wejść w dekoderze - tutaj poradnik: https://forum.satkurier.pl/topic/8333-rozdzielanie-sygnału-satelitarnego/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...