Skocz do zawartości

Zdjęcie

MUX IV (TV mobilna)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
987 odpowiedzi w tym temacie

#981 Eric

Eric

Niedoświadczony

• Użytkownicy
  • 63 postów
  • Od: 09 mar 2017

Napisano 30 styczeń 2018 - 08:51

Zasięg u mnie jest OK, nawet chętnie bym zapłacił za te kanały, ale oczywiście zamknęli ofertę w jedyny słuszny dekoder.

Gdyby zrobili z tego ofertę na kartę i nie parowali tego z swoim sprzętem to może i ktoś by się skusił albo chociaż jakiś wybór tych dekoderów był.

#982 Barti

Barti

Moderator

• Moderacja
  • 6300 postów
  • Od: 12 maj 2007
  • LokalizacjaOpolszczyzna

Napisano 30 styczeń 2018 - 15:30

Tutaj akurat nie ma kart i parowania ich z dekoderem. Tutaj zastosowano system Irdeto w wersji bezkartowej.

Oprócz dekoderów dedykowanych, powinien też być dla tej oferty dostępny moduł CAM do bezpośredniego umieszczenia w telewizorze. Przecież każdy obecny telewizor posiada złącze na taki moduł i wbudowany tuner DVB-T.

Zmuszanie widzów chcących skorzystać z tej oferty do stawiania pod telewizorem dodatkowego "pudełka" i używania jeszcze jednego pilota uważam za kuriozalne! :evil:

:idea: Przypominam, że wątek poświęcony samej ofercie "TV Mobilna" Cyfrowego Polsatu jest już tutaj: :arrow: http://forum.satkuri...rowego-polsatu/ Dyskusja tutaj zaczyna nam się niepotrzebnie dublować.

barti_skforum_sign_ipb.pngbarti_skforum_qrcode.png
Nie udzielam porad za pomocą Prywatnych Wiadomości (PW). Masz problem? Masz jakieś pytania? Pisz na forum w odpowiednim dziale i wątku.

#983 Wicus

Wicus

Amator

• Użytkownicy
  • Pip
  • 117 postów
  • Od: 24 lis 2011
  • LokalizacjaPołaniec

Napisano 31 styczeń 2018 - 10:27

Witam. Macie sygnał z nadajnika G Sw Marcina Tarnow na k33 ? od wczoraj u mnie cisza

Użytkownik Wicus edytował ten post 31 styczeń 2018 - 10:27

#984 jeneka

jeneka

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Od: 01 kwi 2010
  • LokalizacjaPrzytoczna

Napisano 26 luty 2018 - 17:48

Sąsiad posiada tak antenę dla mux 1,2,3,8 i dostał nowy dekoder polsatu naziemny HD T210, i pytanie czy musi całą antenę obracać by odebrać mux4 czy wystarczy sam dipol obrócić i złapie kanały polsatu?

ceYOfPn.jpg

qyn0NOx.pngx3w8fbc.gif

#985 jaszek

jaszek

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 536 postów
  • Od: 11 sie 2017
  • LokalizacjaOstróda (okolice)

Napisano 26 luty 2018 - 18:25

Ten dipol to chyba jest na pasmo VHF i przyda się na MUX-8 jeśli w Waszej okolicy nadaje w polaryzacji pionowej. Będzie musiał ustawić tę antenę pionowo lub - jeśli sygnał dość dobry - na ukos, jednak te rozwiązanie nie wygląda zbyt estetycznie. Jeśli sygnał MUX-4 jest bardzo silny, to nawet w takim ustawieniu powinien złapać, jeśli tylko antena zostanie zwrócona w odpowiednim kierunku.

Użytkownik jaszek edytował ten post 26 luty 2018 - 18:27

#986 AnalitykDVB

AnalitykDVB

Czasami wpadam

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 242 postów
  • Od: 29 sty 2018

Napisano 26 luty 2018 - 18:48

Ja mam antenę ustawioną normalnie (poziomo) i łapie mi ten multipleks. Co prawda sygnał słaby, bo azymut na nadajnik MUX-4 inny od pozostałych MUX-ów, ale łapie.  MUX-8 też odbieram, choć jest w moim przypadku nadawany również w polaryzacji pionowej i dodatkowo w paśmie VHF, a antenę mam UHF. Także być może sąsiad nie będzie musiał nic kombinować.

#987 jeneka

jeneka

Przesiaduję 24/7

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Od: 01 kwi 2010
  • LokalizacjaPrzytoczna

Napisano 26 luty 2018 - 19:01

A nowy dekoder nie aktywowany da się jeszcze aktywować jeśli uśpiona została oferta?

qyn0NOx.pngx3w8fbc.gif

#988 jaszek

jaszek

Aktywny

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 536 postów
  • Od: 11 sie 2017
  • LokalizacjaOstróda (okolice)

Napisano 26 luty 2018 - 19:51

Tak, da się. Oferta - choć uśpiona - wciąż obowiązuje, dekodery te są w (nieoficjalnej) sprzedaży. Co do odbioru wszystkiego na jednej antenie to właśnie wiele zależy od azymutu, o którym wspomniał przedmówca, oraz od mocy sygnału. Polaryzacja ma tym większe znaczenie, im dalej od nadajnika (mniejsza moc).

Użytkownik jaszek edytował ten post 26 luty 2018 - 19:55