Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwią mnie te zdziwienia - bez obrazy, ale jesteś kolejny, który nie wie co kupuje?

W pewnym sensie tak, nie wiedziałem co kupuję. Tzn. nie wiedziałem, że dostanę ten model dekodera, spodziewałem się SHD85.

W zasadzie nie o to mi chodziło :lol2:

Te tunery z tym oprogramowaniem maja stałą listę, z hotbirda, więc o astrze czy monobloku to w ogóle zapomnij :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Wczoraj stary dekoder SHD-85 odmówił pracy, to był mój drugi egzemplarz.Ostatnio wymieniałem 14 lutego br. Jak widać nowy egzemplarz za długo nie pochodził.

Wczoraj pod wieczór zadzwoniłem pod numer 801505505 i opisałem szczegółowo co dzieje się z dekoderem. Na to pani poinformowała mnie że wyda numer zgłoszenia i w salonie "Orange" mi wymienią na taki sam, czyli SHD-85. Jak poprosiłem o wymianę na ten nowy, czyli UHD-88, to pani powiedziała że nie da rady, ponieważ dekoder UHD-88 jest tylko dla nowych abonentów, albo przy przedłużeniu umowy.

 

Powiedziałem tej pani że nie chcę dekodera SHD-85 ponieważ jest jak dla mnie zbyt awaryjny i jak mi nie wymienią na ten nowy model, to stary model schowam do szafy i podpiszę umowę u konkurencji. Jak powiedziałem te słowa, to w ciągu 3 minut pani powiedziała mi że mogę dostać ten dekoder,ale muszę zabrać ze sobą również kartę, ponieważ stara karta nie będzie działała z tym dekoderem, ponieważ niedługo będzie zmiana wersji kodowania kanałów(Prawdopodobnie z Viaccess PC 3.0 na PC 5.0)

Pani po prostu do zgłoszenia dopisała pozwolenie na taką wymianę. W salonie "Orange" nie było w ogóle problemów. W salonie pan powiedział że nowa "czarna" karta abonencka jest hybrydowa, czyli do DTH i IPTV.

 

Teraz mam jedno pytanie. Podłączyłem pendriva 4 gb na którym mam filmy, muzę i foto, ale w menu nie pojawia się w ogóle opcja "Moje multimedia". Jak podłączam inne pendrivy, czy też dysk USB także nie pojawia się ta opcja. Co mam zrobić aby zadziałało? A może po prostu złącze USB w dekoderze jest jeszcze nie aktywne softwarowo?

 

Proszę o pomoc w tej sprawie.

 

Jak chcecie koledzy także wymienić dekoder SHD-85 na ten nowy UHD-88, to może mówcie tak jak ja że niechcecie już tego starego dekodera. Może akurat się Wam też uda. Pozdraiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam jedno pytanie. Podłączyłem pendriva 4 gb na którym mam filmy, muzę i foto, ale w menu nie pojawia się w ogóle opcja "Moje multimedia". Jak podłączam inne pendrivy, czy też dysk USB także nie pojawia się ta opcja. Co mam zrobić aby zadziałało? A może po prostu złącze USB w dekoderze jest jeszcze nie aktywne softwarowo?

 

U mnie też nie działa. Raczej wyłączone są. Dekoder ma slot na dysk twardy, więc pewnie nie dadzą wyboru i będą się go na siłę wciskali pod hasłem "pendrive nie działa, ale to jest lepsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Pisałem do nich w tej sprawie i powiedzieli, że wejście USB nie jest jeszcze aktywne i nie znają daty wprowadzenia tego do oprogramowania. Ale muszą, bo w przewodniku jest o tym mowa, poza tym jest jeszcze "usługa interaktywna".

 

Co do tych kart, to im się coś chyba miesza - u mnie normalnie działa biała karta z dekoderem UHD 88. Wczoraj zadzwonili, że mogę wymienić w salonie, ale nie muszę. Mówili też o jakiś dodatkowych opcjach, kiedy będę miał ta kartę, ale nie wiem do końca o co chodzi, bo nie ja odebrałem telefon, a nie było mnie w domu.

 

U was też czasami przy włączaniu dekodera pojawiają się poziome kreski na wyświetlaczu, logo Orange na ekranie i tak bez końca?

__

Nie do końca rozumiem dlaczego, ale w trakcie trwania umowy (przedłużałem w marcu) zaproponowali mi wymianę SHD-85 na UHD 88, chociaż z SHD nie było problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak zadzwonić z zapytaniem na infolinię. Dowiedziałem się z niej że złącze jest jak na razie nie aktywne, ponieważ były jakieś problemy z nim.

 

Edit: Kolega sebbo14 wyprzedził mnie z informacją z infolinii "Orange"

 

Za rok kończy mi się umowa na DTH(Satelita). Jak wiadomo dekoder ten jest hybrydowy, czyli satelitarno-kablowy(IPTV). Gdy ta umowa się zakończy to wydaje mi się że spokojnie będę z tym dekoderem przejść na IPTV. Skoro karta abonencka jak i dekoder są hybrydowe, to nie powinno być problemów.Do IPTV mam możliwości techniczne,ponieważ monter TP zapewniał mnie o tym że będzie działać, bo do centrali mam jedynie 760 metrów. Jak sądzicie. Da radę za rok tak zrobić. Z góry dzięki i pozdrawiam z Wielunia.

 

@Sebbo14. Na infolinii pani poinformowała mnie że rzekomo stare "białe" karty na razie działają z tym dekoderem , ale w przyszłości przestaną, ponieważ "Orange ma w planie "lekką modyfikację systemu kodowania" Prawdopodobnie z viaccess PC 3.0 na viaccess PC 5.0. A może mają w planie parowanie kart? Pożyjemy, zobaczymy, oby jednak nie było parowania"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszał się cały czas, oraz nie odbierał za dobrze transponderów w polaryzacji poziomej(H).

 

Wie może ktoś z was, czy da się jakoś zrobić twardy reset tego dekodera? SHD-85 robiło się to jakoś za pomocą przycisków na przednim panelu dekodera. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wie może ktoś, czy da się wymusić ponowną aktualizację oprogramowania dekodera? Wiem że w sagemcomach od cyfry+ można to zrobić jakoś za pomocą kombinacji przycisków na panelu przednim dekodera. UHD-88 to też sagemcom dlatego pytam. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu oczekiwania dziś dokonałem aktywacji dekodera. Jak na pierwszy raz jest OK, mam TV po kablu i nie jestem pewien czy dobrze piszesz że karta jest ta sama do IPTV i DTH ja mam na karcie karta dostępu IPTV Viaccess Więc chyba kartę dostaniesz inną...

Jak narazie jestem zadowolny kanały TV na 40 calach wyglądają OK, TVN HD też całkiem spoko nie ma różnicy między IPTV a DTH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu sprzedawca w salonie "Orange" w Wieluniu się pomylił i powiedział że karta jest hybrydowa tzn. do IPTV i DTH. Miał zapewne na myśli dekoder.

 

Teraz opiszę moje spostrzeżenia:

 

Zalety:

 

1. Uruchamia się niemal natychmiast po naciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie. Jedynie pierwsze uruchomienie po podłączeniu do sieci trwa nieco dłużej,tak ok.do 40 sekund.

 

2. Przy DTH nie musi być podłączony do LB i internetu. Gdy prosi o test połączenia, to klikamy przetestuj później i można oglądać tv sat,natomiast bez LiveBoxa nie będziemy mogli oglądać VOD i Tv na życzenie, bo filmy i programy są ściągane z netu. Do IPTV będzie potrzebne podłączenia LB i internetu, ponieważ kanaly tv są przesyłane internetowo.

 

3. DVB-T w tym modelu jest lepiej przemyślane niż w SHD-85, bowiem można wyszukać wszystkie multipleksy jakie mamy w zasięgu.Jeśli jesteśmy w zasięgu muxów Czeskich,Niemieckich,Słowackich itd., także da się je odbierać.

 

4. Możliwość podłączenia dysku twardego. Niestety dysk jest na wynajem od "Orange" i musimy przy wynajmowaniu go zapłacić kaucję w wysokości 150 PLN.

Gdy dysk nam nie będzie potrzebny możemy go zdać i wtedy zwrócą nam w 100% tą kaucję.

 

5. Nieco mniejszy pobór prądy niż w poprzedniku, czyli SHD-85.

 

6. Niebawem można będzie podłączyć pendriva lub dysk twardy USB i oglądać przez dekoder jego zawartość tj. muzykę zdjęcia i filmy.(na razie złącza usb nieaktywne)

 

6. Napiszę krotko. W porównaniu do poprzedniego dekodera uznam że zaletą jak dla mnie jest także wygląd i kolor dekodera UHD-88.

 

Wady:

 

1. Czasami się zawiesi.Wystarczy go wyłączyć i włączyć przełącznikiem z tyłu dekodera i będie już dobrze.

 

2. Bardzo się elektryzuje obudowa. Gdy kilkukrotnie pod rząd pogłaszczę gorę obudowy to wyraźnie słychać przeskoki ładunków elektromagnetycznych. Dekoder ów bardzo przyciąga kurz i po dwóch dniach wygląda jak wielka roztocz :lol2: To samo dotyczy zresztą LB 2.0.

 

Na razie tule moich spostrzeżeń.Gdy coś nowego zauważę, to z Wami się tym na pewno podzielę.

 

Moim zdaniem dekoder w przyszłości może działać jeszcze lepiej,ponieważ po drodze na pewno będą jakieś aktualizacje lub modernizacje softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do tego dysku na wynajem...

Dostanę go w każdym salonie sklepie Orange?? Czy tylko dostępny jest przy podpisywaniu umowy??

W sumie mógłbym go wziąć za 150zł i później mi oddadzą.

 

A jeszcze sie spytam czy w przyszłosci istnieje możłiwośc nagrywanie jednego programu i oglądania kolejnego po IPTV?? Bo po SAT widze że ma 2 wejscia antenowe więc ma dwie głowicie DVBS2 a czy się nagrywac tak przez IPTV??

 

Co do uruchamiania, ta sama firma co Cyfra oferuje dekoder HD a róznica ogromna aż ża mnie sciska na tego Cyfrowego Sagemcoma, powinni wgrac podobny soft.

 

A i jeszcze kolejne jedno, da się zmienić w ustawieniach aby po włączeniu był odrazu obraz TV a nie ekran Orange TV??

Oraz czy można ustawić na nim wy lącznik czasowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk możesz wypożyczyć w każdej chwili. Obećnie można oglądać i nagrywać tylko jeden kanał, ponieważ druga głowica jest nieczynna softwarowo. Po IPTV także można nagrywać. W ustawieniach nie da się zmienić nic, tak aby nie było na początku orange menu. Orange menu będzie przy włączaniu zawsze obecne. Jest opcja wyłącznika czasowego,ale nazywa się ona "Tryb oszczędny.Jak ją włączysz to dekoder sam automatycznie wyłączy się po upływie 4 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanie czy ktoś z was podłączał nowy dekoder UHD88 wraz z nową kartą Viacess 5.0 do splitera? Obecnie mam biały dekoder do DHT samsung shd 85 wraz z biała karta Viacess 3.0 i chciałbym dokonać wymiany na czarny dekoder uhd88, ale obawiam się że po wymianie, spliter nie będzie odczytywał nowej karty Viacess 5.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - dzwoniłem na infolinie Orange i tam mi powiedzieli ze wymienia mi na uhd 88. Chce wymienić dekoder w punkcie w Bochni a tam mi mówią ze mogą mi dać tylko ten stary bo system nie pusci wymiany na UHD 88 z 85. Czy jest to możliwe czy mnie okłamali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam taki szatański pomysł i nie wiem czy ruszy. Mam w domu z kablami tak ,ze mógłbym przeciągnąć max. jeden kabel do satelity. Warto by było (mam w planach wzięcie tp) rozbić sygnał na dwie karty. Czy mógłbym podłączyć ten dekoder kablem, włożyć kartę do splittera i podłączyć do drugiego dekodera który jest podłączony pod antenę ?

 

ps. Doczytałem ,że chyba te karty są parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - dzwoniłem na infolinie Orange i tam mi powiedzieli ze wymienia mi na uhd 88. Chce wymienić dekoder w punkcie w Bochni a tam mi mówią ze mogą mi dać tylko ten stary bo system nie pusci wymiany na UHD 88 z 85. Czy jest to możliwe czy mnie okłamali?

 

Oszukali cie na infolinii :D na wymiane sa tylko stare dekodery a nowe UHD88 dostają tylko nowi klienci

No chyba że dostałes przy podpisaniu nowej umowy nowy dekoder to wtedy na wymianę tez masz nowy.

Generalnie to co masz to na to ci wymienią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie oszukali cię na infolinii. Możesz wymienić SHD-85 na UHD-88. Konsultant na infolinii po prostu do numeru zgłoszenia dopisuje zgodę na wymianę na UHD-88 i pan/pani w salonie widzi to w systemie i bez problemów wymieni. Wymieni Tobie także białą starą kartę na nową tą czarną, bo UHD-88 podobno działa tylko z czarną kartą.

 

Żeby konsultant zgodził się na tę wymianę, musisz stanowczo i zdecydowanie powiedzieć że nie chcesz dekodera SHD-85 i chcesz wymienić właśnie na UHD-88. Ja żeby mi wymienili powiedziałem że jak mi nie dadzą UHD-88 to jak dostanę znowu SHD-85 to po prostu schowam go do szafy i podpiszę umowę z konkurencją. Jak to powiedziałem to konsultantka "zmiękła" i powiedziała że mogę wymienić na nowy model, czyli UHd-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dziwne - byłem w salonie pierwszy raz - wtedy powiedziala mi Pani ze nie da mi 88 bo go nie maja i co najwyżej 85. Nie wymieniłem wróciłem do domu. Potem zadzwoniłem z domu do salonu i nagle okazało się za maja 88 ale mi nie wymienia na 88 bo muszą się skończyć zapasy 85. Wczoraj zadzwoniłem do nich znowu i okazało się ze system ich nie puszcza na taka wymianę - mówią ze na początku pojawienia się dekodera tak można było jednak teraz juz n albo 85 albo czekać. Przy zgłoszeniu jest notatka ze proszę o wymianę na 88. Jak nie to pojadę do galerii krakowskiej - tam może mi załatwia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu z kablami tak ,ze mógłbym przeciągnąć max. jeden kabel do satelity. Warto by było (mam w planach wzięcie tp) rozbić sygnał na dwie karty. Czy mógłbym podłączyć ten dekoder kablem, włożyć kartę do splittera i podłączyć do drugiego dekodera który jest podłączony pod antenę ?

To nie zadziała, ponieważ podzielisz same karty, a to nie wystarcza - każdy dekoder musi mieć niezależny dostęp do sygnału z anteny, osobne połączenie.

 

ps. Doczytałem ,że chyba te karty są parowane.

Nie są, ale TP nieco kombinuje przy komunikacji z kartami i w efekcie obecnie wiele odbiorników sobie z tym nie radzi. Szczegóły są na ostatnich stronach w temacie: viewtopic.php?f=102&t=11943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest dziwne - byłem w salonie pierwszy raz - wtedy powiedziala mi Pani ze nie da mi 88 bo go nie maja i co najwyżej 85. Nie wymieniłem wróciłem do domu. Potem zadzwoniłem z domu do salonu i nagle okazało się za maja 88 ale mi nie wymienia na 88 bo muszą się skończyć zapasy 85. Wczoraj zadzwoniłem do nich znowu i okazało się ze system ich nie puszcza na taka wymianę - mówią ze na początku pojawienia się dekodera tak można było jednak teraz juz n albo 85 albo czekać. Przy zgłoszeniu jest notatka ze proszę o wymianę na 88. Jak nie to pojadę do galerii krakowskiej - tam może mi załatwia ;)

 

Ja wczoraj wymieniłem dekoder UHD 86 na UHD 88. Nie było żadnych problemów :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Najlepiej najpierw zadzwonić do nich albo napisać, podadzą numer zgłoszenia i wtedy na pewno wymienią. ;)

 

A ja mam pewien problem z tym dekoderem, przy włączaniu pojawiają się poziome kreski na wyświetlaczu i logo Orange (nic poza tym się nie dzieje i trzeba restartować po kilka razy, żeby może się włączył). Wymieniłem tydzień temu dekoder na nowy, bo już w ogóle nie chciał się włączyć, ale zauważyłem w nim to samo już chyba drugi raz. Czy ktoś miał / ma podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...