Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam!
Proszę o wyjaśnienie co powoduje, że dekoder Orange Sagemcom UHD88 nie generuje w swojej zasadniczej części programu tv sat i podaje komunikat brak sygnału. O braku sygnału dla UHD88 przeczytałem wpisy na różnych farach ale nigdzie nie znalazłem wyjaśnienia ani propozycji pozytywnego rozwiązania dlatego pozwalam sobie postawić ten problem z opisem własnych doświadczeń. Przeprowadziłem testy dla 2 anten (dużej i małej), 3 różnych konwerterów, 2 kabli antenowych, przy połączeniach hdmi i scart, 4 dekoderach UHD88 oraz na starych dekoderach Polsatu i Cyfra+ (połączenia tylko scart). We wszystkich przepadkach poprawny program tv sat był generowany dla dekoderów Polsatu i Cyfra+ oraz dla 4 UHD88 w części tzw warsztatowej (przyciski DCD). Natomiast dla tych samych 4 dekoderów UHD88 w części zasadniczej brak emisji tv sat i komunikat brak sygnału na wejściu SAT. Wartości parametrów generowane przez moje anteny satelitarne dla przykładowych programów tv wynosiły (1) miernik pracowników Orange moc 5/8=62% jakość 8/8=100%, (2) dekoder Polsat moc 69%, (3) Cyfra+ moc 90%, (4) Orange UHD88 moc do 77% jakość do 89%, (5) UHD80 moc 78% jakość 98%. Dokumentację w postaci zdjęć można zobaczyć tutaj: www.BrakSygnalu.jurek.waw.pl Będę wdzięczny za sugestie a ponieważ jestem laikiem proszę opisy na takim poziomie.

Edytowane przez Mr. Orbita
Mamy już wątek o UHD88 - łączę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena jest prawidłowo włączona i kabel jest prawidłowy bo poprawnie edytowane są kanały tv sat w części warsztatowej (klawisze DCD) dekodera UHD 88.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

mam pytanie dotyczące tego jak wygląda nagrywanie w Orange TV?

Mianowicie nurtują mnie trzy kwestie:
1. Gdzie kupić dysk twardy do tego dekodera? Na stronie Orange nie widziałem, żeby mieli w sklepie, tylko widziałem na Allegro. Najlepiej, żeby to był min. 320 GB.

2. Jak wygląda to całe nagrywanie, chodzi mi mianowicie o to, czy można zaplanować nagrywanie jak telewizor jest wyłączony, czyli wybieram sobie program z EPG n.p. jakiś w południe kiedy mnie nie ma w domu i co wtedy? Włącza się dekoder i się nagrywa program?

3. Z tego co się domyślam, jeżeli chcę nagrać program na innej stacji niż tą którą oglądam to potrzebuję konwertera Twin zgodnie z tym filmem (przewód koncentryczny z końcówkami mam, dysku nie mam), tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem ten dekoder w wersji IPTV (wtedy tylko z szybszą miedzią do 80 Mbit/s), obecnie do odbioru oferty Orange mam Samsunga.

1. Zamawiasz przy zamówieniu dekodera przez internet lub poprzez salon Orange bądź później za pomocą salonu Orange. Z Allegro lepiej nie bierz, bo ten konkretny sprzedawca łamie w ten sposób umowę z Orange - dysk jest własnością operatora. Pojemność dysku: deklarowana - 320 GB; w praktyce - niewiele mniej (sytuacja podobna do występującej w sprzęcie Cyfrowego Polsatu).

2. Powiem jak to było w moim przypadku (w przypadku satelity może być inaczej) - dekoder się włączał na danym kanale (więcej o tym, dlaczego się tak dzieje, opiszę dalej), program do nagrania wybierasz z EPG bądź ustawiasz ręcznie. Pamiętaj tylko o tym, że przy włączeniu listy nagrań zeruje się bufor w timeshift - przez co nie można obejrzeć kanału, który był w tle listy nagrań.

3. Tutaj sytuacja się komplikuje - w zależności od konfiguracji sprzętowej są dwie odpowiedzi:

  • tak - w przypadku instalacji satelitarnej konwerter Twin bądź w przypadku instalacji IPTV korzystanie z internetu światłowodowego;
  • nie - w przypadku instalacji IPTV korzystanie z internetu po miedzi.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to telewizja idzie przez TV Sat, a internet jest po miedzi.

Mam pytanie dotyczące tego, że zeruje się bufor w timeshift. Co to konkretnie oznacza? Że nie można oglądać innego kanału jak się nie ma konwertera Twin?

Mi chodzi o sytuację, że nie ma mnie w domu albo nie oglądam TV i wtedy chcę coś nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważyłem, że ostatnio zwiększono w tym dekoderze liczbę kanałów ulubionych na max. 100. Program informuje również w momencie układania listy o przekroczeniu tej liczby. Dodano również możliwość ustawiania kolejności kanałów na tej liście, jednak bez zmiany ich numerów z listy głównej. 

Myślę, że podobnie jest w WHD 80 choć tego nie sprawdzałem.

Może komuś przydadzą się te informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.09.2018 o 23:44, lukis90el napisał:

1. Zamawiasz przy zamówieniu dekodera przez internet lub poprzez salon Orange bądź później za pomocą salonu Orange. Z Allegro lepiej nie bierz, bo ten konkretny sprzedawca łamie w ten sposób umowę z Orange - dysk jest własnością operatora. Pojemność dysku: deklarowana - 320 GB; w praktyce - niewiele mniej (sytuacja podobna do występującej w sprzęcie Cyfrowego Polsatu).

 

Ze względu na to, iż od niedawna (od grudnia 2018) mam w ramach usługi multiroom dekoder Sagemcom UHD oraz niedawno przerabiałem temat zakupu dysku do tego dekodera, muszę zaktualizować parę rzeczy związanych ze wspomnianym dyskiem:

  • dysk do tego dekodera (wciąż 320 GB) kupuje się w salonie Orange na własność za ponad 200 PLN (Orange najprawdopodobniej chce się pozbyć dysków do tego dekodera);
  • z tego powodu (dysk na własność) zakup dysku z Allegro jak najbardziej nie jest niezgodne z umową, a jest o połowę tańszy niż w salonie (zazwyczaj z powodu śladów magazynowania);
  • z oficjalnego forum Orange - da się zwiększyć pojemność dysku do 500 GB poprzez jego wymianę, ale nowy dysk musi się zmieścić w dedykowaną obudowę (w innym przypadku nie da się włożyć dysku do dekodera).

Mam nadzieję, iż komuś niniejsze informacje się przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...