Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Flaga od szyfrowania jest w tablicy SDT, nazywa się free_CA_mode. 0 oznacza FTA, 1 - szyfrowanie aktywne. W MUX 4 po nowemu przynajmniej 2 tygodnie temu była ustawiona źle. Przy czym u nas filtrowanie miało być nie po tym, a wg stanowiska KRRiT (LINK) po fladze visible_service_flag, która jest częścią deskryptora LCN obecnego u nas w NIT i ta w MUX 4 po nowemu... też była ustawiona źle :) To są osobne flagi od różnych rzeczy. Niestety nie mam podglądu na aktualny stan, ale pewnie leci jak leciało, stąd widzicie kanały, które zwykle się ukrywały...

 

Normalnie, gdy użyty jest visible_service_flag, to założeniem o ile pamiętam było, że kanał powinien być ukryty, ale powinien być na liście, czyli wbicie numeru mogłoby serwis wywołać (zerknijcie TU do tabeli 11, strona 15). Tyle, że deskryptor LCN doczekał się wielu wersji i w sumie producenci różnie go obsługują, zależy na czym się opierali przy implementacji, zresztą powinien być on poprzedzony odpowiednim private_data_specifier wskazującym na użytkownika, po którym można określić jak urządzenie ma się zachować wg konkretnej specyfikacji np. dla danego kraju czy operatora (u nas 0x00000028) . W MUX 1 i 2 PDS jest, ale już w MUX 4 nie ma :)

 

Niezależnie od flag każdy producent zawsze może przy skanowaniu zerkać do PMT kanałów i odrzucać te mające deskryptor szyfrowania, który już w MUX 4 jest ustawiony dobrze, ale to zwykle zwalnia skanowanie, więc producenci dziś rzadko to robią, to stara szkoła... To mocno programowa rzecz, strategia skanowania jak i później czytania tego, co zostało zeskanowane. Także można do tego podejść różnie, stąd słuszna obserwacja, że czasami to może zależeć nawet i od aplikacji w TV ;)

 

Na strumieniu sprzed 2 tygodni w MUX 4 źle były i free_CA_mode i visible_service_flag dla szyfrowanych oraz brak private_data_specifier przed deskryptorem LCN. No i też nie było w ogóle EPG. Ale nie wiem jak tam teraz. Rozbieżności będą dawać różne efekty na różnych TV, u jednych będzie lepiej, u innych gorzej, zależy jak producenci podeszli do implementacji różnych szczegółów w ramach standardów. Może nadawca MUX 4 poprawi za jakiś czas...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat powinien zrobić jakieś okienka dla posiadaczy anten naziemnych,moduł i dekoder porządny.

Taki Polsat Sport czy Polsat Sport Extra można by było zrobić okienka dwugodzinne np "Magazyn Fortuna 1 Ligi" czy "Trans World Sport" w celu pozyskania klientów.

 

 

Edytowane przez Mateusz2006
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, osobiście uważam, że np. system sprzedaży MUX 4 w formie samych kart (które np. można by włożyć do tunera z czytnikiem kart) to mógłby być strzał w dziesiątkę! I nie trzeba by się przy okazji użerać z dekoderami. 

 

Czasami mam wrażenie, jakby ten MUX 4 w kwestiach technicznych na niektórych telewizorach to była czarna magia... Jak dla mnie to nie ma sensu. Mam nadzieję na coś lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Ciekawe dlaczego TVP emituje TVP Seriale na MUX IV dla nikogo.

Czy po 30 czerwca TVP Seriale będzie na MUX IV?

Ten MUX jest jakiś zaczarowany, ani razu kodowanie stacji TV nie walnęło.

W przeciwieństwie do kodowań innych kanałów widmo emitowanych przez Polsat czyli tych trzech (czasowo czterech) na satelicie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne nadawanie jest dla Klientów, którzy jeszcze posiadają możliwość korzystania z DVBT. Działać on będzie jeszcze na częściach wyznaczonych województw: 

- łódzkie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie do 23 maja 2022 r.,

- warmińsko - mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie do 27 czerwca 2022 r.

Nowa oferta DVBT2 w ramach oczywiście nowego standardu jest przygotowywana. Proszę obserwować stronę www.polsatbox.pl

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Specjalista Polsat Box Mam nadzieje że sukces Wydarzeń 24 zachęci was do przemianowania tego multipleksu na bezpłatny - macie przecież tyle kanałów które można by tam rozprowadzać zaczynając od Polsatu 2 po waszej stronie a skończywszy na polskich stacjach FTA, TVS, EWTN Polska czy TV Republika. Na pewno odkodowana powinna być paczka stacji radiowych która mogłaby rozszerzyć się o te które ostatnio dopisaliście a więc Radio Rekord czy Radio Fama. Poza tym możecie otworzyć satelitarne kanały widmo (Polsat Reality czy Polsat X) oraz te projekty które planowaliście pod telewizję naziemną czy TV8 a więc uzupełnienie Czwórki i Szóstki.

Edytowane przez Poland
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał:

@Specjalista Polsat Box Mam nadzieje że sukces Wydarzeń 24 zachęci was do przemianowania tego multipleksu na bezpłatny - macie przecież tyle kanałów które można by tam rozprowadzać ....

Za kanały polsatowskie w kablu i na platformach Polsat pobiera opłaty, więc logicznym jest, że nie udostępni ich za darmo w naziemnej telewizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Specjalista Polsat Box napisał:

Aktualne nadawanie jest dla Klientów, którzy jeszcze posiadają możliwość korzystania z DVBT. Działać on będzie jeszcze na częściach wyznaczonych województw: 

- łódzkie, opolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie do 23 maja 2022 r.,

- warmińsko - mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie do 27 czerwca 2022 r.

Nowa oferta DVBT2 w ramach oczywiście nowego standardu jest przygotowywana. Proszę obserwować stronę www.polsatbox.pl

A wymiana HD-1000 na coś "nowocześniejszego" również jest przygotowana? Dodam, że mam własnościowy za 1 PLN i jakby to powiedzieć ... ciemność, wiedzię ciemność 😛 w zach-pom 😅.

 

Pozdro

 

 

Edytowane przez marcin7650
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja 27 odwiedziłem salon polsatu i powiedzieli że Polsat nie może sobie pozwolić na to aby być stratnym bo przecież ten cały 4 mux trzeba opłacać ! ,i powiedzieli że cały proces przejścia kończy się w czerwcu i po tym przejściu wtedy Polsat wprowadzi nową zupełnie usługę ....na zasięg całego kraju .

wszystko tak naprawdę opiera się na pieniądzach ! .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...