Jump to content
Burito

MUX IV (TV mobilna)

Recommended Posts

Skoro coś się ruszyło w sprawie MUX4 to może w końcu uruchomią nadajniki, na które rok temu otrzymali pozwolenia.

Polsat News HD jest również dostępny za pośrednictwem HbbTV w MUX-4, chyba kilkanaście minut temu ruszył, bo wcześniej było „HbbTV test”

Polsat News można oglądać w całym MUX-4 nie tylko poprzez HbbTV.

Mi telewizor kazał zaktualizować kanały zrobiłem to i okazało się że mam Polsat News   :)

Dekoder cyfrowego Polsatu do odbioru  mux 4 nie odbiera Polsat News HD z mux 4 tylko Polsat News HD z testowego mux w woj śląskim w mieście jaworzno a za to odbiera z dwa kanały polsat news SD jak do tej pory z mux 4  tyko na jednym z nich  z dalszej pozycji jest tylko czarny obraz 

Edited by musia

4 godziny temu, SatExpert napisał:

@Anita Kaźmierska, Możesz ich dopytać czy PN jest na stałe FTA? Bo to jest zbyt piękne, żeby tak już zostało... :]

Osobiście nie sądzę żeby na stałe, chociaż... TVN w HD jest niby testowo od kiedy mam w domu odbiornik DVB-T, a było to jeszcze przed wyłączeniem analogu. Sam nawet nie wiem, do kiedy mają pozwolenie...

W W-wie na kanale 45 jakość genialna. Chyba najlepsza z kanałów HD jakie są tu dostępne, a w każdym razie z pewnością lepsza niż TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD.

Tv LG odbiera Polsat News w ramach MUX-4 jednak wymagał wyszukania, pozostałe kanały nadal ignoruje nie zapisując na liście. Sam  Polsat News zapisał się na pozycji 101 i wymaga wybrania go wybierając numerycznie 101. Wybierając P+/P- jest pomijany.

No i z MUX-4  w ramach hbb.tv uruchamiając internetowy przekaz można się cofnąć kilka sekund do tyłu.

10 godzin temu, michael112 napisał:

Osobiście nie sądzę żeby na stałe, chociaż... TVN w HD jest niby testowo od kiedy mam w domu odbiornik DVB-T, a było to jeszcze przed wyłączeniem analogu. Sam nawet nie wiem, do kiedy mają pozwolenie...

W W-wie na kanale 45 jakość genialna. Chyba najlepsza z kanałów HD jakie są tu dostępne, a w każdym razie z pewnością lepsza niż TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD.

Bo nadają jeden kanał z bitrate ponad 8 Mb/s więc lepiej niż na satelicie

Dzisiaj już nie jest pomijany Polsat News z pozycji 101 w MUX IV,  teraz używając P+/P-  normalnie wskakuje jak każdy inny kanał 

Wyłączona też jest kopia kanału w tym mux-ie.

Mam nadzieje że ta zmiana pokaże Polsatowi że można MUX4 wykorzystać w nieco inny, bardziej pożyteczny sposób niż ten który zwie się TV Mobilną.

Edited by Poland

K63 Dzięki. U mnie wyszukało kanał Polsat News na kanale 35 w Rzeszowie wiadomo kanał w SD

Wyszukać Polsat News bezpośrednio na tv obsługującym HbbTV, tym sposobem działa. Jak oglądam Polsat News za pośrednictwem dekodera Tv Mobilnej nie działa HbbTV.

Możesz też uruchomić tą opcję na Polsacie z MUX II. 😉

Niestety na moim tv Samsung nie wyszukuje mi HbbTV zarówno na kanale Polsat z MUX2 jak i Polsat News z MUX4. Nie wiem co jest przyczyną. Na pozostałych kanałach nadających HbbTV serwisy działają.

Nie masz banera z informacją żeby wcisnąć czerwony guzik? Jeśli wybierasz czerwony guzik i nic się nie pojawia to znaczy że nie masz kompatybilnej wersji HbbTV (min. 1.5). Pozostałe serwisy HbbTV na innych kanałach działają z niższą wersją choć nie wszystko poprawnie

Nawet baner mi się nie wyświetla na kanałach Polsatu.

Telewizor to model NU7172, o ile się nie mylę jest to model z zeszłego roku.

10 godzin temu, mikor4 napisał:

Nawet baner mi się nie wyświetla na kanałach Polsatu.

Telewizor to model NU7172, o ile się nie mylę jest to model z zeszłego roku.

Mam ten sam problem TV samsung z 2017. Okazuje się że zarówno mój i twój odbiornik obslugują hbbtv 1.0, niestety potwierdza się to co mówił twój przedmówca... niewiadomo czy wogóle dostaną aktualizację (czy to wogóle możliwe zaktualizować wersję hbbtv?), u mnie na tv wciskając czerwony przycisk na kanałach ktore nie obsluguja hbbtv wyskakuje „niedostepne” na polsacie poprostu pustka więc coś niby widzi ale nic poza tym...

Jeśli nie wyświetla się nic na żadnym kanale jeśli chodzi o HbbTV to jeszcze do niedawna posiadacze samsungów musieli doinstalowywać specjalną apkę ze smart tv żeby wogóle hbbtv chodziło (tzw, Hbbtv widget). Dlatego pozostaje kwestia otwarta - czy nie ma nigdzie hbbtv czy tylko na Polsacie. Model NU7172 jest dość nowy więc powinien mieć nowszą wersję

Edited by rotalplus

Hbbtv działa na innych kanałach, jedynie na Polsacie nie działa, a co do NU7172 sprawdzałem na stronie samsunga i niestety w specyfikacji hbbtv 1.0 tak jak mój M5572

Na kanałach TVP serwis działa prawidłowo. 

Tego się nie spodziewałem, że tak duży producent TV ma star wersje HbbTV.

TVP vod działa. Też mnie to dziwi tymbardziej że poczytalem o tym i standard hbbtv 1.5 został opublikowany pierwszy raz w roku 2012... a w lutym 2018 nawet 2.0.2. A mój tv z roku 2017 i ma 1.0 opublikowany w 2010...

Znalazłem coś ciekawego, na rynku polskim samsung chyba wogóle nie sprzedaje tv z hbbtv wyzszym niż 1.0, a ten sam model TV w różnych krajach moze posiadac 1.5 czy nawet 2.0