Jump to content
Burito

MUX IV (TV mobilna)

Recommended Posts

Testy Polsatu w dvbt2 pewnie mają na celu zbadać zainteresowanie ludzi w tym temacie. Dajemy dwa kanały zobaczymy jaki odzew... Widać zainteresowanie jest.

K 24 brak sygnału Katowice/Kosztowa czy to tylko umnie jest problem czy ogólnie nie mam sygnału 

Posted (edited)

Z Częstochowy też problem z sygnałem k. 32 i co dziwne niekodowany Polsat News na tv prawidłowo działa mimo tego że sygnał skacze od 0 do 100.

Edited by maks27

To widać że dziś jest ogólny na Śląsku problem z mux 4 ktoś jeszcze ma problem bo rano dobrze obierałem mux ten a tu nagle znikł sygnał i nie mogę go złapać a inne mux działają normalne nawet mux8 i mux tvs 

U mnie normalnie odbiera obydwa polsaty news, też kosztowy

Posted (edited)

K40 z Kosztowy Polsat News, Polsat Film, oraz MUX4 Polsat News w Krakowie działa normalnie.

Edited by dvbtowiec

Posted (edited)

Dzięki za infomacje czy ja coś mam z anteną 

Edit : Poprawiłem antenę i dział mux 4

Edited by musia

U was też na automatycznym formacie obrazu Polsat News SD jest w 4:3?

Od wczoraj nie odbieram MUX IV z na nadajnika Częstochowa komin Elsen kanał 32.

Może ktoś odbiera ten nadajnik ? Ja sprawdziłem odbiór w odległości kilometra i tam też nie ma sygnału., Co potwierdź że coś się stało i sygnał nie dociera do anteny. Wszystkie inne mux-y odbieram bez zastrzeżeń łącznie z MUX VIII.

koniec TVN Style w MUX 4? 31 maja 2020 roku  prawdopodobnie zniknie z oferty telewizji mobilnej

@tvosobista1hd skąd taka informacja?

Faktem jest, że to jedyny kanał na tym multipleksie od TVN/Discovery.

Po drugie, chyba większość forumowiczów uważa, że coś powinno się zmienić na tym MUX-4.

Po 1. Polsat by nie pozwolił bo ma swój Polsat News 

Po 2. Najprawdopodobniej wejdzie jakiś kanał Polsatu ponieważ na 99% po przejściu na T2 płatnej MUX4 nie będzie - po prostu im się to nie opłaca

• Upvote 1

Fajnie jakby zniknął Nickelodeon. Może w końcu zakończyłyby się nocne powtórki "Rodziny zastępczej"? :D A tak w ogóle to skąd info oraz czy tylko TVN Style znika? 

Otrzymałem od CP sms-a z info o wyłączeniu z oferty TVN Style i informacją że mam prawo rozwiązania umowy z tego powodu.

Dodatkowo ten sam komunikat mam w ICOK.

Chyba że to rozpoczęcie procesu wygaszania oferty, i to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. MUX testowy to raczej droga rzecz, więc Polsat zaoszczędzi na przeniesieniu PNews HD i PFilm HD do MUX 4. Tylko najpierw trzeba poczekać na wygaszenie wszystkich umów na dystrybucję.

Rzeczywiście ta informacja jest w ICOK, lecz zastanawiam się dlaczego ją mam, ponieważ nie mam TV Mobilnej tylko satelitarną.

Mam pytanie ktoś wie Jaki jest powód wycofania TVN Style z TV mobilna 

Najprawdopodobniej albo CP albo TVN nie chce przedłużyć umowy na dystrybucję.

Szkoda ze ten kanał z mux 4 zostanie usunięty bo był fajnym kanałem czy zostanie czymś zastąpiony czy raczej nie 

Było mówione ze nie wiadomo. Albo Polsat coś za niego wrzuci, albo to początek końca TV Mobilnej.

Ma się pojawić nowy kanał zamiast TVN Style tylko jeszcze niewiadomo co. Obstawiam Polsat Seriale

Teoretycznie nie powinni móc dać kolejnego swojego kanału. Koncesja na ten mux zawierała wymóg udostępnienia miejsca na co najmniej 16 programów radiofonicznych lub telewizyjnych od co najmniej 16 unikalnych dostawców usług medialnych, w tym nadawców w rozumieniu ustawy o radiofonii i telewizji (żaden nie może przekroczyć 50% udziału).

Wszystko jest w DZC-WAP-5176-3/09 pkt. 8 i nic mi nie wiadomo, aby ten warunek uległ zmianie.

Natomiast w praktyce, gdy policzy się nadawców dziś, to już w samym mux nie ma 16 różnych (tu operator sprytnie kombinuje, dostarczając listę, z której może sobie wybrać, na liście może i 16 by było, a na muxie nawet nie wiem, czy 10 się uzbiera, biorąc pod uwagę stacje radiowe). A też to 50% przestaje się trzymać kupy (już teraz 6 kanałów TV na 12 jest od Polsatu, tu kreatywne podejście polega na tym że są przecież stacje radiowe).

Także w praktyce się zobaczy, ale jeśli ich skusi, to pewnie trzeba będzie podpytać w UKE i KRRiT co sądzą na ten temat :]

To jest taki fajny przykład, że na papierze być może to się jeszcze zgadza (do weryfikacji), robiąc decyzję jak zwykle zabrakło precyzji, jak zawsze dało się za dużo pola do frywolnej interpretacji i w praktyce tu się przykombinuje, tam się podejdzie kreatywnie i fajnie jest tylko na papierze. Polska biurokratyczna w całej okazałości.

• Like 1