Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Spółka EmiTel, operator techniczny sieci nadawczej, ruszył z emisją sygnału czwartego multipleksu (MUX-4) Naziemnej Telewizji Cyfrowej z obiektu nadawczego Katowice / Kosztowy. Emisja prowadzona jest na kanale 24 z mocą 10 kW.

Paramentry emisji MUX-4 ze stacji Katowice / Kosztowy:
Kanał: 24; Moc: 10 kW; Polaryzacja: H (pozioma); Charekterystyka: D (kierunkowa)


Źródło: Urząd Komunikacji Elektronicznej
Info: Naziemna info

Edytowane przez exmartino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Jak informuje na forum Radiopolski jeden z użytkowników wreszcie Cyfrowy Polsat z MUX4 bierze się za RTCN'y. Na razie są zgody na Chorągwicę w Krakowie i Kołowo w Szczecinie, ale pewnie tego będzie więcej. Moźe te pozwolenia też mają z tym związek i na podstawie tego multipleksu Polsat będzie jeszcze bardziej zwiększac swoje wpływy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :)

 

Za wykazem pozwoleń UKE - TV (1.12.2017):

MUX-4 z nowych lokalizacji:
Szczecin/Kołowo K30 | ERP: 15kW | Hter: 140 m n.p.m. | Hant: 198 m n.p.t. | H | ND [za: Szczecin/Komin WISKORD]
Gorzów Wlkp./Podmiejska K29 | ERP: 3,1kW | Hter: 65 m n.p.m. | Hant: 104 m n.p.t. | V | ND [za: Gorzów Wlkp./Komin b. C. Małorolnych]
Kraków/Chorągwica K33 | ERP: 7,2kW | Hter: 491 m n.p.m. | Hant: 99 m n.p.t. | H | D [za: Kraków/Komin H. ArcelorMittal Poland (2)]

 

Emisja z Chorągwicy jest już potwierdzona przez jednego z użytkowników.

Edytowane przez Szymon9904
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

KRRiT powinna zobowiązać CP do zwiększenia zasięgu, lepszej oferty albo nie przedłużyć koncesji. Marnują się kanały.

Nie mogą. Poprzednia KRRiT nakazała im uruchomienie nadawania w 'X' miastach (i to zostało spełnione), zaś pełne pokrycie ma być bodajże do 2023 roku. Do tego czasu więc nic się nie zmieni.

Witam. Po co są te testy puste w TV mobilnej? Ponadto dalej Radio Bajka szumi. Mogliby to radio podmienić na inne. Moim zdaniem olewają mux 4.

Ile jest tych testów? Nie skanowałem ostatnio. Ja mam jeden - w miejscu kanału Moje Polskie Radio na liście stacji radiowych (pozycja numer 2). Może mylisz z testami MUX-8?

Zasięg to jedno. Kolejnym ograniczeniem jest to, że mux 4 jest kodowany i, co gorsza, dostępny jest tylko na jedynie słusznych dekoderach dedykowanych... :evil:

Jest kodowany, owszem, ale 7,50 zł/mc bez umowy i zobowiązań to niewiele. Niektórzy mają tę ofertę jeszcze taniej, nawet za symboliczną złotówkę. Gorsza sprawa jest taka, że trzeba mieć ichni dekoder (o wadach tego sprzętu wielokrotnie pisałem) oraz kiepski odbiór (polaryzacja pionowa). 

 

Oferta programowa jest przyzwoita. To chyba najtańszy sposób na Polsat Sport i Polsat Sport Ekstra. Ponadto najpopularniejsze (nie licząc tych obecnych w bezpłatnej DVB-T) kanały z poszczególnych tematyk - Polsat Film. Comedy Central, Kino Polska, TVP Seriale, czy Nickelodeon.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą to jest jakość kanałów upchniętych jak sardynki w puszcze. Nie da się tego oglądać na większym TV, zwłaszcza kanałów sportowych.

Zapomniał wół, jak cielęciem był :) Jeszcze kilak lat temu ludzie mieli śnieżący Polsat i oglądali :)

Co do zasięgu, to on nie jest zły tam, gdzie jest. Problemem jest polaryzacja. Nie wiem skąd dzisiaj taki opór przed posiadaniem dwóch anten. Kiedyś przecież w wielu regionach polski było to normą (jedna na UHF i jedna na VHF). Ja MUX-4 z odległości grubo ponad 15 km odbieram na zwykłej siatce pochylonej o 45 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasięg u mnie jest OK, nawet chętnie bym zapłacił za te kanały, ale oczywiście zamknęli ofertę w jedyny słuszny dekoder.

Gdyby zrobili z tego ofertę na kartę i nie parowali tego z swoim sprzętem to może i ktoś by się skusił albo chociaż jakiś wybór tych dekoderów był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat nie ma kart i parowania ich z dekoderem. Tutaj zastosowano system Irdeto w wersji bezkartowej.

Oprócz dekoderów dedykowanych, powinien też być dla tej oferty dostępny moduł CAM do bezpośredniego umieszczenia w telewizorze. Przecież każdy obecny telewizor posiada złącze na taki moduł i wbudowany tuner DVB-T.

Zmuszanie widzów chcących skorzystać z tej oferty do stawiania pod telewizorem dodatkowego "pudełka" i używania jeszcze jednego pilota uważam za kuriozalne! :evil:

 

:idea: Przypominam, że wątek poświęcony samej ofercie "TV Mobilna" Cyfrowego Polsatu jest już tutaj: :arrow:https://forum.satkurier.pl/topic/8670-mobilna-telewizja-cyfrowego-polsatu/ Dyskusja tutaj zaczyna nam się niepotrzebnie dublować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...