Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

 

Gdyż nie dociera do Ciebie że prawie nikt z tego MUX nie korzysta i nie zamierze korzystać. Spragnieni ołatnej oferty dawno ją mają z innych form dystrybucji. 

Prawie robi wielką różnice. Ty i Twoi znajomi nie korzystają i na tej podstawie wysuwasz wnioski. 

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

 Spragnieni ołatnej oferty dawno ją mają z innych form dystrybucji. 

Idąc tym tokiem C+,Polsat czy kablówki tez nie pozyskują nowych klientów bo ci co chcieli już mają. Podobnie z innymi usługami jak telefonia itd. Bzdura totalna.

18 minut temu, lider16 napisał(a):

Chodziło mi o to że gdyby wprowadzili te dwie jakże tanie i proste w implementacji innowacje to mux4 byłby zdecydowanie bardziej oglądany.

Wiem że nie ma dlatego zainteresowanie jest mniej niż śladowe 

Zainteresowanie jest małe ,bo rynek jest nasycony. Dlatego to operator powinien decydować czy usługę trzymać czy nie  a nie urzędas.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawel napisał(a):

Prawie robi wielką różnice. Ty i Twoi znajomi nie korzystają i na tej podstawie wysuwasz wnioski. 

Idąc tym tokiem C+,Polsat czy kablówki tez nie pozyskują nowych klientów bo ci co chcieli już mają. Podobnie z innymi usługami jak telefonia itd. Bzdura totalna.

Zainteresowanie jest małe ,bo rynek jest nasycony. Dlatego to operator powinien decydować czy usługę trzymać czy nie  a nie urzędas.

Niestety mylisz się. To urząd o tym decyduje a nie operator. Częstotliwości naziemne są dobrem rzadkim i powinny być dla kanałów FTA. Płatne treści na satelitę, do kablówki czy do streamingu. Tam jest ich miejsce i niech tam zostaną. NTC niech zostawi w spokoju. Wiadomo o chodzi Polsatowi. Chce blokować miejsca konkurencji. :-(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, pablo21 napisał(a):

Niestety mylisz się. To urząd o tym decyduje a nie operator. Częstotliwości naziemne są dobrem rzadkim i powinny być dla kanałów FTA. Płatne treści na satelitę, do kablówki czy do streamingu. Tam jest ich miejsce i niech tam zostaną. NTC niech zostawi w spokoju. Wiadomo o chodzi Polsatowi. Chce blokować miejsca konkurencji. :-(

OK. Tylko, że ten sam urząd kiedyś zezwolił na emisję kodowaną. Następnie nakazał zwiększenie pokrycia. Myślę, że Emitel nie zrobił tego za darmo. 

Operator decyduje o tym czy mu się opłaca nadawać czy nie. To miałem na myśli.

32 minuty temu, pasjonat napisał(a):

Tak to mało bo zajmuje większość kanałów od TVP i Polsatu .

I z każdym kolejnym muxem będzie tak samo. A nawet jak uda się wejść innemu operatorowi za jakiś czas zostanie przejęty. Temat wielokrotnie przerabiany. Wystarczy prześledzić historię kanałów obecnych w muxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawel napisał(a):

OK. Tylko, że ten sam urząd kiedyś zezwolił na emisję kodowaną.

Zezwolenie było na telewizję mobilną na urządzenia przenośne, a nie na płatny kodowany MUX. Jakim cudem przeszło przekształcenie tego w płatny MUX tego nikt nie wie.

 

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Prawie robi wielką różnice. Ty i Twoi znajomi nie korzystają i na tej podstawie wysuwasz wnioski.

Po raz n-ty zaprezentuj dane tego sukcesu. Dysponujesz? Więc nie gadaj głupot.

 

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Idąc tym tokiem C+,Polsat czy kablówki tez nie pozyskują nowych klientów bo ci co chcieli już mają. Podobnie z innymi usługami jak telefonia itd. Bzdura totalna.

Zauważyłeś że ciągle się reklamują? Gdzie są reklamy kodowanego MUX4, kto o nim wie poza pasjonatami for branżowych?

 

1 godzinę temu, Pawel napisał(a):

Zainteresowanie jest małe ,bo rynek jest nasycony.

Większej bzdury nie czytałem :)

Godzinę temu, Pawel napisał(a):

Masz dobro rzadkie w postaci 5 muxów. Pytam kolejny raz. To mało?

Tylko jako jedyni nie płacą za to dobro rzadkie w MUX4 za koncesje naziemne jak każdy przedsiębiorca który jest obecny naziemnie.

 

Kręcimy się w tej argumentacji w kółko, kompletnie nic do Ciebie nie dociera. Drugi kolega jak sam przyznał nawet z naziemnej nie korzysta ;)

Cała reszta dyskutantów jest za nie przedłużaniem MUX4 pozwolenia na formę kodowaną. Jak na pasjonatów telewizji z branżowego forum dość znacząca przewaga.

 

Mam nadzieję że UKE przychyli się do wniosku KRRiT i ten MUX przejdzie do puli bezpłatnych, a wtedy można będzie na niego przenieść MUX8.

A kto chce mieć więcej satelita, kablówka, IPTV do wyboru, do koloru.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piszemy o telewizji naziemnej, inny target odbiorców, którzy kupując kanały kodowane, raczej nie mają innej oferty płatnej, bo wówczas te kanały są w pakietach.

Pisanie że tutaj rynek jest nasycony nie ma żadnego uzasadnienia.

Skoro jest nasycony i nie ma dużo chętnych, to tym bardziej taki biznes się nie kalkuluje.

 

Na tym portalu swoje opinie wyrażają instalatorzy którzy odwiedzają przynajmniej setki domów w ciągu roku. Jeśli od takich osób jest informacja że zainteresowanie jest zerowe, a wręcz nikt nie wie o istnieniu MUX4, to jest to najlepsza realna grupa badawcza określająca popularność i zainteresowanie tym MUX. Może i co niektórzy by tą ofertę wzięli, gdyby wiedzieli że ona w ogóle istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odnosimy się tylko do telewizji naziemnej to ok. 

 

W sumie dziwie się, że PB nie chce reklamować tego MUXa. Pamiętam jak startowali to trochę klienteli chwycili. Nawet moja koleżanka się zdecydowała na ich dekoder, bo lubi siatkówkę i chciał mieć kanały sportowe Polsatu. Teraz jest tam sporo kanałów sportowych i tak jak piszesz ktoś by mógł się zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się Wam, że ja też w 2013 roku kupiłem w  salonie Cyfrowego Polsatu dekoder do odbioru MUX 4, dlatego, że był tam kanał Nickelodeon Polska. Od grudnia 2012 byłem świeżo po przeprowadzce z bloku, gdzie miałem kablówkę i jako nastolatek oglądałem codziennie ten kanal, a w domku jednorodzinnym miałem tylko NTC, gdzie wtedy były tylko MUXy 1-3, a niektóre kanały dopiero wchodziły w ofertę trzech MUXów (TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia, Polo TV etc.) a przez 6 darmowych miesięcy towarzyszyło mi jeszcze 8 dodatkowych stacji. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Zezwolenie było na telewizję mobilną na urządzenia przenośne, a nie na płatny kodowany MUX. Jakim cudem przeszło przekształcenie tego w płatny MUX tego nikt nie wie.

Ty nie wiesz a nie nikt nie wie.

 

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Po raz n-ty zaprezentuj dane tego sukcesu. Dysponujesz? Więc nie gadaj głupot.

 

To Ty zarzucasz usłudze małą popularność na podstawie obserwocji a nie twardych danych. Ja nie musze niczego udowadniać bo ja nie stawiam żadnych tez.

 

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Większej bzdury nie czytałem :)

Bo nie wystarczy przeczytać. Trzeba jeszcze zrozumieć słowo napisane.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pawel napisał(a):

To Ty zarzucasz usłudze małą popularność na podstawie obserwocji a nie twardych danych. Ja nie musze niczego udowadniać bo ja nie stawiam żadnych tez.

Aha, no to przeczytajmy raz jeszcze:)

12 godzin temu, Pawel napisał(a):

Prawie robi wielką różnice. Ty i Twoi znajomi nie korzystają i na tej podstawie wysuwasz wnioski.

Skoro nie masz danych, to czemu piszesz takie zdanie? Kontrujesz je, więc czekam na Twoje wnioski.

12 minut temu, Pawel napisał(a):

Bo nie wystarczy przeczytać. Trzeba jeszcze zrozumieć słowo napisane.

Ja bym to ujął inaczej, trzeba napisać zdanie tak, aby nikt się do niego nie czepił. Bo rozmawiamy o telewizji naziemnej. Jeśli piszesz tezę że rynek naziemnej płatnej jest nasycony i z tego wynika mała jej popularność, bo odpowiadasz na post o telewizji naziemnej płatnej MUX4

12 godzin temu, lider16 napisał(a):

Chodziło mi o to że gdyby wprowadzili te dwie jakże tanie i proste w implementacji innowacje to mux4 byłby zdecydowanie bardziej oglądany.

Wiem że nie ma dlatego zainteresowanie jest mniej niż śladowe 

(na marginesie sam przyznajesz w swej odpowiedzi że ma niską popularność sic!)

12 godzin temu, Pawel napisał(a):

Zainteresowanie jest małe ,bo rynek jest nasycony. Dlatego to operator powinien decydować czy usługę trzymać czy nie  a nie urzędas.

to wybacz, to jednak wzajemnie się wyklucza, a więc to kompletna bzdura :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Aha, no to przeczytajmy raz jeszcze:)

Skoro nie masz danych, to czemu piszesz takie zdanie? Kontrujesz je, więc czekam na Twoje wnioski.

Dlatego ja nie odważyłbym się postawić tezy, że operator dopłaca do interesu z racji małego zainteresowania. Ty natomiast stawiasz taką tezę nie popartą żadnymi liczbami tylko obserwacją preferencji znajomych. Czy ja w którymś miejscu stwierdziłem, że usługa świetnie się sprzedaje?Nie. Przyznaję, że jest mało promowana ale jak napisałem wczesniej to operator powinien zadecydować czy ją rozwijać/zwijać.  Czy to jest "blokowanie" częstotliwości?Jeśli tak to bardzo kosztowne, bo utrzymanie muxa na pewno kosztuje. Poczynione w ostatnich latach inwestycje też nie były małe.

6 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja bym to ujął inaczej, trzeba napisać zdanie tak, aby nikt się do niego nie czepił. Bo rozmawiamy o telewizji naziemnej. Jeśli piszesz tezę że rynek naziemnej płatnej jest nasycony i z tego wynika mała jej popularność, bo odpowiadasz na post o telewizji naziemnej płatnej MUX4

(na marginesie sam przyznajesz w swej odpowiedzi że ma niską popularność sic!)

to wybacz, to jednak wzajemnie się wyklucza, a więc to kompletna bzdura :)

Ja pisałem ogólnie o rynku telewizji., Klient kablówki jutro może być klientem naziemnej a pojutrze usługi satelitarnej. Sam wspominałeś wcześniej kto chciał kupić już kupił. Liczba potencjalnych odbiorców jest w zasadzie stała a nawet maleje z uwagi na wyludnianie się kraju. Więc tort został podzielony a do "wzięcia" są migrujący abonenci. Chyba zauważyłeś, że od kilku lat liczba klientów czy to kablówek czy platform nie rośnie. Naziemnej pewnie też, bo niby skąd mieliby się brać nowi odbiorcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawel napisał(a):

Ja pisałem ogólnie o rynku telewizji.

Pisałeś odpowiadając na post o zainteresowaniu MUX4, potrafimy czytać, nie musisz uczyć nas interpretacji tego co piszesz :)

 

28 minut temu, Pawel napisał(a):

Ty natomiast stawiasz taką tezę nie popartą żadnymi liczbami tylko obserwacją preferencji znajomych.

Nie tylko, także na podstawie wypowiedzi choćby z tego portalu, ale i moich znajomych instalatorów, którzy odwiedzają setki jak nie tysiące gospodarstw domowych w związku z instalacjami naziemnymi. Zainteresowanie i wiedza śladowa. Pisałem to już, powtarzasz tylko co jest dla Ciebie wygodne.

Proszę oto przykład, pomijasz to przypadkiem, czy celowo?

W dniu 2.09.2023 o 16:20, K63 napisał(a):

W ciągu ostatniego roku odwiedziłem sporo domów i ... nikt nie wiedział o istnieniu mux-a kodowanego. Nawet gdy niektórzy odbierali Wydarzenia 24 z innego województwa (Krosno/Sucha Góra), to nie wiedzlei w jakim mux jast nadawany.

 

Pisaliśmy także o wielu innych aspektach, jak choćby jednostronne rozwiązanie wszystkich umów na byłą telewizję mobilną przez operatora w momencie przechodzenia na HEVC i namawianie ich na przejście na ofertę satelitarną czy przez internet. Serio sądzisz że z dużą bazą Klientów która pozwalałaby przynosić zysk operator pokusiłby się na taki ruch?

Szanujmy swoją inteligencję.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Nie tylko, także na podstawie wypowiedzi choćby z tego portalu, ale i moich znajomych instalatorów, którzy odwiedzają setki jak nie tysiące gospodarstw domowych w związku z instalacjami naziemnymi. Zainteresowanie i wiedza śladowa. Pisałem to już, powtarzasz tylko co jest dla Ciebie wygodne.

Proszę oto przykład, pomijasz to przypadkiem, czy celowo?

Znowu znajomi,instalatorzy, znajomi instalatorów itd. Liczby. Twarde liczby są dowodem a nie domysły. A już powoływanie się na portal to nawet nie jest śmieszne tylko żałosne.

 

14 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Pisaliśmy także o wielu innych aspektach, jak choćby jednostronne rozwiązanie wszystkich umów na byłą telewizję mobilną przez operatora w momencie przechodzenia na HEVC i namawianie ich na przejście na ofertę satelitarną czy przez internet. Serio sądzisz że z dużą bazą Klientów operator pokusiłby się na taki ruch?

Szanujmy swoją inteligencję.

Po co się domyślać jak fakty są takie, że wprowadzono nową ofertę,nowy dekoder, zwiększono moce nadajników. Po coś to zostało zrobione.Ja nie znam szczebli decyzyjnych w Polsacie, więc nie wiem jakie były pierwotne plany co do tej usługi.  To nie ma dzisiaj żadnego znaczenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia tego co niektórzy piszą że częstotliwości naziemne to "Dobro Rzadkie". Jak by rzeczywiście tak było to w telewizji naziemnej mielibyśmy lepsze bardziej wyselekcjonowane kanały, a nie taki ściek dodawany na zasadzie jakiś chorych konkursów. Bo dobrych kanałów w  NTC to na palcach jednej ręki można by policzyć a reszta to syf , tak właśnie jest wykorzystywane i szanowane wspomniane już nie raz "Dobro Rzadkie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest za darmo. To jest najważniejsze. Nie ważne, że nie ma co oglądać. Ważne, że za darmo.

I pomyśleć, że w czasach analogu kodowany Canal+ dostał koncesję na kanał naziemny. Wtedy przyznam, że był to skandal. Dzisiaj gdy na pięciu muxach roi się od śmieciowych kanałów, nie ma chętnych na obsadzenie wolnych slotów są jeszcze osoby którym nadal to mało.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Pawel napisał(a):

Znowu znajomi,instalatorzy, znajomi instalatorów itd. Liczby. Twarde liczby są dowodem a nie domysły. A już powoływanie się na portal to nawet nie jest śmieszne tylko żałosne.

No jeśli wszystko jest dla Ciebie niewiarygodne, w tym relacje instalatorów, to chyba żyjesz w jakiejś bańce :)

28 minut temu, Pawel napisał(a):

Po co się domyślać jak fakty są takie, że wprowadzono nową ofertę,nowy dekoder, zwiększono moce nadajników. Po coś to zostało zrobione.

Bo terminy do tego obligowały chłopie :)

Bądź poważny i przyznaj że nowa oferta + wypowiedzenie umów z poprzedniej oferty, bez opcji przeniesienia do nowej, świadczy o tym że tamta oferta nie zwracała się.

A skoro po coś to zrobiono, to gdzie jest promocja i reklamy?

Fikołki jakie robisz próbując tą sytuację tłumaczyć, są godne podziwu, ale wyłącznie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

No jeśli wszystko jest dla Ciebie niewiarygodne, w tym relacje instalatorów, to chyba żyjesz w jakiejś bańce :)

Nie wszystko.Dal mnie wiarygodne są oficjalne dane a nie "jedna Pani drugiej Pani" czy jeszcze śmieszniejsze spekulacje Pana S z portalu SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pawel napisał(a):

Dal mnie wiarygodne są oficjalne dane

Brak ich od początku funkcjonowania MUX - to także o czymś świadczy.

 

Nie jedna Pani drugiej Pani, nie dyskredytuj realnej ankiety na grupie osób które są odbiorcami naziemnej. Bardziej wiarygodnego badania być nie może. I kropka, bo kręcimy się w kółko a z uporem maniaka pomijasz fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...