Jump to content
Burito

MUX IV (TV mobilna)

Recommended Posts

MUX4 pierwotnie miał być wyłącznie telewizją mobilną. Jak jest wiemy, choć nie znam dokładnie zapisów czy coś się nie zmieniło.

Jeśli zrobilibyśmy jakąś zrzutkę to może i @STARS.TV wskoczył by na wolne miejsce na muxie 😎

• Like 1
  • Haha 4

Mamy na tę chwilę 12 kanałów MUX 4. Połowa z nich należy do Polsatu: Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film oraz Polsat Cafe (nie licząc Polsat Comedy Central Extra). Decyzja rezerwacyjna mówi, że może być jedynie połowa Polsatowskich kanałów, a więc nie liczmy na jakiś Polsat Seriale czy Polsat 2. W "zestawie programów radiowych i telewizyjnych wchodzących w skład usługi TV Mobilna" tutaj LINK z dnia 14 marca 2016 możemy zobaczyć jakie stacje mogą wejść w miejsce TVN Style. Jak widzimy możemy znowu zobaczyć kanał TVP Polonia w naziemnej, ale także TV Mobilna może nas także zaskoczyć czymś z Platformy Canal+ (teleTOON+, MiniMini+) :) 

Osobiście nigdy nie miałem dostępu do MUX 4 (nie licząc niekodowanych Polsat News HD i Polsat Film HD), ale myślę, że obecna oferta TV Mobilnej - MUX 4 to jest śmiech na sali. Pamiętam, jak tutaj, na forum widziałem bitrate dla kanałów z tego multipleksu - wstyd. Bardzo niski bitrate + trochę niekiedy dziwny dobór stacji (można odnieść wrażenie, że skoro MUX 4 Polsat dowodzi, to tam może chcieć wepchnąć część swoich stacji) powodują mieszane uczucia na temat płatnej oferty, dodatkowo w przeszłości były też narzekania na temat zasięgu, problemów z odbiorem tego multipleksu. Akurat pomysł może i dobry, ale wykonanie - beznadziejne. Wepchnięcie dużej ilości kanałów na raz do jednego multipleksu i inne zarzuty - serio? Ciekawe, co dojdzie w miejsce TVN Style. Oczywiście nie wymagam, żeby była cała oferta premium w tym multipleksie, ale myślę, że można było inne stacje dodać. 

PS. Ciekawi mnie też to, jaka jest sprzedaż TV Mobilnej. Orientuje się ktoś może? ;) 

Ten multipleks powinien być już dawno w DVB-T2. Sprzedaż jest słabiutka skoro i tak trzeba mieć specjalny dekoder DVB-T. Tego już ciężko znaleźć na portalach aukcyjnych

Co do jakości, nigdy osobiście nie korzystałem z mobilnej i nie znałem nikogo kto by korzystał zatem nie mogłem porównać, ale słyszałem że najlepiej nie jest. Zresztą to wynika samo z siebie, widząc ile kanałów jest w tym MUX.

Teraz po odkodowaniu PN mając dostęp do MUX4 mogę porównać jakość. Mimo iż jest to kanał z małą liczbą dynamicznych scen, to jednak na większych ekranach 40+ widać pikselozę bardzo.

Mogę sobie tylko wyobrazić co się dzieje na kanałach filmowych, czy sportowych.

Nawet po przejściu na DVB-T2 HEVC liczba kanałów będzie sprawiać że ich jakość nadal pozostanie niska - choć lepsza niż obecnie.

Dodatkową przeszkodą do korzystania z tej oferty jest konieczność posiadania odrębnego dekodera.

To już wiadomo jaki kanał będzie zamiast TVN Style.

Cytat

Informujemy, że z dniem 31.05.2020 r. kanał TVN STYLE, który dostępny jest w usłudze Telewizji Mobilnej na pozycji 19 zostanie usunięty z oferty.

W jego miejsce z dniem 01.06.2020 r. do oferty Telewizji Mobilnej dołączy kanał TELE5.

TELE5 to kanał ogólnotematyczny z ogromną porcją różnorodnej rozrywki. Na jego ofertę składają się: szeroka oferta filmów, w tym klasycznych i dokumentalnych, kultowe seriale oraz programy autorskie o zróżnicowanej tematyce trafiające w potrzeby szerokiej publiczności. 

• Like 1

Oby wszedł odkodowany, niby dziadowski kanał ale zawsze to coś nowego w naziemnej.

• Upvote 1

Jak dla mnie najwyższa pora, żeby wziąć się za ten multipleks i uruchomić właśnie takie kanały :) Przecież Cyfrowy Polsat od dawna już nie sprzedaje dekoderów do TV Mobilnej. Dziś reklamują dekodery IPTV. Liczę na to, że kanał będzie za darmo, ponieważ był lub jest za darmo na MUX L7. 

Posted (edited)

To zabawne, bo zdaje się, że Tele5 zwinął się z muxu lokalnego, bo nie płacił...😂

Ale wszystko układa się w całość - ostatnie dodanie kanałów Polcastu w Netii + ograniczony wybór kanałów do MUX-4 sprawiło, że Tele5 się załapało.

I co z tego że nie płaci - TV Republika także z potężnym długiem wobec CP  a dalej tam jest...

No to jeszcze trochę i Polonia 1 HD w CP 😆

Edited by rotalplus
  • Haha 3

Rozumiem, że Tele5 będzie dostępna w formie odkodowanej. 

@jaszek Nie spodziwałbym się w wersji odkodowanej :) Obecnie w MUX4 masz dostępne stacje radiowe które naziemnie są niekodowane, a w MUX4 kodowane :)

Zapisy koncesyjne dla tego MUX przewidują że wszystkie stacje są kodowane.

• Sad 1

tak samo jest z polsat film w czterech obiektach jest testowo za darmo a w mux 4 jest kodowany 

z tele 5 bedzie tak samo😡

• Sad 1

Jak kodowane, to dla nadawcy kompletnie bez znaczenia jeśli chodzi o oglądalność. Ten MUX ogląda garstka ludzi. Nie ma już nawet dekoderów do tego. 

To Tele5 ma polską koncesję? Jeśli nie, to czy może trafić do telewizji naziemnej?

T5 od niedawna nadaje na włoskiej koncesji.

Comedy Central i Polsat CC Extra nadają na holenderskiej koncesji, jedynie spełniają wymagania KRRiT (z wyjątkiem oznaczeń wiekowych) więc T5 może pojawić się w mux-4.

Ostatnio zmieniła koncesję na jakąś zagraniczną, ale do dziś ma polskie oznaczenia wiekowe :P I nie..Raczej już być nie może w NTC za darmo.

Już na wielu stronach było pisane, cytując rzeczniczkę CP, że Tele5 dołączy do pakietu kodowanego. Będę zaskoczony jeśli zostawią go rozkodowanym. Stacje radiowe kodują, a Tele5 by rozkodowali? :)

Posted (edited)

ciekawi mnie los jedynego odkodowanego kanału w mux 4 Polsat News SD po 31 maja

Edited by tvosobista1hd

MUX IV:

Tele5 jak przewidywaliśmy kodowany

Polsat News SD na tą chwilę niekodowany.

Nadajnik testowy Cyfrowego Polsatu z Katowic K40 w skład którego wchodził Polsat News HD, oraz Polsat Film HD wyłączony.