Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydarzenia24 w obecnej formie są bardzo problematyczne na niektórych dekoderach w odbiorze m.in. Canal+box 4k bardzo często z powodu nietypowych ustawień po prostu źle odtwarza obraz, pojawiają się artefakty nawet jak sygnał jest 100%, mam kilka dekoderów mniej znanych producentów to w ogóle nie ma obrazu (oczywiście obsługują hevc i 10 bit bo np. TVP Dokument działa idealnie i wszystko inne), to nie jedyny dekoder który ma problem z tym sygnałem, moim zdaniem to jest totalna amatorka, wygląda to tak jakby ktoś celowo robił problemy, aby kupić sat bo naziemna bezpłatna źle działa..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wydarzenia 24 grają na telewizorze 32 calowym starym z 2016/17 firmy Kruger&Matz choć mam przybliżony ekran, jest niestety overscan, nie mam pełnego ekranu, a mój telewizor nie posiada funkcji żeby sobie samemu ustawić i wyświetlić pełny ekran. Czekam jak zmienią na tym kanale na rozdzielczość 1920x1080p50 to wtedy będę miał pełny ekran. 

 

Telewizor posiada DVB-T2/HEVC i jestem w 3 etapie, który był 23 maja. Odbieram wszystkie kanały dostępne u mnie. 

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim telewizorze Wydarzenia 24 działają marnie bo obraz lekko się trzęsie ale to wina nadawcy bo tydzień temu było wszystko ok 3 miesiące temu Polsat przysłał mi wypowiedzenie umowy abonenckiej na Tv Mobilną bo oczywiście brak dekoderów do odbioru DVB-T 2 właśnie w taki sposób Polsat dba o swoich klientów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pisać maile do UKE i KRRiTV by im nie przedłużono pozwolenia na MUX4 na kolejne 10 lat jak im się skończy pozwolenie/rezerwacja z końcem przyszłego roku na te częstotliwości. Z płatnymi kanałami to do kablówki, na satelitę i do streamingu niech idą sobie. :-(

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Polsatowi jedynie chodzi o blokowanie częstotliwości jednego ogólnopolskiego MUX-a by inni nadawcy nie mogli wejść na rynek NTC w Polsce i nie podbierali mu oglądalności na jego kanałach w tym na ogólnodostępnym Polsat. :-( Im więcej darmowych MUX-ów w NTC tym więcej kanałów w NTC na MUX-ach. Chodzi jak zawszę o kasę i tylko tyle. :-(

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, September77 napisał:

Chociaż, że pomimo odebrania tego MUXa Polsatowi, to i tak pewnie ten nadawca, dostanie w nim jedno lub dwa miejsca, a po czasie pewnie wykupi inne na nim dostępne :)

No to trzeba wprowadzić rygory w konkursach i na sloty w MUX-ach NTC. Rygor dla koncernu medialnego komercyjnego, który się ubiega o miejsca dla swoich kanałów, że np. nie może mieć więcej niż 4 kanały w NTC. Jest dużo chętnych na miejsca w naziemnych MUX-ach. Ja bym nawet dopuścił tak jak w innych krajach UE to jest że mogą startować nadawcy zagraniczni np. z UE i USA. Była by lepsza oferta i ciekawsza oraz prawdziwa konkurencja w NTC pomiędzy koncernami komercyjnymi. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pablo21 napisał:

Ja bym nawet dopuścił tak jak w innych krajach UE to jest że mogą startować nadawcy zagraniczni np. z UE i USA. Była by lepsza oferta i ciekawsza oraz prawdziwa konkurencja w NTC pomiędzy koncernami komercyjnymi. :-)

Też, chętnie zobaczyłbym taką możliwość, z takiego samego powodu co ty! :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rygor, że żaden z koncernów medialnych komercyjnych, które już posiadają swoje kanały w MUX-ach NTC i ich limit czyli max 4 nie może przejmować innych nadawców, którzy też posiadają miejsca w MUX-ach NTC. Wtedy jak takie przekręt by zachodził UKE i KRRiTV po zbadaniu struktury właścicielskiej blokuje takie przejęcie a jak do niego dojdzie to z automatu odbiera rezerwację częstotliwości i koncesję naziemną. :-) Przy takich rygorach takiemu Polsatowi (ewentualnie TVN-owi też choć ten ma tylko 4 kanały w NTC!) odechce się przejmować kanały w NTC od innych nadawców. :-) To na bank by zadziałało. :-)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pablo21 napisał:

No i rygor, że żaden z koncernów medialnych komercyjnych, które już posiadają swoje kanały w MUX-ach NTC i ich limit czyli max 4 nie może przejmować innych nadawców, którzy też posiadają miejsca w MUX-ach NTC.

Chociaż, że według mnie to nieudaloby się. Ok, mamy nowego nadawcę na rynku i przez jakiś okres czasu jest ok, tylko że pewnie po jakimś czasie, może zacząć się coś dziać w firmie, która jest właścicielem tego kanału. I co wtedy? Najczęściej stacje wykupuje Polsat oraz MWE. Chociaż, że z tej dwójki, ja preferuje Polsat! A gdyby pojawił się taki zapis, to slot po takim mniejszym nadawcy, który po jakimś czasie stwierdzi, że ogolnopolski MUX w NTC nie jest dla niego, może mieć problem, albo cały czas widzielibyśmy nowe konkursy na slot w NTC. Więc taki zapis byłby dobry i niedobry! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez dłuższą chwile tak było, ale myślałem, że to błąd ze strony mojego TV, ale skoro więcej osób tak miało, to znaczy, że coraz bardziej i częściej robią coś z MUX 4! Możliwe, że testują już nawet odbiór na ich sprzętach, jak to wszystko działa! :D

 

Na tym dekoderze, który niby ma być wykorzystywany do odbioru tego MUX-a, widziałem mozliwosc dekodowania kanałów, za pomocą karta, więc może Polsat wycofa się z bezkartowego systemu kodowania i zmieni go na inny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj na infolinię. Pan zaproponował mi super ofertę wraz z dekoderem DVB-T2 HEVC za 10 zł miesięcznie. Więc zapytałem co wchodzi w skład tej propozycji, i uwaga, uwaga... darmowe kanały NTC!  😂 Tak więc płacimy 10 zł miesięcznie za dekoder Evobox Stream, wraz z darmowymi kanałami NTC przez 24 miesiące! 😂 Nawet nie miał pojęcia, że są w posiadaniu MUX 4, i że wcześniej było coś takiego jak TV MOBILNA! :-D

Edytowane przez September77
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zeusek napisał:

Dobrze rozumiem że mam płacić 10zł miesięcznie za coś co jest darmowe ?

Dokładnie tak! 😂 240 zł za dekoder, ktory chyba caly czas ma problem z odbiorem DVB T2 HEVC! Naprawdę świetna oferta! Ciekawe czy potem będą oferować przedłużenie umowy na tych samych warunkach? XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, September77 napisał:

Nawet nie miał pojęcia, że są w posiadaniu MUX 4, i że wcześniej było coś takiego jak TV MOBILNA! :-D

Po tym zdaniu nie przywiązywałbym wagi do tej oferty którą usłyszałeś na infolinii.

Zdaje się ta osoba nie miała wiedzy w temacie, albo dysponowała jakimiś starymi danymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą oferować dekodera z ofertą darmowych kanałów NTC jedynie mogą sprzedawać dekoder na raty  do odbioru darmowych kanałów w NTC ale Evobox strema też jest przystosowany do odbiór  IPTV to może te 10 zł jest opłatą za  podstawowy pakiet kanałów w IPTV 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...