Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@sebo47, mam tą samą wersję oprogramowania co Ty. Dwukropek oddzielający godziny od minut na wyświetlaczu również u mnie nie świeci...

Zdjęcie zakładki dekoder w menu DCD: http://img.nopaste.pl/upload/dekoder_4fe8da9c7ef19.jpg

Ostatnio coraz częściej zawiesza mi się to ustrojstwo na usługach VOD. Kilkanaście razy zdarzyło mi się również, że przestał reagować na przyciski (chciałem przełączyć na inny kanał bądź ściszyć), pomaga tylko wyłączenie i włączenie dekodera przyciskiem z tyłu.

U mnie ostatnia aktualizacja pojawiła się 1 czerwca (wniosło to obsługę przycisku mozaiki na pilocie - wcześniej był on nieaktywny, innych zmian nie zauważyłem). Zatem moim zdaniem system datowania wersji firmware nie jest adekwatny do daty jego wypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, trzymaj: http://img.nopaste.pl/upload/podsumowan ... a30fb6.jpg

Skąd masz informację o tym, że planowana jest jakaś aktualizacja?

 

Mam jeszcze pytanie do użytkowników tego dekodera, korzystał ktoś z Was z dedykowanego dysku? Jeśli tak to jak to się sprawuje? Może ktoś wie czy da się obejść zabezpieczenie umożliwiające korzystanie tylko z dysku od orange?

Czy Wam funkcja Pause/Play też działa w trochę śmieszny sposób, tzn. można nagrać do półgodziny programu ale niestety jak się zaczyna odtwarzać to po jakimś czasie wyskakuje komunikat, że brakło pamięci i wraca na żywo. Przez to korzystanie z tej funkcji jest tylko denerwujące, chyba, że musicie zrobić przerwę oglądając krótki program. Po wciśnięciu Play nie wyłącza się nagrywanie i zapisuje to co oglądamy do czasu wyczerpania pamięci... Mam nadzieję, że aktualizacja o której wspomniał sebo47 poprawi te błędy bo są irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problemy z dekoderem, więc jak to zwykle ja nie dam im za wygraną. Zgłosiłem całą sprawę przez forum Orange i tam przedstawiłem problemy. Technik Orange podczas rozmowy powiedział że wszystkie błędy będą poprawione w aktualizacji która pojawi się pod koniec lipca. Wiedzą o wszystkich błędach w sofcie i starają się je naprawić.

 

Bardzo często jest aktualizowana pozycja "wersja aplikacji" - to jest najważniejsza wersja oprogramowania, tamta 04.01.01 to ona jest jakaś główna i ona chyba ma mały wpływ. Tak przynajmniej wywnioskowałem ale nie gwarantuje :) Dlatego prosiłem o screeny bo ostatnio mi dali dekoder który nie aktualizował się i musiałem go wymienić, a tak to wiem że ten jest ok. Tylko mnie dziwi czemu ty masz dwukropek między godziną a ja nie i to już mam ten sam problem przy drugim dekoderze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie doczytałem ;) ale skoro mu dekoder wyświetla dwukropek to znaczy że nie może się zaaktualizowac tzn ma wadliwy dekoder bo w starej wersji oprogramowania dwukropek wyświetla się normalnie ;) Ja jestem ciekaw czemu w oprogramowaniu pisze UHD 86 a nie UHD 88 ;) coś niedorobiony ten dekoder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość krzysiek.karolak

Na TVN HD spróbuj zmienić ścieżkę dzwiękową (wciskając OK na tym kanale lub w ustawieniach) z Dolby Digital na Stereo. Sterowanie głośnością powinno działać normalnie. Co do rozdzielczości to tak, sama się zmienia - możesz jeszcze sprawdzić na telewizorze czy pokazuje 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Mam problem z dekoderem - wyłączyłem go przy wideo na życzenie, potem włączył się na kanale 24 :shock: (przypominam, że mam ofertę satelitarną, a kanał 24 to Promo TV, który jest w IPTV. Dodatkowo pojawiły się takie kanały znane z IPTV jak np. RTL :shock: . Oprócz tego nie mam dostępu do żadnego innego kanału (czarny ekran), bo zapewne mają parametry IPTV :/ . Restarty nic nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Po jakimś czasie samo wróciło do normy ;)

 

A czy coś wiadomo o aktualizacji, która miała być w czerwcu, dodającą obsługę multimediów z urządzeń USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie dostałem właśnie taki dekoderek wraz z internetem, o to moje pytanie jak zarejestrować tv ?

Chodzi mi o to że muszę zrobić aktywację, ten dekoder będzie albo do naziemnej lub satelitarnej tv.

Wiem tyle że później nie musi być połączony kabel do internetu by to oglądać, wystarczy kliknąć później.

Czy aktywację można zrobić podłączając swój router ? Pytam dlatego że nie widzę sensu podłączać Livebox.

Zgodziłem się na taką umowę bo dali mi szybszy internet i za darmo dekoder i router, jedynie będzie jednorazowa aktywacja.

Proszę o pomoc :)

 

I jeszcze jedno pytanie czy jest szansa jak z białymi kartami, korzystać z innego dekodera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

Jak zarejestrować?? Postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie TV!

Pamiętaj aby dekoder w tym procesie byl podłączony do Liveboxa do żółtego portu. Póxniej oile masz TV DTH połączenie nie będzie potrzebne...

jeśli dostałeś białą kartę to możesz podłączyć swój dekoder zgodny z Viaccess 3 ale nie masz gwarancji wszystkich kanałów zwłaszcza takich jak TVNy z którymi na ogół jest problem. Lecz do tego karta musi być aktywna więc i tak musisz UHD88 i Livea podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak podpisałem umowę :)

Dostałem lepszy internet, Livebox oraz dekoder UHD 88.

Cena za aktywację to bodajże 29,90 zł - jeden raz przy drugim rachunku.

Jak to później jest pod koniec umowy - trzeba zwrócić ?

Bo nic nie pisze w umowie, a na tym pisze własność TP.

Kolejna sprawa to że nie ma żadnych opłat, za używanie jak dawniej było chyba 10 zł.

Z tego co wiem właśnie przy satelicie wystarczy samo podpięcie kablem do zwykłego routera.

Dlatego w wolnym czasie, sprawdzę bo nie chce mi się podpinać Liveboxa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to widocznie się pomyliłem :P

A jak to jest pod koniec umowy, do zwrotu Dekoder i Livebox ?

Jeżeli nie przedłużę danej umowy.

Ostatnie pytanie, jeżeli będę chciał później zrezygnować z Usługa Tv to muszę całkowicie zrezygnować z umowy ?

Żeby zostawić np. sam internet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...